Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Antipollution system faulty - benzínové motory
Jozka71
20.06.2013 20:28 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory
99
Je pravda, že řídící plynovou jednotku mi nastavovali loni na podzim a to tak, aby křivka zplodin plynu byla shodná s křivkou zplodin benzinu - tím se mělo vyřešit to, aby se přestala rozsvěcet hláška ASF. Ale toto jsem řešil loni v září, ale problém se studenými starty se objevil až před měsícem. Přesněji řečeno, studené starty zlobily i dříve, ale vždy to mělo souvislost s vysokou vzdušnou vlhkostí. To se odstranilo výměnou "induktorů" na třech zadních válcích, které byly ještě původní, přičemž jeden se rozpad mechanikovi v ruce. Nicméně dneska jsem to nevydržel a odvezl to do Citroen servisu. Zjistili špatné těsnění mezi výfukem a katalyzátorem. Dneska mi volali, že je to vyměněné, leč závada se projevuje dále. Zítra budou pokračovat - uvidíme !
P.S. Problém s předním oknem se vyřešil najedou sám , zrcátka se nesklápějí dále !


Takže doufám, že konečné resumé. Po výměně těsnění mezi výfukem a kat. (byla tam snad 0,5 mm mezírka) se problém takřka vyřešil. Vzal jsem také v úvahu postřeh od "miskod" ze 17.06.2013 09:32 a dal mu částečně za pravdu. Svůj díl viny má zřejmě i nastavení plynu. Avšak stačí cca 1 až 2 km před dojezdem přepnout na benzin. Domnívám se, že je to tím, že řídící jednotka si pamatuje hodnoty zplodin. Pak to startuje bez problémů, na plyn jede také bez problémů a přestala se mi objevovat i ta otravná hláška ASF. Nyní zbývá jen pořešt, proč se přestala sama sklápět zpětná zrcátka (myšleno při uzamčení vozu) a auto bude zas jak nové ! Díky za typy !

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator