Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Propalene pisty?
c5vyskov
03.08.2010 10:32 - Re: Propalene pisty?
99
to se snadno rekne.... kdyz to hodne zestrucnim: v zime se z neznamyho duvodu pridrel ventil. zlehka klepal, ale zhorsovalo se to pomalu, ani jsem tomu neprikladal pozornost. proste naftak v zime klepe.. az za pul roku, v kvetnu na dalnici, ztrata vykonu. to me bylo jasny, ze uz je to vazny, takze znackovej servis. se soukromnikama mam totiz zatim jen tu nejhorsi zkusenost-jejich opravy jsem musel po tydnu znovu dodelavat sam... a sverit jim opravu motoru, na to jsem nemel odvahu.

znackovej servis se k tomu stavel docela priznive (az na cenu). diagnoza byla ten zlomeny ventil, pomlaceny pist, hlava, turbo. za 14dni vedeli kolik bude oprava ceho stat. pry se musi udelat i vybrus+vsechny pisty novy, protoze valce maji trosku ovalitu a vymenit jen ten jeden pist, tak by si nesedl. ale neni to nic svetobornyho, za 14dni bude auto jezdit. ok, co jinyho. kdyz jsem chtel mit zaruku, musel jsem menit co mi doporucili. turbo jsem sehnal sam repasovany.

za dalsich 14dni melo byt hotovo (cca konec cervna). delali zkusebni jizdu a den pred predanim mi volali, ze je problem a musi to poresit pres pojistovnu. za dalsi tyden bylo jasno-zadreli to na klice. tudiz nova klika, salky, nevim co vsechno, platila jim to pojistovna. duvod nevim, pry melo ojnicni lozisko o 0,05 vetsi vuli nez ma mit, utekl tama tlak a hlavni loziska se zadrely... opet ubehly 3 tydny, zkusebni jizda, a nefunguje regulace turba, at ho jdu reklamovat. a jak uz jsem psal nahore, turbo vydrene, vypalene lopatky. dali tam ten kleply vstrikovac...

oni tvrdi, ze auto je v poradku, jak novy, vymeneny kde co. aby taky ne za takovy penize. a navic polovinu veci co menili, tak znicili sami. na pristup k zakaznikovi si stezovat nemuzu, nabidli mi i nahradi auto zadarmo... dobry az na to, ze vubec nemam jistotu v jakym stavu to auto je. jestli jsou nacaty ty pisty, egr ventil (nevim jak zvlada ty teploty, pri kterych uhorivalo turbo...), jestli neni motor zas pridrenej.
at jim reknu cokoliv, je to v poradku. ani ty vstriky nechteli kontrolovat, pry to bych mel diru v pistu. ted se ukazalo, ze spatne byly, ale dira v pistu najednou nehrozi...
netusim jak to resit. jedine asi ten rok co to bude v zaruce to nesetrit, at jestli je neco nacaty, tak se vy.... co nejdriv

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator