Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / olej z převodovky
05.04.2011 00:00 - olej z převodovky 2382612
janys
Město: , Auto: Počet příspěvků: 55
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni,
Nevíte, čím to je? Při jízdě do kopce v serpentinách mi odněkud cáká převodový olej na podvozek. Tento víkend jsem jel docela svižně z Teplic na Komáří vížku(serpentiny), plně obsazený a ještě naložený . Po zaparkování nahoře docela smrad, protože ten olej cáká i na výfuk!!! Na zástěrce u řidiče i spolujezdce dole vše od oleje. V motorovém prostoru ani stopa. Podobný smrad jsem cítil před měsícem, když vyjížděl na Štrbské Pleso. Při výměně kol (na letní) jsem si nic nevšiml. Pořádně jsem prohlídnul prachovku - nic. Měnil jsem i rozvoďák, kladky, vodní pumpu, olej v motoru.... ležel jsem pod autem a vůbec žádný olej. Tak nevím. Dekl pod motorem byl zaolejovaný akorát pod intercoolerem. Neměl jste někdo podobný problém??? Mám najeto 272000 km, 2,0Hdi, 2001, 5-kvalt.
Mohu ject 1000km a vůbec žádný olej ani neukápne, ale přijdou serpentíny do kopce a je problém na světě. Z kopce taktéž ani kapka. Tak nevím.......
Dík za každou radu!!!!

05.04.2011 06:57 - Re: olej z převodovky 2382617
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
A nemůže to být od té mastnoty z intercooleru ??? Jestli říkáš, že jsi vše prohlédl kolem převodovky, manžety, poloosy a nic, sucho... tak jedinou mastnotu kterou víš že mᚠje právě tam, pod intercoolerem.
Tak jsem si při tom čtení tvého příspěvku vzpoměl, že jsem taky cítil smrad po jízdě v kopcích Beskyd. Vyjel jsem po kopcích a serpentínách k jedné horské chatě a smrad z motoru byl takový že jsem hned zvedal kapotu jestli se něco pod ní neděje... Intercooler mám opravený, v motorovém prostoru mám sucho, od té doby smrad jsem necítil.
Ještě píšeš že olej cáká na výfuk... a nemůže tam na ně přijít od jinud ? Zkontroluj výšku hladiny oleje v převodovce, pokud by unikala, tak by klesla.

06.04.2011 00:10 - Re: olej z převodovky 2382715
janys
Město: , Auto: Počet příspěvků: 55
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za reakci. Musím to tam pořádně projít.

04.05.2017 20:23 - Re: olej z převodovky 3064186
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
stále riešim fžaky od svetlého oleja pod autom. Myslel som že je to vypušak (najviac je to masné okolo neho a na nápravnici za ním), ale po pretesnení je stále nejaký únik. Ten pravý rebrovaný blok bol masný od bowdenu blokácie spiatočky, to je už tiež opravené.
Tá trubka na pravo je od čoho, nemôže to by z nej? Už neviem čo ďalej, nerád by som vyberal celú prevodovku z auta...

Přílohy:
prevodovka.jpg ( 124266b ) -

04.05.2017 20:52 - Re: olej z převodovky 3064199
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
stále riešim fžaky od svetlého oleja pod autom. Myslel som že je to vypušak (najviac je to masné okolo neho a na nápravnici za ním), ale po pretesnení je stále nejaký únik. Ten pravý rebrovaný blok bol masný od bowdenu blokácie spiatočky, to je už tiež opravené.
Tá trubka na pravo je od čoho, nemôže to by z nej? Už neviem čo ďalej, nerád by som vyberal celú prevodovku z auta...


Ta trubka jestli jsem se dobře zorientoval je vratka z řízení.

04.05.2017 21:33 - Re: olej z převodovky 3064211
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je to svetle tak je to najskor LDS a to moze byt z tej vratky serva (ano je to vratka serva) alebo samotneho serva, to chce pod to vliezt a sledovat

05.05.2017 08:46 - Re: olej z převodovky 3064256
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takze je to LDS, slzi to presne pod tym modrym drziakom - prezrata AL trubka.
Otazka: aky je tam tlak? staci docasne kym sa to nevymeni obalit nejakou paskou, ci to nema zmysel robit a bude to stale rovnako tiect?

05.05.2017 09:50 - Re: olej z převodovky 3064272
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Takze je to LDS, slzi to presne pod tym modrym drziakom - prezrata AL trubka.
Otazka: aky je tam tlak? staci docasne kym sa to nevymeni obalit nejakou paskou, ci to nema zmysel robit a bude to stale rovnako tiect?


Obalit něčím je na H... - vypustit a napojit hadicí která snese olej před a za únikem - znovu nalít LDS (nejlépe novou nebo přefiltrovat alespoň přes punčochu) nebo vyměnit trubku. Tlak tam moc velký není - je to vratka = o něco větší než v nádobce , nebo stejný.Já občas používám železnou z C5 I a odbrousím tu tlakovou.(když ní mám)

05.05.2017 12:20 - Re: olej z převodovky 3064285
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
4012 V0 - 67E, aj to obalenie a stiahnutie paskou postaci kym to vymenis alebo budes lepsie riesit
v tom drziaku sa to vedelo predierat a ta novsia by mala mat ten drziak uz rozumnejsie spraveny


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator