Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Stržený šroub hlavy motoru
11.04.2010 19:41 - Stržený šroub hlavy motoru 2341524
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
kvuli mizici vode jsem sundaval hlavu a dal ji natlakovat a srovnat. Dneska jsem zacal davat motor dohromady, ale kdyz jsem dotahoval hlavu tak jeden sroub hlavy nejde dotahnout. Nelze ho dotahnout tak jako ostatni srouby. Zatim jsem ho nezkousel tocit dal protoze je mi jasne ze neco povoli bud zavit v bloku nebo sroub. Takze budu muset zase vsechny srouby povolit a podivat se na ten jeden kde je problem.
Pred nejakym casem jsem resil neco podobnyho na benzinove xantii pouzitim sroubu vetsiho prumeru (nahodou ho mel kamarad) a vyriznutim noveho zavitu. Akorat u tehda u xantie me netrapilo jestli se to povede nebo ne. Ted nechci udelat neco spatne protoze bych nerad schanel jiny motor nebo blok.
Dat silnejsi sroub a vyriznout novy zavit lze pouzit i ted. Nevite kde sehnat prislusny sroub nebo se musi nechat nekde vyrobit? Je jeste jina moznost jak to opravit? Slysel jsem o pouziti zavitovych vlozek ale na to je potreba nejaka sada.

11.04.2010 19:58 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341528
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
jedina rozumna cesta je zavitova vlozka, existuju firmy co ti to udelaji ...

12.04.2010 09:13 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341552
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mercedes doporučuje nové šrouby (staré jsou vyhřáté a natahují se a mohou praknout) na C5 nechávám staré,ale tento problém může být-zkus ho vytočit a podívej se na závit a zkus na jeho místo dát jiný(z toho jak popisuješ není tak úplně jasné co a jak o kolik šel šroub dotáhnout a jakou silou,jestli při povolování byl závit OK,jestli šel šroub při montáži šroubovat lehce atd.)Jestli jsi nezničil závit při povolování a při montáži nedal přes závit tak ten závit je dost dlouhý a jen tak se nestrhne.Ale nevíš co se dělo s motorem dříve-mohl tomu dát za uši někdo dřív.MOŽNÁ BYCH ZAČAL NEJDŘÍVE S JEDNÍM NOVÍM ŠROUBEM (BEZ DEMONTÁŽE HLAVY A POTOM ŘEŠIL DÁL.Ještě který to je?Co víš o motoru,-aby toto nebyla příčina dřívější závady.

12.04.2010 09:39 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341556
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
CITROEN o sroboch uvadza - vid priloha (toto je konkretne u 2.2, pri inych motoroch sa mozu lisit dlzky)

Dalsia vec - cistil niekto diery pred montazou?
Zatecena voda, olej atd. vedia narobit peknu paseku

Přílohy:
sroby_hlava_valcov_22hdi.pdf ( 155297b ) -

12.04.2010 11:52 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341575
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
CITROEN o sroboch uvadza - vid priloha (toto je konkretne u 2.2, pri inych motoroch sa mozu lisit dlzky) Dalsia vec - cistil niekto diery pred montazou? Zatecena voda, olej atd. vedia narobit peknu paseku

No na to jsem zapomněl(toto je samozřejmost a tak uvažuji až o dalších možnostech)Olej,voda uniká přes závit pomalu a někdy i skoro vůbec a ty utáhneš šroub na nějaký moment a po chvíli jde zase lehce - chová se to jako by se natahoval.Vyšroubuj ho a slabou hadičkou nasazenou na injekční stříkačku to zkus vysát a na to místo zkus jiný a zkontroluj co jsem a jumep psali. Hodně štěstí- jinak to stojí peněz(i to těnění ? když ho jednou zmačkneš je to napůl jak když dᚠstaré. Ještě na to pozor- pokud budeš mít bordel pod šroubama tak to dotáhneš na správný moment a potom budeš mít hlavu málo utaženou(až si to sedne)-já ji kontroluji přetahuji několikrát.

12.04.2010 11:59 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341577
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ked len unika a ostava povoleny srob je to najmenej, uz som videl prasknuty blok co to tak tahal

12.04.2010 17:49 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341591
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Je to sroub uprostred na obrazku od Jumepa je to 1. Kdyz jsem to rozebiral tak bych rek ze hlavu uz mel nekdo dole prede mnou.
Po demontazi hlavy jsem vsechny srouby prohlizel. Vsechny byly suchy i cisty takze tam nic nezateka. Pred montazi vsechny diry vyfoukany kompresorem (ve vsech suchu a cisto) a srouby jeste ocisteny ale jejich delku jsem nekontroloval. Pri utahovani na tech 60Nm bylo vse OK ale pri dotahovani o tech 220° tento jeden nekladl tak velky odpor jako ostatni. Tak jsem si nastavil na klici moment nejakych 120Nm ktery na ostatnich sroubech hned cvakne aniz bych s nima tocil a zkusil tento jeden a slo s nim jeste otocit celkem v pohode. Otocil jsem s nim tak o 40° a dal uz jsem to nezkousel abych to pripadne nestrhnul uplne nebo neukroutil sroub.

12.04.2010 18:16 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341594
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vytoč ho a koukni a závit - kup jeden novej poměř a zkus tam dát ten novej.No a když to nepomůže tak ti holt nezbude nic jiného než závitovou vložku nebo jak jsi psal větší šroub,ale nevím kde ho sehnat aby odpovídal .

12.04.2010 19:55 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341602
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Da se vubec koupit jeden sroub? Vzdycky jsem videl jen cely sady.
Jeste k ty zavitovy vlozce koukal jsem na ne a vyrabi se jen v urcitych delkach. Nejdelsi jsem nasel trojnasobek prumeru coz mi neprijde moc na to jakou silu to ma drzet.

12.04.2010 23:33 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341623
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Da se vubec koupit jeden sroub? Vzdycky jsem videl jen cely sady. Jeste k ty zavitovy vlozce koukal jsem na ne a vyrabi se jen v urcitych delkach. Nejdelsi jsem nasel trojnasobek prumeru coz mi neprijde moc na to jakou silu to ma drzet.

Citroen je má uveden po kusech-tak by snad mněl být cena 56Kč jeden.

12.04.2010 23:35 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341626
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ceny su uvedene ako kus, ale castokrat veci predavaju len ako sadu, iba veci co zuzitkuju pre seba rozoberu a daju ti len par ks

13.04.2010 06:50 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341628
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
šrouby se dávají pokaždé nové!staré jsou natahlé a tím pádem hrozí utržení

13.04.2010 14:04 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341690
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tomc napsal(a):
šrouby se dávají pokaždé nové!staré jsou natahlé a tím pádem hrozí utržení


precitaj si toto: .link.

asi vedia preco to tak robia, bejvavalo ze sroby vzdy nove ...

13.04.2010 15:47 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341755
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
no a jako co??pokud si auto chceš nechat tak šetřit 700 peněz se nemusí vyplatit těsnění je kovové a utahnutí už taky není jak na starých motorech.když změříš použitý šroub tak uvidíš ten rozdíl proti novému,ale to je každeho věc co nabastlí do sveho autí.

13.04.2010 17:18 - Re: Stržený šroub hlavy motoru 2341797
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hento je predpis citroenu, v citroen servise sa tym riadia tak isto, len hovorim ze to uz neni ako kedysi a je s tym pocitane a sroby sa daju pouzit aj viac ako 1x


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator