Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty
25.10.2011 19:31 - ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421394
tofifemar
Město: Loupov, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Poté co jsem zprovoznil lehce bouranou C5 se vše tvářilo v pořádku....jediná hláška Antipollution system faulty, která má co dočinění s předělanýma vstřikama na LPG, mě nechávala chladným...ovšem po ujetí cca 100 km v zátahua jízdě do kopce mě překvapila další hláška a to ESP/ASR faulty a hned po ní následovala hláška o chybě automatické převodovky....okamžitě jsem zastavil a vypnul motor...nastartoval a vše v pořádku auto jelo normálně...nicméně další den, po ujetí zhruba dalších 100 km mě na tom samém místě!!! v kopici naskočili opět tyto dvě hlášky, načež sem opět zastavil, ale než sem zastavil, tak jsem zpozoroval, že převodovka neřadí ani nepodřazuje...po novém startu opět v pořádku..nevím co si o tom mám myslet...zkusí někdo poradit?začínám mít z tohohle auta strach, přitom se mi svezení dost zamlouvá a rád bych u něj tůstal PS: smazání chyb na diagnostice nepomohlo...

25.10.2011 19:39 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421395
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1. mazanim chyb sa chyby neodstrania
2. antipollution fault + abs / esp = nudzak motora
3. toto vypada o5 na nejaky kabel ... predpokladam ze ta chyba co si mazal bola ze chyba komunikacie CAN, ci?

25.10.2011 19:55 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421397
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
tofifemar napsal(a):
Poté co jsem zprovoznil lehce bouranou C5 se vše tvářilo v pořádku....jediná hláška Antipollution system faulty, která má co dočinění s předělanýma vstřikama na LPG, mě nechávala chladným...ovšem po ujetí cca 100 km v zátahua jízdě do kopce mě překvapila další hláška a to ESP/ASR faulty a hned po ní následovala hláška o chybě automatické převodovky....okamžitě jsem zastavil a vypnul motor...nastartoval a vše v pořádku auto jelo normálně...nicméně další den, po ujetí zhruba dalších 100 km mě na tom samém místě!!! v kopici naskočili opět tyto dvě hlášky, načež sem opět zastavil, ale než sem zastavil, tak jsem zpozoroval, že převodovka neřadí ani nepodřazuje...po novém startu opět v pořádku..nevím co si o tom mám myslet...zkusí někdo poradit?začínám mít z tohohle auta strach, přitom se mi svezení dost zamlouvá a rád bych u něj tůstal PS: smazání chyb na diagnostice nepomohlo...


Tohle dělá dost často podtlak. Projdi si všechny hadice, některé z nich budou v háji. Hlavně si projdi takovou černou plastovou chobotnici u airboxu vpravo nahoře...

Převodovka se ti u tohohle hodí sama do 3jky, protože to je jediná mechanická rychlost a ona ji používá jako nouzový režim, aby se nepoškodila.

Tohle je typickej problém všech olítanejch a starejch V6. Vítej do klubu investorů

25.10.2011 20:00 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421398
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, málem bych zapomněla, vyměn si taky těsnění pod sáním, to bude 100% mrtvý.

25.10.2011 20:43 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421417
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kam to bylo nabouraný?Předpokládám že na pravej předek.Projdi pořádně kostry!!Nerozbliká se na budíku řazení?Asi budeš mít brzo větší problém-tohle vypadá jen na začátek.

Nechci se hádat,ale závada na podtlaku tě pošle do nouzáku,ale nevyhlásí závadu na automatu-je to nebo by měla být elektronická závada.(mně tahle hláška na třikrát stála kdysi kolem 40000,-)-pravda bylo to když jsem začínal s C5 a cena byla podle mne hodně přepísklá.Neříkám že to tak je , ale uvádím to nejhorší.

26.10.2011 10:09 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421486
tofifemar
Město: Loupov, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
díky za rady kabely a těsnění projedu...doufám, že to zase není následek kuního řádění a přežvykování =)...
to jruze: bourany to bylo mezi světla ale spíš na levo, kostry projdu...a jak to myslíš s tim blikáním řazení na budíku?při režimu automat to jednotlivé rychlosti neukazuje, při tiptronicu jo...ale neblikají...

26.10.2011 16:48 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421530
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Ani blikat nebudou. Sekne se to v nouzáku a to je pak voser rozjet se z křižovatky na 3jku. Já tohle řeším každý druhý rok, odejde nějaké těsnění, přisaje to falešný vzduch a chyba je na světě. V6 je na to všeobecně háklivá.

26.10.2011 18:39 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2421538
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ze zkušenosti:ESP/ASR=nouzák
automatik gearbox faulty =elektronická chyba - v jednom případě špatná kostra,2. prodřený kabel u BHI ,3. spínač brzd. světel,4.BSI-komunikace s řídící jednotkou AP , 5. nepřišel jsem na to - někde něco přímo gearboxu.Všechny jmenované závady = HDI je možné že benzín se chová jinak,ale AP je elektronická záležitost.Ještě jsem zapoměl že toto dovede i KO baterka - při startu a poklesu napětí dovede schodit jednotky(jednotku AP)
Ještě jedna zkušenost- prdnul mi řemen příslušenství a potřeboval jsem dojet 15Km domů - po cestě domů postupně odpadávali jednotky-též hláška,,automatik gearbox faulty" - přestala řadit AP a jako poslední odpadává jednotka motoru(k tomu nedošlo) jinak na autě umřelo všechno. Proto píšu napájení a ukostření .

31.10.2011 19:02 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2422643
tofifemar
Město: Loupov, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Po projetí auta na delší vzdálenost jsem zjistil, že chyby to háže jen po překročení rychlosti nad 120km/hod, tudíž s tempomatem se jezdit do této rychlosti dá bez problémů...ale...už sem objednán k autoelektrikářovy, tak uvidíme co vymyslí...kdyby někdo tušil, čím to může být způsobené sem s tím, a mu můžu napomoci co nejvíce indiciemi=)

31.10.2011 20:36 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2422681
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aka chyba vypadne v diagnostike na prevodovke a v jednotke ESP?
bez tychto chyb sa tazko da nieco naviest

10.11.2011 16:24 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2424352
tofifemar
Město: Loupov, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
tak auto definitivne dojelo, nejdriv vyse uvedene hlasky, pak zacal blikat oranzova kontrolka motoru na palubovce auto zacalo skubat a ztracet vykon az to chciplo a uz to nejde nastartovat...odtahnul sem ho tedy domu a pujde ke znamemu elektrikarovi...

10.11.2011 17:09 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2424360
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
tak to přeju pevný nervy, tohle vypadá na nějakou elektriše chybu.
I když škubání, ztráta výkonu a následné chcípnutí u mě měla nasvědomí ztráta tlaku paliva, ale to by ti muselo třeba chcípnout čerpadlo, že to znovu nešlo nastartovat.

11.11.2011 10:51 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2424445
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
tak to přeju pevný nervy, tohle vypadá na nějakou elektriše chybu.
I když škubání, ztráta výkonu a následné chcípnutí u mě měla nasvědomí ztráta tlaku paliva, ale to by ti muselo třeba chcípnout čerpadlo, že to znovu nešlo nastartovat.


No doufám že né rozvody..... ....

09.08.2013 00:30 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2606188
matino
Město: Martin, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj dnes na mojej C5 na križvatke sa mi stal rovnaký problém- zdochol motor, potom po naštartovaní - vypísalo ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty, Antipollution faulty, zaradilo do 3ky. domov som došiel asi 10 km. viem že to chce diagnostiku ale možno sa to už niekomu stalo na rovnakom aute a motore tak aby som bol pripravený v servise citroen. ďakuejm

09.08.2013 01:11 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2606191
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
matino napsal(a):
ahoj dnes na mojej C5 na križvatke sa mi stal rovnaký problém- zdochol motor, potom po naštartovaní - vypísalo ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty, Antipollution faulty, zaradilo do 3ky. domov som došiel asi 10 km. viem že to chce diagnostiku ale možno sa to už niekomu stalo na rovnakom aute a motore tak aby som bol pripravený v servise citroen. ďakuejm


Mohla by to být někde kostra,nebo napájení - neprojel jsi louží ? Projít elektroinstalaci , diagnostika by to měla upřesnit - to může být problém - na C5 I a II je to jednodušší tady nevím,ale zkus odpojit aku a připojit - na starších to fungovalo - načte si znovu řídící jednotky a mohlo by to pomoct , projít pojistky - jestli to je hydra ta funguje?

09.08.2013 12:04 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2606319
matino
Město: Martin, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
tak rada pomohla, po odpojení baterky síce vypísalo Antipollution fault ale ostatné veci fungovali. aj tak som sklamaný z toho auta, pretože je to už druhá el závada za týždeň

09.08.2013 14:50 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2606367
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
matino napsal(a):
tak rada pomohla, po odpojení baterky síce vypísalo Antipollution fault ale ostatné veci fungovali. aj tak som sklamaný z toho auta, pretože je to už druhá el závada za týždeň


Tím se to neopraví- jen se dostaneš lépe na diag a k řešení závady - když je tam závada tak ji musíš najít a opravit.Jedna závada na sebe naváže další(ty počítače jsou propojené a když je jeden v chybě omezí to klidně půl auta - jako ochrana celku)

09.03.2014 18:49 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2675956
Senninha78
Město: Jílové u Děčína, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 23

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny C5kaře, mám C5 v automatu cca 14 dní. Dnes při jízdě z kopce na automat auto silně cuklo a počítač vyhodil hlášku "AUTOMATIC GEAR BOX FAULTY". Auto jelo bez problémů dál, ale je fakt, že to bylo z kopce a já nepřidával ani nijak nebrzdil, takže automat nemusel řadit. Po přepnutí páky na manuál se nic nestalo, na palubce stále svítilo D. Zastavil jsem, vypnul motor, znovu nastartoval a pak už dojel bez problémů. Co mi k tomu řeknou zkušení? Předem díky za všechny rady.

09.03.2014 18:53 - Re: ESP/ASR faulty + Automatic gearbox faulty 2675957
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ze padol automat do nudzaku a potrebujes diagnostiku a zistit preco


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator