Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Akumulátor / C5 III
1 2 > >|
22.04.2018 11:16 - Akumulátor / C5 III 3152094
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
Pořídil jsem C5 III, jelikož mi pán říkal, že baterka je úplně ko, tak jsem dal novou baterku, 3 dny jsem jezdil a nyní dva dny auto stálo. Ráno jsem nenastartoval, po otočení klíče motor naskočil a hned chcípl, po dalším otočení sice točil jak blázen, ale nenastartoval a navíc se zablokoval automat. Odpojil jsem baterii, znovu připojil - auto zase chytlo a chcíplo, pak zase nic, blokace automatu. Hledal jsem vše možné, nakonec jsem zkusil baterii na nabíječku - i když točila jak blázen - a ta byla podle nabíječky grogy (nová baterka), Auto jsem pak normálně nastartoval. Koukal jsem do historie auta, za 8 let se jim stalo dvakrát to samé - tedy tak, že zůstali někde stát, odtah, servis vyměnil baterku a jeli. Nevíte někdo, co by se mohlo dít? Na diagnostice to hodilo chybu Snímání dobíjení, nicméně mě to spíš přijde, že něco musí ten proud prostě odebírat

22.04.2018 13:57 - Re: Akumulátor / C5 III 3152161
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pořídil sis moderní auto a to má i moderní přístup k baterii. Nemůžeš jen tak dát novou a jezdit. Mᚠv autě řídící jednotku baterie a tak se po výměně baterky musí na diagnostiku a tam to nakonfigurovat. Jinak nemusí dobíjet správně a baterie se ničí. Tím bys měl začít. Až budeš vědět, že je dobíjení a baterie OK, tak řeš další případný potíže.

22.04.2018 14:25 - Re: Akumulátor / C5 III 3152173
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nekdy pomuze(dle typu BEC) vecer paterku nasadit a do rana nechat outo zamcene v klidu...registr spotreby se vystavi na novou baterii
dle PSA by jsi mel baterii dat a minimalne 4 hodiny se na nej jen divat

22.04.2018 14:40 - Re: Akumulátor / C5 III 3152174
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
ok, baterie je skoro nabitá, takže vyzkouším vložit a nechat do rána. Nicméně, co se týká diagnostiky a nakonfigurování, to asi neudělají v běžném autoservisu, To budu muset do Citroena?

22.04.2018 14:52 - Re: Akumulátor / C5 III 3152175
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a este je extremne dolezite dat tam baterku aka tam ma byt a ako je nastavena v jednotke
a potom skontrolovat to dobijanie

22.04.2018 15:08 - Re: Akumulátor / C5 III 3152178
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
a este je extremne dolezite dat tam baterku aka tam ma byt a ako je nastavena v jednotke
a potom skontrolovat to dobijanie

Auto jsem pořídil starší, je nějaký konkrétní typ, který tam má být? Dal jsem tam z původní C5, kterou jsem kupoval 2 měsíce zpátky, Varta 72 Ah, to je ta výměna baterie opravdu tak náročná, že se s tím musí do ofiko servisu?? A tam se připojí do jednotky a musí přenastavit??

22.04.2018 15:23 - Re: Akumulátor / C5 III 3152179
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Výměna baterie není náročná. Náročný je auto. Vyžaduje, aby se s baterkou nakládalo co nejlíp a proto musí vědět, jaká baterie tam je. A to se právě nastaví tou diagnostikou.
Do autorizáku nemusíš, jen musíš najít někoho s Diagboxem a patřičnýma vědomostma.

22.04.2018 15:47 - Re: Akumulátor / C5 III 3152181
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Blodmen napsal(a):
ok, baterie je skoro nabitá, takže vyzkouším vložit a nechat do rána. Nicméně, co se týká diagnostiky a nakonfigurování, to asi neudělají v běžném autoservisu, To budu muset do Citroena?

to SKORO je jako by VUBEC!!!!!!!!!!
baterii nejdrive dobij do plna to je pro zapsani registruvelmu dulezite ,na nove baterii by to nemelo dlouho trvat,pokud je tedy nova a ne "nova-vyzkousena"

jinak jak pise vise Jumep zalezi i na typu baterie ,ten by mel byt take stejny se stavajici baterii ,pokud nemas pobliz nekoho s diagnostikou pro zmenu baterie

EDIT: ted vidim ze jsi tam daval starsi z jineho auta...tak to je odpoved na tvoji otazku proc ECONOMY MODE

22.04.2018 17:06 - Re: Akumulátor / C5 III 3152188
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
to SKORO je jako by VUBEC!!!!!!!!!!
baterii nejdrive dobij do plna to je pro zapsani registruvelmu dulezite ,na nove baterii by to nemelo dlouho trvat,pokud je tedy nova a ne "nova-vyzkousena"

jinak jak pise vise Jumep zalezi i na typu baterie ,ten by mel byt take stejny se stavajici baterii ,pokud nemas pobliz nekoho s diagnostikou pro zmenu baterie

EDIT: ted vidim ze jsi tam daval starsi z jineho auta...tak to je odpoved na tvoji otazku proc ECONOMY MODE



No počkej - starší, ale ta baterie bylo opravdu stará dva měsíce - tedy nová. Nabitá doplna byla asi za 4 hodiny. Co se týká baterie, to jaká tam byla původní je těžko říct, jelikož majitel říkal, že si kupoval funglovku a mně dal na dojetí nějakou starou - skoro nefunkční. Proto jsem tam rovnou hodil svoji - 2 měsíce starou

mimochodem - myslíte že to má znatelný vliv i na výkon auta v automatu?

22.04.2018 17:33 - Re: Akumulátor / C5 III 3152191
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ne

22.04.2018 19:53 - Re: Akumulátor / C5 III 3152205
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
jak je možné, že baterka točí se startérem jako o život a stejně auto nenaskočí - pravděpodobně díky tomu, že nemá baterka dost výkonu na spuštění nějakého dalšího ovladače, mimo startér? A neměla by se objevit na displeji nějaká hláška?

22.04.2018 19:56 - Re: Akumulátor / C5 III 3152206
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, toto sa mi stalo x krat na autach kde bola slaba baterka, tocilo pomaly a ako kleslo napatie, spadli pocitace, zhavenie a uz sa to len roztocilo rychlo ako sa uvolnili ale nenahodilo

22.04.2018 20:08 - Re: Akumulátor / C5 III 3152213
Blodmen
Město: Kratonohy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 150

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nie, toto sa mi stalo x krat na autach kde bola slaba baterka, tocilo pomaly a ako kleslo napatie, spadli pocitace, zhavenie a uz sa to len roztocilo rychlo ako sa uvolnili ale nenahodilo

No jo, ale mě se to točilo hned od začátku o stopéro, určitě bych ani náhodou netipl, že je slabá baterka

22.04.2018 20:36 - Re: Akumulátor / C5 III 3152218
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Blodmen napsal(a):
jak je možné, že baterka točí se startérem jako o život a stejně auto nenaskočí - pravděpodobně díky tomu, že nemá baterka dost výkonu na spuštění nějakého dalšího ovladače, mimo startér? A neměla by se objevit na displeji nějaká hláška?

je to bezna otazka kterou dostavam pomerne casto od majitelu X7 zejmena tech s el.kufrem
jednotka BEC ma pomer se i chova ne presnou informaci o stavu baterie a podle toho...
kazdemu kdo mi neveril nebo se dokonce hadal ze jeho baterie je dobra a poroto predcasny economy mod nemuze baterii byt a jak mu presto tvrdil ze neni,jsem nabidnul ze pokud se to nezlepsi problem s economy modem a oteviranim zadnich 5 dveri ,vratim mu penize a ma baterii ode me zadarmo...zatim se nikdo nevratil...a ze tech lidi bylo
jinak startovat auto plne elektroniky se slabou baterii je debilita a temer jista datova vrazda jednotek v aute...to ze se to nestalo jednou ,dvakrat nic neznamena..ono to prijde....

22.04.2018 22:29 - Re: Akumulátor / C5 III 3152261
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
je to bezna otazka kterou dostavam pomerne casto od majitelu X7 zejmena tech s el.kufrem
jednotka BEC ma pomer se i chova ne presnou informaci o stavu baterie a podle toho...
kazdemu kdo mi neveril nebo se dokonce hadal ze jeho baterie je dobra a poroto predcasny economy mod nemuze baterii byt a jak mu presto tvrdil ze neni,jsem nabidnul ze pokud se to nezlepsi problem s economy modem a oteviranim zadnich 5 dveri ,vratim mu penize a ma baterii ode me zadarmo...zatim se nikdo nevratil...a ze tech lidi bylo
jinak startovat auto plne elektroniky se slabou baterii je debilita a temer jista datova vrazda jednotek v aute...to ze se to nestalo jednou ,dvakrat nic neznamena..ono to prijde....


Martine on má v chybě ten nesmysl na baterce (hlídání dobíjení) a spoustu Učkovejch chyb - to auto je divné . Nejede (nebo jede v nízkých otáčkách jak 1.6) když už se roztočí tak to jde, za plynem (po přidáná plynu) to trvá pár vteřin než na něj zareaguje atd.. - neměl jsem čas to nějak víc řešit - jen jsem zkontroloval podtlat ke klapce - tam padá ten kloubek ten tam byl ale hadička KO - dal jsem jinou ale změna asi žádná = bude tam toho asi víc. Já myslím že předchozí majitel (né že to prodával kvůli C6 kterou údajně sehnal) to zkoušel vyřešit prý dával nové turbo a asi se mu to nepodařilo tak to prodal.

23.04.2018 06:43 - Re: Akumulátor / C5 III 3152277
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
staci kdyz se nevhodne pripoji nabijecka nebo booster primo ma kontakty baterie a i to je potom problem,nekdy i trvaly

23.04.2018 12:35 - Re: Akumulátor / C5 III 3152332
sumi
Město: Přezletice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dá se nějak zobecnit u CI-III jak moc choulostivá pro případné dobití aku? Vydedukoval jsem zatím že dobíjet zapojenou nebude to ořechové, lze např ale dobít / oživit před jízdou? Tím myslím "vyjezdil jsem nárž při couračkách a teď po týdnu stání na horách se jí moc nechce a já potřebuju odjet"

23.04.2018 15:44 - Re: Akumulátor / C5 III 3152340
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vsetky okrem C5 3 sa mozu nabijat normalne
u C5 3, ak je tam jednotka baterky, tak sa nesmie pripajat na kontakty baterky ale miesta na to urcene (viacmenej + moze ist na baterku a - na jednotku, rovnako je to treba aj ked sa startuje auto cez kable a podobne)

23.04.2018 20:44 - Re: Akumulátor / C5 III 3152408
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když jsem loni koupil C5 III, byla tam baterie 72Ah těsně před smrtí, měl jsem pár měsíců starou 82Ah, šoupnul jsem jí tam a vyrazil na diagnostiku, aby se tam zadala hodnota, byla tam nastavena 75Ah a podle diagnostiky sa dala nastavit vyšší pouze 100Ah, tak sme to nechaly nastaveno na tu 75Ah a jezdím v pohodě na tu 82Ah bez nějakých problémů.
K tomu nabijení, mám koupenou udržovačku z Lídlu za 499,-kč, v zimě jsem ji každý měsíc po týdnu stání ve službě připojil přímo na baterku v autě a nikdy jsem žádný problém také neměl, ale není to klasická nabiječka, pouze udržovačka.

23.04.2018 21:34 - Re: Akumulátor / C5 III 3152426
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vsetky okrem C5 3 sa mozu nabijat normalne
u C5 3, ak je tam jednotka baterky, tak sa nesmie pripajat na kontakty baterky ale miesta na to urcene (viacmenej + moze ist na baterku a - na jednotku, rovnako je to treba aj ked sa startuje auto cez kable a podobne)

no a vedel by si toto nejak rozviezt detailne, kde su tie miesta na to urcene? v prirucke o tom neni ani slovo.
v tom pripade radsej odpojit plus auta a zapojit nabijacku ? najlepsie je ze hydra tancuje z baterky este pred startom

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator