Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6
|< < 1 2 3 > >|
29.10.2013 19:02 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2630868
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Hledám, pátrám, gůgluju. Kde tu srandu najdu na vyčištění? Potřeboval bych nějaké foto nebo guide, kam čumět. Našel jsem jen tento topic .link. a potom tohle .link.

A potom ještě musím opět říct, že si myslím, že to celé asi začalo, když jsem něčím jako je tohle .link. profoukal celé sání. Od té doby to začalo být živější, ale problémovější. Často jsem hledal problém a zdroj jinde, ale faktem je, že kolem doby, kdy jsem to profoukal, to začalo. Nemohl jsem a) něco zku...t b) očistit to tak, že tam je teď takový průvan po očištění sraček (usazenin ve škvírách?), že s tím má motor problém?

29.10.2013 20:19 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2630889
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
jako kde najdeš čistič brzd? Cokoli, co odmašuje, tím bych to proprala.

A zkoušel si jezdit jen na BA, jestli ti to dělá to samý?

29.10.2013 21:08 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2630917
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius,čteš vůbec ty rady,co ti ostatní píšou? V tom threadu problémy se 4HP20 ti spousta lidí dala různý rady a mě přijde,že pořád řešíš jedno a to samý jedním a tím samým způsobem i když to nefunguje...
Jak psal Jumep,u benzínu je hodně důležitá "vzduchotěsnost" toho motoru-je v něm přes sání nuceně vytvářenej podtlak. Jak už jsem se tě ptal:co se ozve za zvuk z toho motoru po chcípnutí? Krátké zasyčení a jakoby cvaknutí,nebo dlouhé,pomalu slábnoucí syčení?
Za běhu se z toho motoru neozývá pískání,který při přidání zmizí?

30.10.2013 00:37 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2630975
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ad Darja, ne, kde je ta "sranda", kterou tou srajdou mám vyčistit. Zase tak tupý nejsem . Popisovalas to částečně, ale nějaký obrázek nebo něco, co tím mám profouknout, by bodlo.

Optimálně viz tvůj post:

- Pokud ti to prská do sání moc oleje, závadu bych viděla v odvětrávání ventildeklů (napravo z každého z vendildeklů jde hadice, spojuje se a jde zespodu k váze vzduchu).

Odvětrávání ventildeklů - ok, hadice asi najdu, pokud jdou do váhy. Tyto hadice pročistit?

Mezi těma hadicema je odlučovač oleje, to může být problém číslo 1.

Odlučovač oleje - hm, tento pročistit? Jak vypadá?

Nebo ti podfoukávaj kroužky, je ten motor už trochu vydejchanej, a prostě to fičí do sání a odlučovač je ok, problém číslo 2.

Pokud podfoukávají kroužky, jak říkáš, je to na servis, ok neřeším aktuálně, i když opět netuším, kde to je.

Ad Han
Teď mi motor nechcípl, ale co vím, tak jsem nic neslyšel, prostě po nastartování byly otáčky nahorů, pak dolů, škyt a hotovo. Při jízdě žádné pískání, nic, ani při akceleraci. Všechno bylo dnes až na to škubání ok. A když to hodí ten gearbox, tak si to hodí prostě jen tak, bez nějakého viditelného, slyšitelného efektu. Má přeřadit, nepřeřadí, hodí chybu.


Psal jsem to už několikrát, do aut vidím jak prase do tvorby chleba. Můžu to rozrýpat, sepsat a dát dohromady, když mám návod a tuším, co dělám, případně někoho na telefonu. Ale netuším, co se jak jmenuje, kam se to dává a co to dělá. Chtějte po mně rozvrtat počítač, nainstalovat software, hardware, nebo tržní analýzy zahraničních trhů, ale auta jsou radost, nutnost, starost, nezbytnost .

A mimochodem, jak se má C5 auto normálně chovat, pokud stojíte, dupnete na plyn a chcete odrazit rychle pryč? Má být reakce rychlá, kdy si hned zařadí a vyjede? Já to radši už ani nezkouším, protože jednou jsem to zkusil jak jsem spěchal a bylo to, jak kdyby si chtěl hrábnout na benál, nenašel, zdechl, hodil chybu gearboxu a sbohem. Což bylo taky v době, kdy se to začalo celé sypat...

Edit: teď ráno už byla docela zima, takže po nastartování, otáčky nad 1k, potom hned dolů až do nuly a zdechlo to.

30.10.2013 09:32 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631008
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rucicka teplomeru ukazuje co?

30.10.2013 09:50 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631014
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Psal jsem to už několikrát, do aut vidím jak prase do tvorby chleba.


Tak to je pak ideální chvíle to odvézt do servisu.

30.10.2013 10:19 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631025
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
rucicka teplomeru ukazuje co?


Kdy myslíš? Při nastartování je normálně dole. Při jízdě taky nebude vysoko, práci mám 3 km.

Darjo, sice do aut nevidím, ale když vím, kam a na co šáhnout a co udělat, tzn. mám návod, tak jsem schopný si to pořešit. To je to, co tu řeším. Že standardní text a technické názvy mi moc neřeknou, obrázek a návod ano.

Já chci teď otestovat ten tvůj bod 2. Pokud by tu někdo mohl hodit foto nebo něco, co kde vyčistit, tak bych byl rád.

Případně ok, servis by mohl být, ale to bych musel vědět, že tam, kam to dám, tomu fakt rozumí a spraví to za rozumnou cenu. Ale bojím se, že by si s tím zase někdo hodiny hrál, řekl, že je to ok a h...o z toho po pár kilometrech.

30.10.2013 11:50 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631094
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, připojuji se k prosbě o zveřejnění schématu na odvětrání motoru na 3.0 V6, aby se dalo zorientovat v tom co je součástí, včetně odlučovače oleje. V mém případě je tento systém nejspíš poškozen protože jsou instalovány části hadiček, které nemají v motoru co dělat. Bohužel jsem nic nenašel. Předem děkuji.

30.10.2013 13:22 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631110
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Super, další potřebný hlas .

Jinak chci jet na oběd, nastartuju, kope to, asi nejede na všechny válce, rozjedu se 10m a gearbox nazdar. Nastartuju znova a vše v pořádku.

30.10.2013 14:47 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631119
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Když nenajdeš v motoru odlučovač (psala jsem ti, dvě hadice, jdou každá z jednoho ventildeklu a jsou do odlučovače a ten jde do trubky sání), tak je to fakt těžký



30.10.2013 15:02 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631125
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Velmi děkuji za obrázek, omlouvám se za nevědomost, ale je velmi těžké u motoru, který neznám identifikovat přesně něco, co není vcelku a má 3 části nahrazené jinými hadicemi ( určené na vodu - zelené, průhledné s výpletem). Z tohoto důvodu jsem požádal o radu a ještě jednou velmi děkuji za obrázek a doufám, že jsem neprojevil tak velkou neschopnost, abych byl od dalších rad odstaven!

30.10.2013 15:04 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631126
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
LPX napsal(a):
Velmi děkuji za obrázek, omlouvám se za nevědomost, ale je velmi těžké u motoru, který neznám identifikovat přesně něco, co není vcelku a má 3 části nahrazené jinými hadicemi ( určené na vodu - zelené, průhledné s výpletem). Z tohoto důvodu jsem požádal o radu a ještě jednou velmi děkuji za obrázek a doufám, že jsem neprojevil tak velkou neschopnost, abych byl od dalších rad odstaven!

Auto, kde někdo na OLEJ používá vodní hadice na chatu.... nemám slov. Okamžitě neváhej a kup si odlučovač a dej ho tam. To je taková mega prasárna, že ruce sekat!

30.10.2013 15:38 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631143
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Plně souhlasím a určitě udělám, na první pohled to vidět nebylo a vůbec mě to nenapadlo, že někdo takou prasárnu udělat může. Mohu poprosit o navedení na koupi, tzn. nejspíš originál a je možné napsat označení? Děkuji.

30.10.2013 16:11 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631149
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
LPX napsal(a):
Plně souhlasím a určitě udělám, na první pohled to vidět nebylo a vůbec mě to nenapadlo, že někdo takou prasárnu udělat může. Mohu poprosit o navedení na koupi, tzn. nejspíš originál a je možné napsat označení? Děkuji.

Obj číslo je 1192 V7, MOC je asi 1900Kč. Takže mazej do citroenu. Vodní hadice není dělaná ani na ty teploty, co v motoru jsou, ani na olej, ten jí leptá.
Lidi mají někdy zajímací nápady, jak opravit auto

30.10.2013 16:26 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631152
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Aha, to je odlučovač, hmhm. Já netušil vůbec, jestli to má být krabice, něco kovového, hadicového atd. V každém případě jsem teda neměl zapojenou jednu tuhle hadice do toho ventildeklu, blíž váze, jak jsem psal, že něco nebylo zapojené.

Takže tohle všechno optimálně propláchnout vodou a pak tou sračkou na usazeniny? Pokud by ani tohle nepomohlo, tak to zkusím hodit do servisu, u Frýdku-Místku je prý snad dobrý týpek.

A díky

30.10.2013 16:40 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631155
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Mám jeden laický dotaz, který možná vše vyřeší a budu si pak sypat popel na hlavu a jeden servis u Ostravy. JAK PŘESNĚ vypadá mazání paměti pro nastavení přívodu vzduchu atd. v diag? Co si čtu tady .link. tak minimálně u jiných aut by to pak mělo samo testovat sání, cvakat a nastavovat si nové údaje.

Já byl v jednom nejmenovaném servisu, kde je diagnostik asi jak já a to prase s chlebem. Tzn. volal jsem u toho radši Jumepovi a ten týpek tam kliknul na vyresetovaání dat. Ale nic to neudělalo, nic jsem neslyšel, necítil. Jen to prostě softwarově MOŽNÁ zresetoval. Jak se to má přesně chovat?

Pokud jinak a opravdu si to má vše znova nastavit a ten "servisák" udělal hovno, tak mu asi zavolám, řeknu něco pěkného, zajedu za někým jiným na nastavení a v tomto případě si myslím, že bych měl z 99% vyhráno......

30.10.2013 16:56 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631156
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ty mas nejaky fyzicky problem

a) jazdit len na benzin aby sa odhalilo ci sa nezblaznuje jednotka s jednotkou na plyn
b) prejst vsetky podtlaky na motore a hadice
c) reset adaptacie ktory som ti uz onehda hovoril, je tam presne napisane co a ako sa ma robit, osobne neviem kolko si uz odvtedy najazdil, ono by sa to naucilo aj nanovo ...

01.11.2013 10:25 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631692
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Příští týden to hodím do servisu. Btw. teď třetí den jezdím s benzínem viditelným i na palubovce, že ho mám dost. Měl jsem low fuel kvůli vyjetému plynu. A gear box tři dny nic. Podívám se kolem, jak je to s tím senzorem, který by to vždy dával dohromady po nastartování.

01.11.2013 13:04 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631715
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Příští týden to hodím do servisu. Btw. teď třetí den jezdím s benzínem viditelným i na palubovce, že ho mám dost. Měl jsem low fuel kvůli vyjetému plynu. A gear box tři dny nic. Podívám se kolem, jak je to s tím senzorem, který by to vždy dával dohromady po nastartování.


jezdi s tím tak týden, protože jestli ti to dělá jen na LPG, tak si nech seřídit LPG.

A ukazatel hladiny nádrže benzínu chybu u V6 nevyhodí. Ne a ne a ne. Jezdím i dva týdny s dojezdem 0, než se resetne nádrž, nebo než natankuju (fyzicky mám nádrž plnou) a AP řadí jak má. Tím to nebude.

01.11.2013 16:01 - Re: Ztrata vykonu / C5 I 3.0 V6 2631750
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Teď s tím jezdím právě jen na benzín spíš, protože mám malé trasy okolo. Ale já zkoušel vyjet třeba půlku nádrže na benál, i víc. Nebo jen na plyn a tak. Ale změna se pak neprojevila.

A to počítadlo, nevím, možná je to naprostá hovadina, ale faktem zůstává, že problémy se z 90% projevují (ne-li ze sta) vždy, když mi svítí benál. Je mi jasné, že je to jen senzor, ale je otázka, s čím si ve Fedoru hráli a jak tam plyn nahodili.

Zkusím to i tak hodit na to prohlédnutí a tlak v motoru apod. Už nevěřím ničemu tady. Ráno to zase chcíplo po nastartování a cuká to při akceleraci. Ono i ten volnoběh na první start není plynulý.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator