Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Olej do automatické převodovky
|< < 1 ... 11 12 13 14 15 > >|
25.04.2023 05:48 - Re: Olej do automatické převodovky 3360110
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Jsou nějaký nevýhody použití alternativního oleje místo tak zvaného „originálu“?

Konkrétně Total Fluidmatic MV LV místo Citroën 9734R7, AW-1, JWS3324.
Je tam nějaký rozdíl nebo je to stejně rebrandovaný totéž?
Řešim to samozřejmě kvůli mnohonásobné ceně toho originálu… Dík

Ahoj.
Podle me je to viskozita, videl jsem rozdil mezi temito dvemi oleji a to me osobne presvedcilo ze tam urcite nejaky rozdil je. Papir snese vsechno, ale realita je nejspis jina.
Olej v prevodovce nemenis kazdy tyden, mesic, ale ani rok, nekomu se mozna podari najet 80tis za dva roky, ale takovych nejspis moc nebude. Takze ja radsi davam original olej a beru to i jako investici do potencialne bezporuchoveho a bezproblemoveho chodu prevodovky.

25.04.2023 09:43 - Re: Olej do automatické převodovky 3360111
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Díky. A nejsou ty informace někde dostupné?

Přemýšlím o tom stejně: pokud to má smysl, klidně připlatim. Jen by se mi nechtělo vyhazovat peníze z okna, pokud je to to stejné, protože někdo to tomu Citroënu dodává. Otázka je jestli to je ten Total… Pokud nevíme, tak se holt vyplatí dát jim bakšiš

25.04.2023 10:03 - Re: Olej do automatické převodovky 3360112
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
BTW nakonec jsem našel autorizovaný Citroën, který mi vymění originál za 3500. Nejdřív mi jiný dal kalkulaci za 30.000. Slovy třicet tisíc. To mě dost pobavilo. Jiní chtěj 10k.
Rozdíly v té cenové ‚politice‘ jsou fascinující, a můžou vyděsit, pokud člověk narazí zrovna na lichvářský servis.

Stejně by mě ale pro budoucí generace a kolemjdoucí zajímalo, jestli není to porovnání Total Fluidmatic MV LV s originálem někde dostupné.
Díky

25.04.2023 11:53 - Re: Olej do automatické převodovky 3360114
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Dostupne to neni, videl jsem to na vlastni oci primo v servisu.
A 30 tisic je fakt ulet teda

25.04.2023 19:35 - Re: Olej do automatické převodovky 3360128
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Dostupne to neni, videl jsem to na vlastni oci primo v servisu.
A 30 tisic je fakt ulet teda

Hele, Libore, nevím, ale na pohled jsou ty oleje stejný (samozřejmě pohledem poznᚠprd, ale když jsem třeba vypouštěl olej z řazení z robota, kterej dělal nesmysly a nahrazovat ho tím, co tam opravdu má být, tak byl rozdíl ve viskozitě fakt vidět) a když zrovna Total uvádí, že tu AW normu splňuje, tak bych tomu (právě proto, že Total) asi věřil...
A ještě jedna taková drobná... BMW doporučovalo Castrol (pak Shell). No a lidi si mysleli, že když jim dáváme originální olej, tak tam je právě Castrol... No, nebyl. Byl to Fuchs... Samo na sudu bylo BMW, sud byl objednaný od BMW , ale dost často tam byla nálepka právě Fuchs...
Takže tak k olejům...

25.04.2023 20:19 - Re: Olej do automatické převodovky 3360138
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja davam aisin atf 6+ fe

27.04.2023 08:58 - Re: Olej do automatické převodovky 3360171
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Olej není stejný ( nebo tedy základ je ale citoen si do toho ,, drahého” nechává dávat přisady - zrovna takové které by měli dělat problém při smícháním s jiným) - jednak to je z důvodu že součástky pužité v inovaci AP jsou materiálem jiné , některé upravy jako jinak řešený hydroblok atd… Přísady jsou právě proto aby se nedal mísit s jiným a cena oleje je proto tak velká aby se jim zaplatila cena vývoje 🤗 - jinak pokud se provede kompletní výměna tak to jde ( jen se nesmí provézt částečná) - proto v servisy automatických převodovek používají levnější - to asi tak . A těch AP co po použití těch náhrad začali zlobyt bylo dost co mi jezdily na dílnu - to se ale jednalo o sterší typy ( C5 II ) ale to je jiná kapitola - jen jsem si ověřil jestli náhodou mu někdo neměnil olej a jestli to nezačalo potom 🤔
A zrovna fusch je kvalitní olej který je levnější protože se u něj neplatí třeba to ,,BMV” ,,TOTAL” a jiné
Třeba totál= PL , FUCHS = D

28.04.2023 23:39 - Re: Olej do automatické převodovky 3360239
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jardo a to jsi vzal kde, že si do toho oleje nechává PSA přimíchávat přísady, aby se nedal míchat s jinými oleji? Proč by to dělal? Aby se pomstil "nevěrným" zákazníkům? Ten Total dávám už hodně dlouho (a nejen já) a nikdy nebyl příčinou poruchy. Tahle převodovka je stejná třeba ve Volvech, je stejná v milionu dalších aut a používá se olej ve všech stejný prostě se specifikací AW xx...
To, že firmy, které se zabývají výměnami olejů v převodovkách používají levnější oleje je z toho důvodu, že to jsou tzv Multi Vehicle oleje, které splňují bambilion specifikací, kolikrát i protichůdných (např ZF spec pro 4 HP i AW spec pro AM6)...
Ale je na rozhodnutí každého, co si o tom kde zjistí a co si kam nalije (nechá nalít)...

29.04.2023 10:00 - Re: Olej do automatické převodovky 3360241
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jen bych dodal Jardo, že Citroen není výrobce převodovky... Na specifikaci a doporučení oleje bych se tedy podíval k výrobci převodovky a taky jak píše Hans k jiným automobilkám, kde se tyto naprosto stejné převodovky používají v hojné míře

29.04.2023 10:49 - Re: Olej do automatické převodovky 3360242
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano jsou to japonky a i přesto si automobilky nechávají upravovat komponenty a materiály které jsou do nich dodávány . A kde jsem to vzal ? Přímo od výrobce automobilu ( zastoupení) A základ olejů je v podstatě jedné ( nebo z pár rafnérii) a do tohoto ,,základu” si potom přidávají každý své komponenty - totál který je unás na trhu je PL a výjimečně od Fr ( v polským je daleko víc reciklátu) a ano ty přísady ( některé) způsobují to že změní vlastnosti oleje nebo se ,,nesnese” s jinými ( něco podobného jako u chladiček) a reč byla konkrétně o slovenské náhradě a problémech s řazením po použití tohoto oleje . Každý výrobce používá ( nechává si dát do stejného zařízení na přání různé komponenty jak u AP tak třeba u motorů) a přirozeně dochází i k inovaci ( jako například podaly hydrobloky - tak v novějších jsou už vložkované atd…) ale jak říká Hanz - a si tam každý naleje co chce 🤗

29.04.2023 10:49 - Re: Olej do automatické převodovky 3360243
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A PAT&MAT ano převodovky jsou ve spoustě aut - vypadají stejně ale mají různé komponenty ( to jako BHI jsou stejné třeba C5 I a C5 II ? - nejsou nebo ?) použitelné ano nahraditelné také 😉

Motory ( biturba) jsou v několika značkách a v některých ty motory padají a v některých ne ale to máte jedno 🤗
Nebo si kup C5X7 myslím r .v.tuším 2017 a co v tom najdeš za motor ? FORD a je to stejné auto ? - ano ale s jinými komponenty

Já se jen divím proč je třeba několik druhů aditív do FAPU atolik druhů FAPŮ když je to vlastně pořád FAP ?🤔🤗

29.04.2023 11:10 - Re: Olej do automatické převodovky 3360244
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A zase budu špatnej a to zas bude připomínek 🧛♂

29.04.2023 12:05 - Re: Olej do automatické převodovky 3360245
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A PAT&MAT ano převodovky jsou ve spoustě aut - vypadají stejně ale mají různé komponenty ( to jako BHI jsou stejné třeba C5 I a C5 II ? - nejsou nebo ?) použitelné ano nahraditelné také 😉

Motory ( biturba) jsou v několika značkách a v některých ty motory padají a v některých ne ale to máte jedno 🤗
Nebo si kup C5X7 myslím r .v.tuším 2017 a co v tom najdeš za motor ? FORD a je to stejné auto ? - ano ale s jinými komponenty

Já se jen divím proč je třeba několik druhů aditív do FAPU atolik druhů FAPŮ když je to vlastně pořád FAP ?🤔🤗

Jen k těm biturbům (a vlastně i RHH)... A má Libor co dělat, když jsme takhle pěkně OT...
Víš, proč třeba Fordům padají na propálené písty a u nás najednou bez problémů třeba půl míče? Má to úplně jednoduchý důvod...
Jinak když si půjdeš koupit hydroblok do AM6 (AW-TF80xx) třeba do Forda, nebo do Mazdy, to šumák, tak dostaneš úplně stejnej hydroblok, jako v Citroënu, akorát někde bude mírně levnější (Ford) no a někde výrazně dražší (např ta Mazda)... Ale je to pořád ten samej hydroblok. Proto si PSA na rozdíl třeba od MB ty převodovky nevyrábí sama. A popravdě si nedělají ani SW do nich...

30.04.2023 00:15 - Re: Olej do automatické převodovky 3360278
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jen k těm biturbům (a vlastně i RHH)... A má Libor co dělat, když jsme takhle pěkně OT...
Víš, proč třeba Fordům padají na propálené písty a u nás najednou bez problémů třeba půl míče? Má to úplně jednoduchý důvod...
Jinak když si půjdeš koupit hydroblok do AM6 (AW-TF80xx) třeba do Forda, nebo do Mazdy, to šumák, tak dostaneš úplně stejnej hydroblok, jako v Citroënu, akorát někde bude mírně levnější (Ford) no a někde výrazně dražší (např ta Mazda)... Ale je to pořád ten samej hydroblok. Proto si PSA na rozdíl třeba od MB ty převodovky nevyrábí sama. A popravdě si nedělají ani SW do nich...


Takže je jedno co do am6 naleju za olej bez ohledu na r.v. - je jedno jestli 2006 nebo 2017 ? ( tedy v podstatě doleji ) a omlouvám se za OT

A ještě jedna věc : ty fóra jsou dobrá věc ale ne pro mechaniky kteří chtějí dělat práci tak jak by měla být ( aby mi xx aut- majitelů nejezdilo na dílnu s tím : už mne to stálo třeba 50000,- a stejně to nadali dohromady “ opravíte mi to a co to bude stát já užnemám moc peněz ? a vše dosrané od a až do z 🤗

30.04.2023 06:24 - Re: Olej do automatické převodovky 3360284
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Takže je jedno co do am6 naleju za olej bez ohledu na r.v. - je jedno jestli 2006 nebo 2017 ? ( tedy v podstatě doleji ) a omlouvám se za OT

Jardo, ale já nic takového nepsal...
No nic, nech to být...

30.04.2023 09:03 - Re: Olej do automatické převodovky 3360291
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A PAT&MAT ano převodovky jsou ve spoustě aut - vypadají stejně ale mají různé komponenty ( to jako BHI jsou stejné třeba C5 I a C5 II ? - nejsou nebo ?) použitelné ano nahraditelné také 😉

BHI "železo" je všechno stejné , pouze proběhla lehká změna napojení vratek ... a ANO všechny BHI používají stejný olej, jestli si teda narážel na použití a vlastnosti oleje jako u AP...

30.04.2023 10:33 - Re: Olej do automatické převodovky 3360292
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
BHI "železo" je všechno stejné , pouze proběhla lehká změna napojení vratek ... a ANO všechny BHI používají stejný olej, jestli si teda narážel na použití a vlastnosti oleje jako u AP...


Ne narážel jsem na elektromotor

15.05.2023 12:35 - Re: Olej do automatické převodovky 3361137
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Plot-twist: Tak v tom Citroënu mi technik kecal, a místo 3k za výměnu original oleje chtějí 14k (vs. 4k za Total).
Kdyby někdo věděl, kde original olej vymění za příčetnější cenu, dejte prosím vědět. Díky

15.05.2023 15:19 - Re: Olej do automatické převodovky 3361140
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tech oleju co tam muzes nalit je celkemdost - pokud si to budes delat sam, jinak v Praze je tusim p. Patocka, co je odbornik pres Volvo motory a prevodovky. Volvo pouziva Aisin TF80 taky, ty prevodovky taky opravuje. Nemam osobni zkusenost, pouze co jsem cetl na netu a volal si s nim ohledne rady kvuli prevodovce. Podle toho co jsem cetl na Volvo foru je pres prevodovky Aisin on jako treba PatMat pres hydrauliku. Zkus zavolat a zeptat se na vymenu oleje. .link. V Citroenu bych se o prevodovce asi radsi vubec nezminoval.

18.05.2023 13:04 - Re: Olej do automatické převodovky 3361291
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 308
U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Patocka, co je odbornik pres Volvo motory a prevodovky.

Citroëny dělat nechce. Prej maj dost práce s Volvy. Ale dík za tip.

|< < 1 ... 11 12 13 14 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator