Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hydraulické koule pérování C5
|< < 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 ... 53 > >|
05.07.2017 17:18 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3080086
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vaf napsal(a):
Ahoj Jiří, a dají se ty futra v řízení, aspoň ty krajní vyměnit? Bez vytahování celého řízení?
Václav


Když tak jsem Jaroslav a nedají - buď repas celého řízení a nebo starší dobré

06.07.2017 11:14 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3080213
Marsiano
Město: Sokolov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 90

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem zkusil dalšího mechanika, po hodině na zvedáku zjištěno, že je utržený přední silentblok ramene, tak to s největší pravděpodobností dělá on. Na zvedáku to ale vůbec žádné rány nedělá a to i když se bouchá do kola nebo se s ním všelijak hýbe. Tak se to vymění a pak se uvidí dál.
Co se týče toho řízení, tak jsem zkoušeli hýbat tou tyčí řízení nahoru a dolů a nehlo se to ani o kousek, doufám v to, že to to řízení nebude.

06.07.2017 17:32 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3080277
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Potom pis ci je to ono... Ono vies ty ked s tym hybes tak sa o to opiera smiesnych 70-140kg podla toho aky si chlopek. Za jazdy pri brzdeni ci zatackach. Vhupnes do diery sa opieraju niekolki takyto muzickovia ako ty

06.07.2017 18:40 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3080284
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
LukoLVG napsal(a):
Potom pis ci je to ono... Ono vies ty ked s tym hybes tak sa o to opiera smiesnych 70-140kg podla toho aky si chlopek. Za jazdy pri brzdeni ci zatackach. Vhupnes do diery sa opieraju niekolki takyto muzickovia ako ty

Jo jo ,pravdu máš. Včera mi uletěla na starouši řemenice.
Jel jsem do servisu bez ní tudíž bez posilovače řízení.
Hodně mě překvapilo jaká byla dřina otočit volantem v malé rychlosti.
Kdysi dávno jsem měl auto bez posilovače ale to byl proti C5 mrňousek a šlo točit volantem,sice ne jednou rukou ale šlo.
Ovšem včera to byla pěkná dřina

Trochu jsme od těch koulí odbočili,tak to prosím snažte

11.07.2017 08:44 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081082
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Auto sa po zime zacalo cudne chovat na ceste. Karoseria kopiruje takmer vsetky nerovnosti (na horsich cestach to so mnou trepe zo strany na stranu ako na husenkovej drahe), po prechode cez roletku na ceste to tupo bucha a este mam aj pocit ako keby auto uskakovalo do stran. Zastavene auto sa vsak da v pohode rozhupat. Nakolko mam najazdeneych 220 tis km a auto taha uz 7 rok, skusil by som vymenit gule (capy a silenty prednej napravy som uz poriesil, zadna je skontrolovana - nieje 100% ale este drzi pokope ). Kedze je ich tam 7 a jedna stoji 112€, tak uvazujem o dvojfazovej vymene. Najskor 4 nad kolesami a neskor zvysne tri konfort. V principe budem chvilu jazdit v rezime sport Myslite ze je to blbost ?

11.07.2017 09:14 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081092
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Auto sa po zime zacalo cudne chovat na ceste. Karoseria kopiruje takmer vsetky nerovnosti (na horsich cestach to so mnou trepe zo strany na stranu ako na husenkovej drahe), po prechode cez roletku na ceste to tupo bucha a este mam aj pocit ako keby auto uskakovalo do stran. Zastavene auto sa vsak da v pohode rozhupat. Nakolko mam najazdeneych 220 tis km a auto taha uz 7 rok, skusil by som vymenit gule (capy a silenty prednej napravy som uz poriesil, zadna je skontrolovana - nieje 100% ale este drzi pokope ). Kedze je ich tam 7 a jedna stoji 112€, tak uvazujem o dvojfazovej vymene. Najskor 4 nad kolesami a neskor zvysne tri konfort. V principe budem chvilu jazdit v rezime sport Myslite ze je to blbost ?


Nezkusil jsi STK ty pohyblivé desky ? ty by mohli odhalit víc. To auto péruje na obou stranách stejně(myslím pravá-levá ) ? pokud by byla jedna strana-koule KO dovede to dělat hezké věci a pérovat to bude přenese to druhá strana ale tuhost na propérování by měla být znát. Jestli je to blbost to dělat nadvakrát? no lepší je to udělat najednou ale asi to nemá čemu ublížit.

12.07.2017 22:27 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081687
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nezkusil jsi STK ty pohyblivé desky ? ty by mohli odhalit víc. To auto péruje na obou stranách stejně(myslím pravá-levá ) ? pokud by byla jedna strana-koule KO dovede to dělat hezké věci a pérovat to bude přenese to druhá strana ale tuhost na propérování by měla být znát. Jestli je to blbost to dělat nadvakrát? no lepší je to udělat najednou ale asi to nemá čemu ublížit.

Včera som kontroloval auto:
Pruženie je na oboch stranách rovnaké, rozdiel je len medzi predkom a zadkom
1, vrchná poloha, auto tvrdé ako betón. Podarilo sa mi ho trochu rozhýba ale mal som pocit že len na gumách.
2, stredná poloha, zadok som mojimi 100 kilami pretlačil hádam 3-4 cm, predok asi len 2cm.
3, normálna poloha, o niečo mäkšie ako stredná
Tie cm som nemeral, to je len môj subjektívny odhad.
Zavesenie kolies a piestov:
1, zadok v princípe tuhý ale zdá sa že sa čoskoro rozsypú spodné silenty pozdĺžnych ramien.
.link.
.link.
2, zadné piesty sú oba mastné ale vyslovene z nich nekvapká.
3, predok tiež tuhý, silenty ramien boli menené asi pred 10 tis km.
4, nepozdáva sa mi uloženie predných piestov, zdá sa že je vybité. Prvá fotka ukazuje stav keď rameno vysí a druhá keď som rameno potlačil heverom.
.link.
.link.
Neviem či sa dá to uloženie meni samostatne alebo je súčasou piestu. V každom prípade budem asi musie rieši aj piesty, na pravej strane už tečie.

Je možné že by to uloženie piestov mohlo spôsobova to tupé búchanie a uskakovanie na roletách ?

12.07.2017 23:46 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081690
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Horní uložení je 100% součástí ostatní z hlavy nevím

13.07.2017 11:29 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081741
Jimik
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 169
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Je možné že by to uloženie piestov mohlo spôsobova to tupé búchanie a uskakovanie na roletách ?

Myslím, že píst se dokáže zakousnout v určité poloze.

13.07.2017 12:16 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3081746
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jimik napsal(a):
Myslím, že píst se dokáže zakousnout v určité poloze.


Přední co vím se nekoušou,ale zadní se dovedli přidírat a i regulátor dělal něco podobného.Bouchání popisoval Jumep - nemyslím si že by bouchalo horní uložení nebo pístnice v předu.

13.07.2017 22:45 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082065
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Přední co vím se nekoušou,ale zadní se dovedli přidírat a i regulátor dělal něco podobného.Bouchání popisoval Jumep - nemyslím si že by bouchalo horní uložení nebo pístnice v předu.

Ono to až tak vežmi nebúcha, len keď prechádzam po nerovnosti na ceste, napríklad malá jama alebo spoj cesty s mostom, tak koleso ako keby poskočilo a stratilo kontakt s vozovkou. Keď mám náhodou v tom momente silnejšie zošliapnutý plyn, tak to buchne keď sa koleso opä dotkne cesty. Prirovnal by som to autu na strunách s rozbitými tlmičmi. ten popis ber s rezervou, je to len môj subjektívny pocit.
Zisoval som cenu piestov v Citroene : 305€ kus (možná zlava 10% aky by som si to tam nechal namontova)
Tu som našiel o pár € menej ale píšu že sú pre motory 2,2 HDI, je vtom naozaj rozdiel? som si myslel že len tlak v guliach by mal by iný. .link.

13.07.2017 23:09 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082073
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Ono to až tak vežmi nebúcha, len keď prechádzam po nerovnosti na ceste, napríklad malá jama alebo spoj cesty s mostom, tak koleso ako keby poskočilo a stratilo kontakt s vozovkou. Keď mám náhodou v tom momente silnejšie zošliapnutý plyn, tak to buchne keď sa koleso opä dotkne cesty. Prirovnal by som to autu na strunách s rozbitými tlmičmi. ten popis ber s rezervou, je to len môj subjektívny pocit.
Zisoval som cenu piestov v Citroene : 305€ kus (možná zlava 10% aky by som si to tam nechal namontova)
Tu som našiel o pár € menej ale píšu že sú pre motory 2,2 HDI, je vtom naozaj rozdiel? som si myslel že len tlak v guliach by mal by iný. .link.


Pokud jsem dobře četl ten link, tak ta pístnice je pro X7 (všechny) a pro C6 s motory pouze 2,2 HDi, tak by měla být i pro tvé auto.

14.07.2017 08:14 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082109
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
Ono to až tak vežmi nebúcha, len keď prechádzam po nerovnosti na ceste, napríklad malá jama alebo spoj cesty s mostom, tak koleso ako keby poskočilo a stratilo kontakt s vozovkou. Keď mám náhodou v tom momente silnejšie zošliapnutý plyn, tak to buchne keď sa koleso opä dotkne cesty. Prirovnal by som to autu na strunách s rozbitými tlmičmi. ten popis ber s rezervou, je to len môj subjektívny pocit.
Zisoval som cenu piestov v Citroene : 305€ kus (možná zlava 10% aky by som si to tam nechal namontova)
Tu som našiel o pár € menej ale píšu že sú pre motory 2,2 HDI, je vtom naozaj rozdiel? som si myslel že len tlak v guliach by mal by iný. .link.


Taky mi jemně "rosí" obě přední pístnice. LDSka nemizí, větší únik nastal vždy jen při neodborném zvedání auta. Pravidelně sleduji stav LDS a vypadá to, že ještě nějaký čas budu jezdit na stávajících pístnicích. Dělal jsem si cenový průzkum a doporučuju ti ještě dva zdroje. Auto-francie a jednoho prodejce PSA dílů z Hulína.
Do Hulína je nutno napsat, nebo zavolat. V katalogu na stránkách toho moc nemá, ale je schopen sehnat všechno ... a za dobrou cenu.
Neuvažuješ o montáži neoriginálních koulí?
Tak a se dílo podaří

14.07.2017 08:46 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082139
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No nechci nikoho pomlouvat- on za to ani nemůže ale platí staré pořekadlo babiček ,,nejsem tak bohatá abych mohla kupovat levné věci" - poslední případ co jsem tu měl byl že auto po ohřátí zhaslo a nešlo nastartovat - diag =problém palivo,snímač vačky atd.. (předchozí oprava výměna snímače otáček) - já všechny ostatní díly s tím (s touto závadou spojené - to že to nemusí být co to hlásí vím ale dal jsem na to že možná příčina byla měněna) - závada po výměně sice zmyzela na delší dobu ale... copak si myslíte že to ve skutečnosti vlastně způsobovalo ? (ani jsem ho už neúčtoval)= levný díl (doporučuji origo a o snímačích a čidlech to platí obzvl᚝)
Zákazníka to stálo dost peněz , mně spoustu času(nechat po každém projevu auto vystydnout a znovu a znovu) rozebrat půl motoru,povyměňovat vše jen né to nové levné - zkušenosti zaslepila důvěra v novej díl a informaci zákazníka.

14.07.2017 09:30 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082168
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
jruze: Samozřejmě mᚠpravdu. Navíc se mechanikům s originálama (tedy se zaručenou kvalitou) dělá podstatně lépe. Zákazník si připlatí, ale už se do toho nemusí znovu lézt. Ve finále se dokáže nákup levnějšího dílu prodražit.

Ale konkrétně s nákupem pístnice by problém být neměl. Vždy existují jen originály, ne?

Ohledně neoriginálních koulí tady toho bylo napsáno asi dost. Pro mě je závěr takový, že to stojí cca polovinu, ale je nutné jednou za čas (třeba jednou ročně) dofouknout dusík. no ne? Pro auto, se kterým už asi dalších 200t km nenajedu by to nemusela být až tak špatná volba

14.07.2017 23:07 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082408
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Dnes mi prišiel nový parkovací senzor. Počas inštalácie mi padol zrak na snímač výšky vozidla a pravdepodobne som našiel pôvodcu mojich problémov s pružením. Kĺb na snímači bol úplne zahrdzavený a kĺb na stabilizačnej tyči vybitý. Po prečistení a rozhýbaní kĺbu na snímači výšky sú vybité už oba. K prednému snímaču som sa dnes nedostal ale vidím to tak, že skôr ako objednám nové gule a piestnice, kúpim a namontujem nové snímače výšky.

.link.

19.7.2017 Dnes som vymenil snímače výšky. Zadný mal úplne vybité čapy na prepojovacej ojničke. Na prednom snímači bolo cítí že sa oproti novému dos tažko hýbe a tiež bolo vidie že sa pridiera. Po výmene mám subjektívny pocit že je auto mäkšie (možno som len sám seba presvedčil že za 250 € dáka zmena musela nasta ) Ale jedna zmena nastala celkom určite. Pred výmenou sa pri zdvihnutí do hornej polohy nevedelo čerpadlo takmer zastavi, teraz po výmene zastaví sekundu po dosiahnutí polohy. Gule pôjdem asi najskôr premera k Jumepovi a až potom sa rozhodnem o ďažšej investícii.

19.10.2017. uz dva tyzdne jazdim na novych zimnych gumach a zda sa ze to uskakovanie auta do stran bolo sposobene zjazdenymi letnymi gumami. Auto sa uz chova omnoho lepsie, aj ked je stale dost tvrde, gule bude treba predsa len menit.

16.07.2017 10:11 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082711
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chlapi, kde si necháváte plnit ty koule z druhovýroby? (nejlépe někde kolem Plzně, kolem Prahy) Já chci gule nechat vyměnit a jelikož plánuju mít C5 tak rok, dva, max tři, přijde mi zbytečný tam dát originál. Ale záleží na tom, kde se to dá plnit a za kolik.

16.07.2017 14:49 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082738
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Chlapi, kde si necháváte plnit ty koule z druhovýroby? (nejlépe někde kolem Plzně, kolem Prahy) Já chci gule nechat vyměnit a jelikož plánuju mít C5 tak rok, dva, max tři, přijde mi zbytečný tam dát originál. Ale záleží na tom, kde se to dá plnit a za kolik.


Co vím tak se nedají(po nějaké úpravě- vyvrtat díru a udělat závit to jde), ale myslím že za 1500,- se to moc nevyplatí už jen proto že když uteče tlak tak má asi kudy (a to i po opětovném natlakování)

16.07.2017 21:07 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082838
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vycházel jsem z týhle diskuze. .link. Jestli se nepletu, tak zrovna autor je i členem C5 klubu.

16.07.2017 22:49 - Re: Hydraulické koule pérování C5 3082874
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já se na to ptal v Lounech, už jsem to tady psal.
Ta úprava něco stojí, Pat Mat to umí levněji ale asi se to stejně moc nevyplatí.
Těch 1500 zas není tolik,je to nová koule,100 tis snad dá...

|< < 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 ... 53 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator