Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / typ automatické převodovky + problém s řazením
1 2 > >|
20.08.2007 23:03 - typ automatické převodovky + problém s řazením 166630
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Nevíte někdo jak zjistím, jakou převodovku mám v autě?
Zároveň jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte co to může být, když mi to občas při řazení ze 3 na 4 docela "kopne" a někdy ani nepřeřadí a zahlásí na počítači "automatic gear failure" a zároveň se rozsvítí Service na palubce. Děje se to většinou když je auto studený, ale občas i když už třeba nějakou dobu jedu.
Mohla by pomoci výměna oleje v převodovce?
Díky za každou radu. Za 3 týdny máme jet na dovolenou a nechtěl bych zažít nějaké překvapení X stovek km od domova.

20.08.2007 23:30 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166631
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
No, nakolko si si profil nevyplnil tak je vazne tazke povedat aku mas prevodovku. Ak dobre viem do c5 sa pouziva 4hp20 a AL4. Do novsich C5 tiez AL6. Ked ti automat neradi chod s nim do servisu a nie na dovolenku. Rozhodne tym nejazdi a cim skor chod do servisu, kazdy kilometer ktory najazdis s poskodenym automatom zdrazuje opravu a moze byt ten posledny.

21.08.2007 22:47 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166632
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Včera jsem se registroval a nějak se to tam v tom profilu neuložilo. Už jsem si ten profil opravil. Určitě chci do servisu ještě znovu zajet, ale nedokážu jim to předvést co to dělá, protože je to třeba jen jednou za den a oni když jsem tam minulý týden byl a projížděli to, tak jim to samozřejmě ani jednou neudělalo a i když to zkouželi všelijak rychle nebo pomalu zrychlovat tak to řadilo, že jsem to občas poznal jen na otáčkoměru. Za posledních 1500km co jsem s tím teď od minulého týdne najezdil, (koupil jsem ho 6.8.) to udělalo asi 5x a jen jednou když jsme ujeli asi 50km, jinak to udělalo během prvních pár kilometrů (max 10km) pak už nic.

21.08.2007 23:02 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166633
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Musis ist do servisu kde maju diagnostiku, kazda porucha automatickej prevodovky sa zapise do riadiacej jednotky, cez diagnostiku to su schopny dostat von.

29.08.2007 23:55 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166634
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem byl dneska v Citroen servisu v Písku, kde mi udělali servisní prohlídku, vyměnili rozvody, vodní pumpu a nějaký čidlo a stálo mně to 11k Kč, ale na férovku mi řekli, že s automatickou převodovkou nemají žádné zkušenosti a tak mi jenom vyčetli z převodovky poruchu, která se tam znovuobjevuje i když ji smažou. Takže vypadá, že je tam něco trvale a asi by bylo potřeba s tím něco udělat, ale nevím co.

Na výpisu obrazovky diagnostiky to napsalo:
Typ aut. převodovky 4HP20.
39 F Porucha kontroly změny převodového stupně
Typ detekce: není určeno
Prostření :
Kód poruchy řídící jednotky : P0783
Napětí akumulátoru: 14,4V
Teplota oleje v aut. prevodovce: 68 st. C
Otáčky turbíny: 3008 tr/min
Otáčky motoru: 3008 tr/min
Výstupní otáčky: 2592 tr/min
Převodový stupeň nebo změna: 3-4
Měnič: Řízené prokluzování
Režim činnosti: POJISTKA ZÁMKU
Informace 1 Rozpojený (-é) kontakt (-y) a není hlášena porucha

Nevíte někdo o někom, kdo by věděl co s tím?
Zkoušel jsem ještě jeden Citroen servis v ČB a pak v Příbrami. V ČB to bylo stejný jako v Písku a v Příbrami byl technik co se už v automatech "vrtal" a snad se mi na to za cca 14dní podívá. Říkal, že by to nemělo být tak kritické, jenom potřeba pokud je to studený jezdit opatrně aby to moc neškubalo, protože ta závada bude jen pokud se mění stupně a ne za běznýho provozu, kdy je zařazeno.
Je mi i divný to, že ve výpisu prostředí poruchy je teplota oleje v převodovce 68 st. C. Je to možný, po ujetí 1km? Zdá se mi ale nepravděpodobný, že i kdyby bylo čidlo teploty oleje špatný, tak že by to mělo vliv na to, jak to řadí.

Za týden jedem na dovolenou (naštěstí jen 600km), tak trénuju jak jezdit pokud je to studený aby to tolik nekopalo. Je to jako když se na manuální převodovce brzo sešlápne plyn, takže motor se roztočí na prázdno a pak se pustí prudce spojka.

30.08.2007 06:33 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166635
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Skúsim sa opýta mechanika ktorý mi dáva dokopy moju prevodovku (manual 5 r ), viem o ňom že opravuje aj automaty.
Snáď dačo poradí
Ja mám podobný problém o týžden idem na dovolenku, nefunguje 4 ale som už na tom lepšie ako ty, lebo v piatok (zajtra) by to už malo by poskladané

30.08.2007 09:13 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166636
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ales: budes hodne riskovat, urcite si zariad pripoistenie auta vcetne nejakeho odtahu do CR, automaty umieraju prave na dlhych cestach ( resp druhy den ked automat vychladne ). Hladinu oleja ti skontrolovali ? Inak sa mi vcelku nezda servisak ktory vyhlasi ze mozes jazdit s poskodenym automatom. Uz som cistil automata ktory bol plny roztavenej lamely po cca 400km ceste a ten umrel az druhy den ked vychladol a ucpal co mohol .... No v kazdom pripade ti drzim palce a urcite pripoisti auto ...

31.08.2007 00:05 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166637
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem našel na netu firmu www.kaps.cz, kde píšou, že se specializují na opravy automatických převodovek. Napsal jsem jim, tak uvidím, co mi k tomu řeknou.

12.09.2007 22:19 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166638
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
TO: Ales
Jest-li mohu vědět,jak to vlastně celé dopadlo?

16.09.2007 23:04 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166639
kubo
Město: Jakubany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Dlho som hžadal niekoho s rovnakym problemom, a som rád? , že nie som jediný. Moja prevodovka je al4 a blbne, kedy sa jej zachce. Ked som išiel do Anglicka, polovicu cesty som isiel na trojke, co na nemeckých dialniciach nie je bohviečo. Už neviem, čo mam skusi, lebo to už trva vyše dvoch rokov. Zaujal ma ten servis v Prahe 10, čo rozumie automatom. Uvidim. Daj vediet, ako si dopadol ty.

12.10.2007 22:50 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166640
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se po čase zase dostal k tomu abych napsal jak to dopadlo.
Ještě v prvním týdnu v září jsem to před tou dovolenou zkusil dát do servisu aby zkusili doplnit olej a když jsem tam volal, tak mi řekli, že v oleji plave nějakej bordel a že to smrdí spáleninou a vypadá to na spálený lamely.
Takže na dovolenou jsem to nerisknul a půjčil jsem si Golfa od rodičů.
V servisu jsem to rovnou nechal a v teď pondělí jsem si pro to byl.
Vyndali převodovku, dali jí chlápkovi co je opravuje, ten tu převodovku rozebral, všechno zkontroloval a zjistil, že jsou opravdu spálený lamely a že by bylo potřeba repasovat taky hydroměnič. Poslal to tedy někam do Německa na repas.

Trvalo to sice docela déle, než slibovaných 14 dnů, ale je to OK.
Neměl jsem čas teď někam dál jezdit, ale těch prvních 50 km co jsem zatím jel to řadilo, jako když tam není převodovka a změnu jsem poznal jen na otáčkoměru.

Jenom ta stinná stránka bylo placení. Rozebrání, výměna lamel, kontrola soukolí, repase hydroměniče, složení a nalití nového oleje stálo skoro 30 000Kč. K tomu je ještě potřeba připočíst vyndání a nandání převodovky do auta.

Takže převodovka je OK, ale docela to byla drahá sranda.
Jediný co mně těší je, že ta převodovka je teď jako nová. Aspoň doufám.

Pokud plánujete auto používat ještě pár let ka a blbne vám to jako já, tak tu repasi doporučuju.

Zajímalo by mně jak se mohly ty lamely spálit. Doufám, že to bylo nějakou blbostí toho co s tím jezdil přede mnou a ne tím, že tam ještě něco je nakoplý a zase se spálí.

13.10.2007 20:30 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166641
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
No paráda,drahá záležitost. Jinak lamely mohou odejít třeba tím že je tam nedostatek oleje, nebo už nemaže....atd. Nebo třeba jen tím že špatně funguje elektronika,která řídí řazení jednotlivých stupňů a chybou této elektroniky převodovka nepřeřazuje. Špatnou funkcí měniče,skrátka jsou to desítky možností.

06.05.2008 19:15 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166642
Tomik
Město: Hrdejovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Čaute,koukám, že se v automatech docela vyznáte.Mám 2,2Hdi automat 2003 a při rozjezdu se mi z motorového prostoru ozývá takový zvláštní kvičení. Turbo to není, a na N nebo P to nedělá.Nesetkali jste se s tím už někdy?

07.05.2008 09:37 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166643
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Syceni/kviceni sa mi ozyvalo s automatu 4HP14 ked bol ucpany jeden ventil, siel tam velky tlak a proste to kvikalo pri rozjazde. Ale takto na dialku sa diagnostika robit neda, moze to byt cokolvek, nemusi to na 100% suvisiet s automatom.

07.05.2008 19:14 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166644
Tomik
Město: Hrdejovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rychlou odpověď,i když to tím třeba nebude, aspoň mě to uklidnilo. Ucpaný ventil, to nemůže stát moc peněz.Objednal jsem se na pátek do Citroenu, tak dám vědět, co ty bylo...

03.06.2008 18:51 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 166645
sservis
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem minulý týden auto na opravě automatické převodovky a to ve středním odborném učilišti André Citroena v Boskovicích (to není fór, fakt se to tak jmenuje). Při rozjezdu se studeným autem mi to občas v převodovce křáplo a vyskočil nápis "Automatic gearbox faulty" Vypnul jsem motor a znovu nastartoval a závada se už zpravidla neobjevila. Poradil mi kolega z citroenového chatu a bylo to tak - pomohla výměna dvou elektromagnetických ventilů v hydrobloku. Cena - za práci asi 2,5 tis. a za materiál asi 7,5, dost velká pálka byl olej - asi 2,5 tis. a jeden ventil byl okolo 1,6 tis. Mám k tomu písmo od Citroenů, jak na to, kdyby to někdo chtěl, tak mu to naskenuju a pošlu. Jinak potom se mi v Boskovicích přiznali, že to dělali poprvé, ale co, asi to udělali dobře protože už jezdím druhý týden a pohodička.

27.10.2010 20:59 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 2360716
Tomik
Město: Hrdejovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem,
mám 4HP20, na cestě z německa přestala převodovka zabírat, motor točí, auto nejede. Po prohlídce automatu v Citroen Plzeň zjištěn černý hustý olej smrdící spáleninou, přestože jsem ho v létě nechal vyměnit. Prý asi spálené lamely, to odpovídá i příspěvkům tady. Jenže oprava by stála 40 - 50 tis kč, a to je na mě moc. Takže jsem provětral internet a sehnal tři 4HP20 v různých částech republiky, prodávající jsou ochotni poskytnout záruku, že pokud po montáži nebudou fungovat vezmou je zpět. Ale potřeboval bych vědět, zda se do C5 dával jen jeden typ 4HP20, aby to potom komunikovalo s elektronikou a tak.
Prosím poraďte, díky!

27.10.2010 21:01 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 2360717
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
do C5 musi posledni generace 4HP20, tzn jenom s C5 ( mozna P407 nebo posledni generace 406 s sekvencnim razenim ) !!! - a taky musis dodrzat benzin / diesel

27.10.2010 21:16 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 2360723
Tomik
Město: Hrdejovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Aha, to jsem nenapsal, všechny jsou z C5 2,2Hdi. Jsou z let 2002 - 2005. Dají se tedy použít?

27.10.2010 21:18 - Re: typ automatické převodovky + problém s řazením 2360726
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pouzij tu ktera je nejmladsi nejlepe...

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator