Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - benzínové motory
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 16 > >|
14.06.2013 20:34 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589298
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ma to elektricku klapku, tam takyto krokac neni ...

15.06.2013 05:23 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589434
Jozka71
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím -
jen bych se rád připojil s dotazem podobného rázu jako má "jumep", pouze s tím, že mám 3 l. Jinak problém naprosto ten samý. Rovněž vozidlo za studena sice ihned chytí, ale má velmi špatný chod motoru - hádá se, střílí do sání. Po 20 až 30 sekundách se to pomalu srovná a pak už jde bez problémů. Pouze občas, při jízdě pozoruji při mírném ubrání a opětovném přidání plynu drobné zacukání motoru, či spíše vynechání - jakoby se mu nechtělo. Spojuji si to s jednou závadou , ale kterou ???
Pro doplnění - vozidlo jsem koupil již s tím, že na obrazovce svítí ASF , ale motor vždy šel bez problémů. Tak jsem s tím najel 50 tis. km. Bylo mi vysvětlováno, že to dělá plyn. Nyní vidí, že to byla mylná informace. Od té doby, co se mi začala projevovat zmiňovaná závada, nápis ASF začíná mizet a opět objevovat. Takže to plynem nebude.

15.06.2013 14:11 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589480
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jozka71 napsal(a):
Zdravím -
jen bych se rád připojil s dotazem podobného rázu jako má "jumep", pouze s tím, že mám 3 l. Jinak problém naprosto ten samý. Rovněž vozidlo za studena sice ihned chytí, ale má velmi špatný chod motoru - hádá se, střílí do sání. Po 20 až 30 sekundách se to pomalu srovná a pak už jde bez problémů. Pouze občas, při jízdě pozoruji při mírném ubrání a opětovném přidání plynu drobné zacukání motoru, či spíše vynechání - jakoby se mu nechtělo. Spojuji si to s jednou závadou , ale kterou ???
Pro doplnění - vozidlo jsem koupil již s tím, že na obrazovce svítí ASF , ale motor vždy šel bez problémů. Tak jsem s tím najel 50 tis. km. Bylo mi vysvětlováno, že to dělá plyn. Nyní vidí, že to byla mylná informace. Od té doby, co se mi začala projevovat zmiňovaná závada, nápis ASF začíná mizet a opět objevovat. Takže to plynem nebude.


Kdysi dávno jsem jezdil na plyn a také mi toto abčas dělalo - svíčky,chudá směs plynu,možná problém ventily(hydroštely)

15.06.2013 15:21 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589496
Jozka71
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se, ale na plyn jezdím s různými vozidly přes 15 let a věřte mi, že tohle plynem není. Nejde za studena, tedy na benzin. Jakmile se přepne jde jak hodinky !

15.06.2013 15:59 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589510
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jozka71 napsal(a):
Omlouvám se, ale na plyn jezdím s různými vozidly přes 15 let a věřte mi, že tohle plynem není. Nejde za studena, tedy na benzin. Jakmile se přepne jde jak hodinky !


Vsřiky

15.06.2013 16:13 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589524
Jozka71
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Nad nimi jsem nepřemýšlel, odvádí mne od nich skutečnost, že během 30 sec. se motor srovná a pak už jde normálně - tedy jak na benzin, tak na plyn. Možná na ten benzin trošku hůř, ale takřka neznatelně.

15.06.2013 19:02 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589559
JOSKO
Město: Sered, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v XPočet příspěvků: 58
99 Poslat soukromou zprávu
Jumepovi:na dvoch autach inej znacky mi to robilo cidlo teploty vody,neviem ako je to vsetko poprepajane ale motor sa choval ako pises pokial sa nezohrial,motor si myslel ze je zohriaty a isiel jak seckovica preto ta chudobna zmes a preto ten chod motora za studena.po vy mene toho cidla ok.moj zazitok.

16.06.2013 00:25 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589668
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, ale tu to meria teplotu normalne
priklanam sa k tomu ze to budu striky, nakolko to je plynak
dam ich von a uvidim

16.06.2013 13:21 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589780
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A co třeba zkusit vyměnit olej? Nebo víš bezpečně,co tam je? Jednou jsem řešil,že se nenatlačil do hydroštelů,dokud se trošku neohřál a motor šel po studenym startu,jako pumpa na sračky,protože se ventily prostě málo otevíraly. Přičemž nebyly přes ten nepravidelnej chod slyšet,že by cvakaly. Taky jsem párkrát řešil že byla omletá vačice natolik,že zase ventily málo otevíraly. Ale to auto jelo blbě i za tepla-volnoběh drželo,ale nemělo výkon.
A odpovídala by tomu i ta chudá směs. Jarda mi připomněl ty hydroštely

16.06.2013 19:44 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2589871
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mno, olej som v tom nemenil ja sice, tak netusim co v tom je (ma na nom 7000 a ze to robilo aj predtym)

nove zistenie je ze som s tym behal na benzin a potom uz to aj po nastartovani sa sice hadalo ale nechciplo
vcera som ho nechal ist na plyn a dnes rano skapal, tak som ich vybral, nevidno na nich nic, kazdopadne ich necham vycistit a uvidim

este jedna vec, su tam sviecky brisk (maju mat nejakych 7000km) - ze po tom co tam boli dane nove tak to chvilu chodilo ok, este ma napada zeby boli zasa zle? / cievka?

len potom by mi bolo divne ze po zohriati je to vsetko ok

16.06.2013 23:34 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590064
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Brisky,stejně,jako Boschky se snažím vůbec nedávat. Jsou s nima jen problémy. Když to jde(majitel souhlasí s cenou,nebo dobou dodání) dávám buď origo Eyquem,nebo NGK (ty jsou drahý,ale nepamatuju se,že by byl problém).
Mockrát už jsem z motoru vyndaval Brisky,který tam podle srovnávacích tabulek patřily. Tak bych možná zkusil i to...

16.06.2013 23:35 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590065
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jj, davam cistit striky a davam NGK, v utorok sa uvidi a ked nie, v piatok to prebereme

16.06.2013 23:52 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590080
Jozka71
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě jedna možná či nemožná vazba. Zhruba ve stejnou dobu se mi přestala , při uzamčení vozidla automaticky sklápět zrcátka a okno u řidiče přestalo jít zavřít najednou, jde pouze "zacukat" po kouskách. Už si začínám myslet, že by to mohlo mít souvislost - že by softwar ?

17.06.2013 09:32 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590145
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
je to plynak, ale mam to prepate na benzine

henry: je tam taketo nieco, ale je to zavrete a otvorene az pri teplom motore, mozem to kazdopadne zablendovat

ono sa to strasne zle hlada, lebo ked to necham bezat 5 minut tak je to viacmenej zohriate a dohladal som, chladnutie trva v podstate cely den


Peto, presne toto som mal na svojich obidvoch autach po montazi plynu. Vzdy mi zle nastavili plynovu RJ a studeny benzinovy start bol utrpenie. Na xsare stacilo zobrat diagnostiku a zmazat aj prazdnu motorovu RJ od chyb. Na C5 mi pomohlo len nastavit ten plyn dobre a pojazdit 1000km...Odvtedy ok...Tiez som uz mal tiky vymienat...

ps: teraz som si precital tvoj prispevok zo vcera. 500km na benzin by problem uplne vyriesilo...Dalsich 500km na plyn zase vratilo...Je to na 100% zle nastaveny plyn. Co tam je za system a motor? Ak je to to co mam ja, tak mozem pre pokus poskytnut moje nastavenie.

17.06.2013 09:40 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590150
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Jozka71 napsal(a):
Ještě jedna možná či nemožná vazba. Zhruba ve stejnou dobu se mi přestala , při uzamčení vozidla automaticky sklápět zrcátka a okno u řidiče přestalo jít zavřít najednou, jde pouze "zacukat" po kouskách. Už si začínám myslet, že by to mohlo mít souvislost - že by softwar ?


okno = modul dveri, s motorom nema absolutne nic - skus ho naucit polohu, na to prislusne vlakno ..

miskod: pozrem co tam je, hladal som autoadaptaciu, ta by toto potvrdila ale skratka tam nie je
auto smrdelo po plyne, chlapik bol s tym u plynara, vymenil mu filter atd. a asi odvtedy sa to aj zhorsilo, to mi nejako uz nepovedal, skusim este dnes ine sviecky a davam vycistit tie striky a uvidim teda

17.06.2013 09:59 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2590160
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
okno = modul dveri, s motorom nema absolutne nic - skus ho naucit polohu, na to prislusne vlakno ..

miskod: pozrem co tam je, hladal som autoadaptaciu, ta by toto potvrdila ale skratka tam nie je
auto smrdelo po plyne, chlapik bol s tym u plynara, vymenil mu filter atd. a asi odvtedy sa to aj zhorsilo, to mi nejako uz nepovedal, skusim este dnes ine sviecky a davam vycistit tie striky a uvidim teda


To presne vypada, ze sa mu ten plynar vtedy aj vrtal v nastaveni RJ.

20.06.2013 20:28 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2591302
Jozka71
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Je pravda, že řídící plynovou jednotku mi nastavovali loni na podzim a to tak, aby křivka zplodin plynu byla shodná s křivkou zplodin benzinu - tím se mělo vyřešit to, aby se přestala rozsvěcet hláška ASF. Ale toto jsem řešil loni v září, ale problém se studenými starty se objevil až před měsícem. Přesněji řečeno, studené starty zlobily i dříve, ale vždy to mělo souvislost s vysokou vzdušnou vlhkostí. To se odstranilo výměnou "induktorů" na třech zadních válcích, které byly ještě původní, přičemž jeden se rozpad mechanikovi v ruce. Nicméně dneska jsem to nevydržel a odvezl to do Citroen servisu. Zjistili špatné těsnění mezi výfukem a katalyzátorem. Dneska mi volali, že je to vyměněné, leč závada se projevuje dále. Zítra budou pokračovat - uvidíme !
P.S. Problém s předním oknem se vyřešil najedou sám , zrcátka se nesklápějí dále !


Takže doufám, že konečné resumé. Po výměně těsnění mezi výfukem a kat. (byla tam snad 0,5 mm mezírka) se problém takřka vyřešil. Vzal jsem také v úvahu postřeh od "miskod" ze 17.06.2013 09:32 a dal mu částečně za pravdu. Svůj díl viny má zřejmě i nastavení plynu. Avšak stačí cca 1 až 2 km před dojezdem přepnout na benzin. Domnívám se, že je to tím, že řídící jednotka si pamatuje hodnoty zplodin. Pak to startuje bez problémů, na plyn jede také bez problémů a přestala se mi objevovat i ta otravná hláška ASF. Nyní zbývá jen pořešt, proč se přestala sama sklápět zpětná zrcátka (myšleno při uzamčení vozu) a auto bude zas jak nové ! Díky za typy !

30.06.2013 08:21 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2594441
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jozka71 napsal(a):
Takže doufám, že konečné resumé. Po výměně těsnění mezi výfukem a kat. (byla tam snad 0,5 mm mezírka) se problém takřka vyřešil. Vzal jsem také v úvahu postřeh od "miskod" ze 17.06.2013 09:32 a dal mu částečně za pravdu. Svůj díl viny má zřejmě i nastavení plynu. Avšak stačí cca 1 až 2 km před dojezdem přepnout na benzin. Domnívám se, že je to tím, že řídící jednotka si pamatuje hodnoty zplodin. Pak to startuje bez problémů, na plyn jede také bez problémů a přestala se mi objevovat i ta otravná hláška ASF. Nyní zbývá jen pořešt, proč se přestala sama sklápět zpětná zrcátka (myšleno při uzamčení vozu) a auto bude zas jak nové ! Díky za typy !


Zkoušel si nastavit? Dej ovládání do prostřední polohy a zmáčkni sklápění a podrž několik vteřin - měly by se potom sklápět .

01.07.2013 08:27 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2594778
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
čauky
chlapi mám takovej dotaz tuto hlášku mě to vyhazuje a po nastartování ještě pípne to asi znamená že je trvale zapsána že? Jelikož mi nedávno postupně odešla 1 svíčka tak se tam ta chyba zapsala ale auto teď chvíli za studena nedrží i volnoběh a proto si myslím že to je i touto zapsanou chybou je to možné?

01.07.2013 09:28 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 2594790
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
este nieco nie je vporiadku, pripadne treba adaptaciu spravit - ako kazdemu inemu aj tebe odporucam diagnostiku

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 16 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator