Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Propalene pisty?
02.08.2010 18:36 - Propalene pisty? 2351517
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mam dotaz: Mam auto v servise na vicemene kompletni generalce motoru. Po slozeni auto projeli (50-300km? nevim) a odeslo turbo. Zapomneli zkontrolovat vstrikovace, jeden tekl hodne a propalil komplet vnitrek turba. Ted uz jsou vstrikovace opravene, turbo nove, ale jak na tom muzou byt pisty (ty se taky puvodne menily)? Daji se nejak zkontrolovat bez sundavani hlavy? Pripadne jestli jsou nacate, projevi se to nejak behem roku (nez vyprsi zaruka)? Dikec

02.08.2010 19:32 - Re: Propalene pisty? 2351518
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Nedávno jsem mluvil s jedním automechanikem za kterým jsem jezdíval a ten měl na koukání na písty něco jak maj doktoři na čumění do střev a žaludku ... do válců to strkal přes ďouru po svíčkách , respektive žhavičích .

02.08.2010 19:41 - Re: Propalene pisty? 2351520
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Pist bude docela nacaty si myslim - inak nie vzdy sa da pouzit endoskop a mrknut dovnutra, napriklad napecene piestne kruzky vidiet nebude ... ale za pokus to stoji ...

02.08.2010 20:15 - Re: Propalene pisty? 2351524
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Dik moc, ten endoskop je super napad! Myslim ze jestli bude pist nacaty, tak to pujde odvrchu a mohlo by to byt videt. Hned rano jim zavolam at to omrknou, jeste nez namontuji zpatky vstrikovace...

02.08.2010 21:28 - Re: Propalene pisty? 2351532
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Dik moc, ten endoskop je super napad! Myslim ze jestli bude pist nacaty, tak to pujde odvrchu a mohlo by to byt videt. Hned rano jim zavolam at to omrknou, jeste nez namontuji zpatky vstrikovace...


No nevím - je tam otvor něco okolo 6.mm a ještě skoro 20cm hluboko.

02.08.2010 21:50 - Re: Propalene pisty? 2351534
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
.link.
Cenu za tuhle hracku je lepsi nevedet

02.08.2010 23:01 - Re: Propalene pisty? 2351546
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
.link.
cena je docela v pohodě... ale asi fakt takovou věc mít nebudou. no za zeptání nic nedám

03.08.2010 00:22 - Re: Propalene pisty? 2351548
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
njn, to je jina cenova a rozmerova kategorie , ale jinak pravda

03.08.2010 08:37 - Re: Propalene pisty? 2351553
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
vsak jo, ale pro zbeznou kontrolu by to stacilo...
ale je to jak jsem cekal-endoskop nemaji, nebo se jim jenom nechce ty pisty kontrolovat. pry jim nic nebude... nezbyva nez verit

03.08.2010 09:00 - Re: Propalene pisty? 2351554
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zmen servis
ne protoze nemaji endoskop ale protoze ".. je to dobry"

03.08.2010 09:17 - Re: Propalene pisty? 2351555
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Docela bych trval na kontrole pistu ... oni ti sku*i auto a teraz sa snazia vyhnut dalsim potencialnym nakladom na opravu ...

03.08.2010 10:32 - Re: Propalene pisty? 2351560
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
to se snadno rekne.... kdyz to hodne zestrucnim: v zime se z neznamyho duvodu pridrel ventil. zlehka klepal, ale zhorsovalo se to pomalu, ani jsem tomu neprikladal pozornost. proste naftak v zime klepe.. az za pul roku, v kvetnu na dalnici, ztrata vykonu. to me bylo jasny, ze uz je to vazny, takze znackovej servis. se soukromnikama mam totiz zatim jen tu nejhorsi zkusenost-jejich opravy jsem musel po tydnu znovu dodelavat sam... a sverit jim opravu motoru, na to jsem nemel odvahu.

znackovej servis se k tomu stavel docela priznive (az na cenu). diagnoza byla ten zlomeny ventil, pomlaceny pist, hlava, turbo. za 14dni vedeli kolik bude oprava ceho stat. pry se musi udelat i vybrus+vsechny pisty novy, protoze valce maji trosku ovalitu a vymenit jen ten jeden pist, tak by si nesedl. ale neni to nic svetobornyho, za 14dni bude auto jezdit. ok, co jinyho. kdyz jsem chtel mit zaruku, musel jsem menit co mi doporucili. turbo jsem sehnal sam repasovany.

za dalsich 14dni melo byt hotovo (cca konec cervna). delali zkusebni jizdu a den pred predanim mi volali, ze je problem a musi to poresit pres pojistovnu. za dalsi tyden bylo jasno-zadreli to na klice. tudiz nova klika, salky, nevim co vsechno, platila jim to pojistovna. duvod nevim, pry melo ojnicni lozisko o 0,05 vetsi vuli nez ma mit, utekl tama tlak a hlavni loziska se zadrely... opet ubehly 3 tydny, zkusebni jizda, a nefunguje regulace turba, at ho jdu reklamovat. a jak uz jsem psal nahore, turbo vydrene, vypalene lopatky. dali tam ten kleply vstrikovac...

oni tvrdi, ze auto je v poradku, jak novy, vymeneny kde co. aby taky ne za takovy penize. a navic polovinu veci co menili, tak znicili sami. na pristup k zakaznikovi si stezovat nemuzu, nabidli mi i nahradi auto zadarmo... dobry az na to, ze vubec nemam jistotu v jakym stavu to auto je. jestli jsou nacaty ty pisty, egr ventil (nevim jak zvlada ty teploty, pri kterych uhorivalo turbo...), jestli neni motor zas pridrenej.
at jim reknu cokoliv, je to v poradku. ani ty vstriky nechteli kontrolovat, pry to bych mel diru v pistu. ted se ukazalo, ze spatne byly, ale dira v pistu najednou nehrozi...
netusim jak to resit. jedine asi ten rok co to bude v zaruce to nesetrit, at jestli je neco nacaty, tak se vy.... co nejdriv

12.08.2010 21:12 - Re: Propalene pisty? 2352782
peta
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
něco podobného se stalo u nás v servisu - i když ne zcela naší vinou. Auto odjelo po servisní prohlídce OK, po několika km "vylezla" těsníci gumička z olej. filtru. Chlap nedbal nic na kontrolku mazání (sám v mailu přiznal, kdy se rozsvítila - podle něj to byla kontrolka množství oleje - a jak dlouho ještě jel, než to zadřel). Výsledek - klika, jedna ojnice+píst, vačková hřídel,... oprava cca 50tis. Mohli jsme jít do sporu, asi bychom to vyhráli, chlap dělal dost dusno a je celkem zbytečné nechat se někde vláčet a kazit renome servisu. Vše jsme udělali dle nejlepšího svědomí, přesto si chlap po opravě nechal auto zapečetit a pozval soudního znalce, protože chtěl vědět, zda tato závada a následná oprava nějak neovlivnila zásadním způsobem vlastnosti a životnost motoru. Když to znalec prohlédl, tak sám prohlásil, že některé díly nebylo ani nutné měnit. Já osobně bych si v tvém případě sehnal někoho podobného, stojí to sice peníze ,ale pokud je průběh opravy dostatečně zdokumentovaný a je se o co opřít - stojí to za to. Myslím, že na ůvod poradí bezplatně - řekne svůj názor a doporučí další postup. Pokud jsi si jistý, že vina je na straně servisu, neváhal bych, chtěl bych taky mít jistotu, že motor je ok a ještě něco najede.
Také souhlasím s názorem na "garážisty", pokud nemá reference, tak opravy tohoto charakteru bych jim nesvěřil. Je s nimi pak obtížnější rekl. řízení, ve firmě je to většinou snažší a tím více, pokud se jedná o značkový servis. U značkového servisu si lidé stěžují i u dovozce a většinou jim jde dovozce na ruku (alespoň u naší značky, nevím jak Citroen). Ale bohužel v servisu dělají také jen lidé-mechanici a vždy záleží, jak se k tomu postaví vedení.
A ještě jedna taková perlička - ono hodně věcí souvisí se vším, a málokdo třeba řeší přidřené či netěsné turbo jinak než výměnou. Ale málokdo už změří tlak mazání - při poruše olej. čerpadla nebo reg. ventilu tlaku oleje je turbo první na řadě, které nižší tlak odnese. Je to podobné jako s tím vstřikem - když už mám rozhozený motor, tak udělám i vstřiky, jednak to není na škodu a mám jistotu, že vše bude ok.

12.08.2010 23:56 - Re: Propalene pisty? 2352802
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
No puvodne uz jsem to videl na toho soudniho znalce... Kdyby to cele jeste nepokracovalo.
Servisu se totiz jeste povedlo ucpat fap. Na 99% tim spatnym vstrikovacem. A ucpany byl totalne, nepomohlo proplachovani, regenerovat nesel...tak pry poridit za 20tisic novy. To uz na me bylo moc.
Jeste ten den jsem zavolal do Citroenu do Prahy, popsal jim situaci, vyzadali si ode me popis cele opravy a dokumentaci... Oni pak druhy den kontaktovali servis a vyzadali si jejich vyjadreni. A treti den mi volal vedouci servisu kvuli osobni schuzce. Velice se omlouval, uznal chybu a nabidl reseni: novy FAP zaplati servis a daji i zaruku na kompletni motor. Puvodne totiz chteli rucit jen za opravovane veci, ale kdyz se jim to tak sypalo pod rukama... A jeste pokud by se ted s motorem neco zasadniho stalo, tak mam slibene reseni uz ne opravou, ale novym motorem.
Takze nakonec to snad dobre dopadne...uvidime pristi tyden a v pristich letech

13.08.2010 00:58 - Re: Propalene pisty? 2352803
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Nějaký drahý FAP - doporučená cena od Citroenu za repasovaný je 12740,- (19600,- je za úplně nový)
A zajímalo by mě, čím ho mohli ucpat, že ho nedokázali vyčistit - jedině sazemi a ty tlaková voda vyhnat dokáže.
Ale když to tak dobře dopadlo...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator