Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / FAP - Filtr pevných částic
|< < 1 2 3 4 5 ... 77 > >|
09.01.2009 22:06 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386497
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jednoznacne, rozobrat - doporucujem kupit si tesnenie pred rozobranim, vystriekat, pozor cerin je karcinogen a nemal by sa vypustat do kanala, samozrejme to treba cistit v protismere prudenia vyfukovych plynov, to co odtial pojde moze vypadat ako piesok, nemusi to vypadat cisto, podstatne je dostat odtial ten bordel
potom treba doliat aditivum, celkova cena 4500 aj s wapkou - nezabudnut ze treba teplou wapkou a potom na diagnostike zresetovat pocitadla a nemecke hlasky tiez nestoja za moc, nevysvetluju to tak ako anglicke, pokial nejsi rodeny nemec teda

09.01.2009 22:24 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386498
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
rodilej němec nejsem, ale jsem od Domažlic (Hluboká u Kdyně) což je cca7km od hranic s Nemeckem proto ta němčina, jak je to mysšleno cena s wapkou?
Dík za radu o směru výplachu, počítač se prý dá zresetovat i odpojením baterie cca na 10 minut - zkusím to a uvidím

09.01.2009 22:29 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386499
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Herulinka napsal(a):
Díky, řešíme teď, proč se při jízdě dostane motor jen na 2500 otáček a výš ne a onen zasvěcený člověk říkal, že by to mohl působit právě tenhle ventil. Podle všeho, co jsem tu četla, si myslím, že FAP filtr nemám, ale zjistit to nechám až zítra.

Myslím také, že FAP nemáš, ikdyž možné to je.
Ovšem ten EGR ventil to může být, protože se také časem zanáší a ovlivňuje potom výkon motoru. U HDI to není žádná neobvyklá závada.
Někde jsem četl, že se nechá rozebrat a vyčistit, ale osobní zkušenost nemám, zatím mi snad funguje.

09.01.2009 22:30 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386500
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ti nezresetuje stav pocitadla, to sa musi na diagnostike
no a nie kazdy ma horucu wapku doma, zato hovorim o 500 pre wapku

ono to prestane pisat lebo tu chybu odstranis, ale nenastavis mu ze si dolial aditivum a potom ti to zacne pisat ze mas malo aditiva

09.01.2009 22:36 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386501
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
aha, to jsem ale vrták, to mě nedošlo
Ti aditiva jsi kupoval přímo v Citroenu nebo se to dá koupit i u jiného servisu popřípadě u dodavatele náhradních dílů, dolívá se to u levého zadního kola po odšroubování podběhů nebo se mejlím

09.01.2009 22:39 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386502
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
aha, to jsem ale vrták, to mě nedošlo
Ti aditiva jsi kupoval přímo v Citroenu nebo se to dá koupit i u jiného servisu popřípadě u dodavatele náhradních dílů, dolívá se to u levého zadního kola po odšroubování podběhů nebo se mejlím

09.01.2009 22:40 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386503
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v citroene, alebo mozes peugeote, predajcovia to nemaju, aspon o nikom neviem
ano a dolievacia hadica je pod podblatnikom, pozri si igokove fotky

09.01.2009 22:57 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386504
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji moc za radu a dobrou noc

10.01.2009 09:40 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386505
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Než začnete něco řešit, doporučil bych zajet někam na diagnostiku a za 200Kč ti načtou závady, diagnostika odhalí zanesený FAP.
K výplachu FAPu: je nutné ho vystříkat wapkou z obou stran, jelikož průduchy v něm nejsou přímé, ale je to labyrint. Doporučuji použít nějaké nehořlavé odmašovadlo, popřípadě vyvařit ve velkém hrnci.
Nastavení aditiva na diagnostice: Nutno jet na diag. do Citroenu a nebo Peugeotu, obecné diagnostiky typu Bosch a pod. si s tím nejspíš neporadí. Osobně jsem jezdil bez nastavení aditiva víc jak rok - 4x na diagnostice a nikdo to nedokázal udělat. Nastavil mi to až Martin (autodiagnostika) na letním srazu na Seči

10.01.2009 12:25 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386508
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
K tym hlaskam - buhuzel krome FR vsetky ostatne hlasky su degenerovane ( blby preklad ) ... takze je jedno ci je tam AJ alebo NJ ...
Ako priklad ucpany FAP, v anglictine to pise nieco ako Clean diesel filter a vo FR to pise priamo o FAP filtri.

10.01.2009 17:14 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386512
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, ale tie anglicke este nejsu na tom tak zle ako nemecke kde to uz neni jasne vobec, lebo anglicka ma clean diesel filter a unblock diesel filter
tych anglickych je x variant
jo a mne to ani origo servis nezresetoval, tak som bol za martinom v olomouci ... a tiez sa s tym potrapil

10.01.2009 22:17 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386514
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
dnes jsem provedl akci Fap - demontហu kamaráda na jámě, doba trvání cca 1 hodina i s rozpůlením filtru, to co mě kouklo (4mm usazenin) bylo děsivé, obě půlky jsem odvezl do požární zbrojnice na WAP - to co vyteklo se nedá ani popsat, 3hodinky jsem to nechal prosychat(odpočinek v podobě lyží ) a po této době jsem provedl opět montហna auto zase přibližně 1hodinku, auto jsem nastartoval a chyba bylata tam, testovací jíza 65km bez komplikací ba naopak dojezd i spotřeba se mírně upravila, tak doufám že to tak vyrží i nadále vše ukáže čas

10.01.2009 22:40 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386516
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
isto by som este dolial aditivum a siel na diag zresetovat udaje o fape

11.01.2009 09:00 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386518
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Herulinka napsal(a):
Díky, řešíme teď, proč se při jízdě dostane motor jen na 2500 otáček a výš ne a onen zasvěcený člověk říkal, že by to mohl působit právě tenhle ventil. Podle všeho, co jsem tu četla, si myslím, že FAP filtr nemám, ale zjistit to nechám až zítra.


pokud jse auto jen v tomto rozzsahu otacek je v nourovem rezimu,to znamena ze pouziva k vypoctu davkovani pevne nastavene konstaty a jeho funkce je omezena
je potreby vycist pamet zavad pro zjisteni priciny

12.01.2009 15:45 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386547
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
To autodiag - tak nějak jsem si to myslela taky, že je třeba i možné, že to dělá kvůli nějaké dřívější závadě a nepromazané paměti. V týdnu jedu na diagnostiku, tak snad potom budeme moudřejší!

14.01.2009 09:19 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386575
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, tak aj ja mám už za sebou FAP-procedúru, po zložení pri kontrolnej jazde všetko OK. Neskôr mi však švagor, ktorému C5 patrí, zavolal, že hláška "Abgasreinigung" (čistenie výfuku-doslovný preklad) opä naskočila. Aditívum som nedolieval, lebo nebolo po ruke. Môže tá hláška znamena aj malé množstvo aditíva, alebo je nutné zresetova to cez diagnostiku.

14.01.2009 18:53 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386588
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v anglictine vypise ze diesel aditivum minimum level
ak ste to dobre vycistili, tak mozu byt zle cidla, alebo ste slabo pritiahli trubky a tie podfukuju a tym je zly diferencny tlak, ono ked sem budes pisat anglicke hlasky, budeme skor mudrejsi

14.01.2009 21:46 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386590
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Skúsim to nahodi do angličtiny a potom tu hodím hlášku. K trubkám, tie som dotiahol asi približne tak, ako boli pôvodne aj čidlo. Bol som dnes aj v origo citroene, kde mi bolo povedané, že by po nejakých troch vyjazdených nádržiach by sa to malo nejako upravi, teda jednoducho, že to chce trochu času. Diagnostika im nefungovala, takže ani mi to nenapichli. Zajtra idem kúpi Elosys, dolejeme, dáme na diagnostiku a uvidíme. Už keď sme pri tom , aditívum sa vstrekuje do palivovej nádrže, alebo priamo do FAPu? Lebo jedna trubka je niekde medzi FAPom a katalizátorom a ta druha je až za FAPom. Díky za vysvetlenie.

14.01.2009 21:48 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386592
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pozri igokove fotky, lavy zadny podblatnik ked das dole je tam trubka a to s tym ze sa to upravi je blbost, jedine ak by bolo treba reset, ale to skor nie, ja by som to videl na cidlo, jednoznacne diag by mala povedat viac

14.01.2009 22:07 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386594
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Asi som sa nepresne vyjadril, kde sa Elosys dolieva, to viem, už som tie fotky videl. K tým trubkam a čidlám, mám 1,6 HDI a tam sú dve trubky a to jedna ústi niekde medzi katalizátorom a FAPom a tá druha je až za FAPom na kolene výfukového potrubia. A potom je tam ešte nejaký drotik asi 5 cm, ktorý sa šrubuje podobne ako tie trubky tiež na ten valec, len to menšiu šrubu a to predpokladám, že je nejaké čidlo. 1,6 to má v motorovom priestore hneď za turbom a nie ako 2.0 niekde na začiatku tunela. A mňa zaujíma princíp toho vstrekovania aditíva, či si ho počitač dávkuje tesne pred spalením priamo do FAPu, alebo to nejako vstrekuje do palivovej nádrže, alebo ako to vlastne je. V galérii je aj nejaká foto k tomu, no je to po francuzsky a to ja ani náhodou.

|< < 1 2 3 4 5 ... 77 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator