Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výstražná světla, nejdou vypnout
1 2 3 > >|
24.01.2013 12:54 - Výstražná světla, nejdou vypnout 2541784
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,

jsem dnes na parkování na oběd zjistil, že mi nejdou vypnout výstražná světla. Všechny 4 blinkry vesele blikají a na mačkání tlačítka kašlou. Jsem pak odpojil, zapojil baterku a šel jezt. Ale problém to asi nevyřešilo . Kde bude chybka?

24.01.2013 14:38 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541806
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
A není prostě to tlačítko stále ve stavu stlačeném? Prostě by mohlo drhnout obvodem a zcela se nevracet. Nemá to velký zdvih. Přesně tohle jsem měl u vectry. U C5 jsem měl těžký hokej, když jsem v madle řidiče cvičně zkusil vypnout ovládání zadních oken tlačítky zadních oken. Vysunout zpět to tlačítko bylo na několik minut a nevozím mrňata, tak jsem to vícekrát nezkoušel.

24.01.2013 15:39 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541820
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Nevím, trochu se bojím, že je to tam zarvané a stlačené pořád. Teď to nedělá a zapínat to nebudu. V každém přpadě jsem zkoušel vypnutí menší i větší silou, ale spínač nesepnul.

24.01.2013 16:03 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541822
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
no mozu byt aj kontakty zlepene na relatku a tym ze odpojis baterku sa to rozpoji

24.01.2013 17:31 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541860
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ono je to zajímavější. Teď jsem jel z práce. Dálkovým jsem otevřel auto a hádej co, začalo to blikat. Zkoušel jsem to teda normál vypnout, bez úspěchu. Když držím ten čudl, tak po chvilce slyším, že to chce sepnout (vypnout), ale pak se rozbliká dál. To jsem zkusil tak 5x a nic. Tak jsem otevřel opět kapotu, znova nahodil baterku. Což mi potom ale začal hlásit Going into energy safe mode nebo jak. Nakonec se mi nastartovat povedlo.

Tady je možnost, že mám fakt baterku v řiti, protože teď v zimě jezdím málo, mám novou práci a ta je 3 minuty autem z baráku . Což akorát vyšaví.

A další věc, nemůže být třeba nějaký kontakt přimrzlý nebo jinak spojený? Přeci jen je teď počasí šílené a krápníky mám na autě standardně...

A mám podezření, že kdybych auto odemkl klíčem (často mi teď dálkáč nereaguje), tak by to blikat nezačalo. I ráno, když večer zapnu dálkovým a ráno odemknu jen klíčkem, tak houká, než to narvu do zapalování. Myslel jsem, že alarm je stejně nastavený, a už zamykám ručně, nebo dálkovým, hm?

24.01.2013 18:12 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541871
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nejsom si isty, ale mam dojem ze je to len tlacitko (nie prepinac) a zabudnite na nieco take ako ze je tam relatko co to spina, vypinac je zapojeny do budikov a odtial sa BSI dozveda ze chcem zapat vystrane svetla

to co popisujes je economy mode a vtedy ani svetla neblikaju ked odomknes (je jedno ako)

24.01.2013 19:59 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541927
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ok, ale proč to potom nejde vypnout? Respektive po odlockování to hned zase bliká a pomůže jen baterka off - on?

A economy mod se zapne, když je slabá baterka? Nebo je tam něco jiného v tom?

24.01.2013 20:02 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2541934
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
economy mode sa zapina v c5 1 po urcitom case ked je auto v "zobudenom" stave

takze je mozne ze ti nieco ostava zopnute

neblbne ti vnutorne osvetlenie nahodou? (skontroluj si stropne svetla - hlavne zadne)

24.01.2013 23:30 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542069
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám pocit že to nebude chtít usnout BSI bude reagovat že se něco děje a neusne,ovládání tohoto je podle mne v BSI a spojené i s tuším giroskopem a abs (funkce prudkého brždění a zapnutí varovek) a podle mne je to také jen inpuls tlačítko. co zkusit v diag vypnout toto.

24.01.2013 23:35 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542071
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skor v diagnostike sledovat co sa tvari ako zapnute ked ma byt vypnute

25.01.2013 11:07 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542095
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
No, diag doma nemám . Ale je to na prd, dnes ráno jsem zase přišel, odemkl klíčkem manuálně a začalo to blikat. Automaticky mi taky hází energy mod (fakt se obávám, že tohle je spíš vycucanou baterkou) a blikání musím zase vypnout zapnout baterku.

Kdy můžu a nemůžu nastartovat na energy mod? Mi to třeba 3x nejde, pak zkusím počkat nebo vypnout zapnout klíček a chytne se. Ale nějak nevím kdy...

25.01.2013 11:11 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542097
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak ti nejde odomykat klucom a hlasi to chybu immo atd, stalo sa ze bol nejaky pochybny kontakt na poistke pacok (comu) a vtedy to blblo

25.01.2013 17:43 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542124
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak někde je průser. Popíšu ještě jednou diagnózu:

1. Pár dní zpátky jsem zapnul výstražné světla, nešly vypnout = baterka vypnout, zapnout a pomůže to.
2. Zamknu auto (klíčkem nebo čímkoliv, je to fuk). Dojdu další den, odemknu a svině bliká okamžitě znova na všechny strany. Musím opět vypnout, zapnout baterku manuálně.
3. Tlačítko jsem dřív slyšel i spínat, když jsem to podržel a tlačil na něj. Teď je gumové, necítím žádný "stisk" spínače, můžu držet, jak chci, ale prd. Jak kdybych tlačil na gumu a nic z toho.
4. Od té doby se mi naprosto pokaždé, když dám klíček do zámku a otočím, nahodí energy safe mode. Netuším, jak normálně startovat, protože je to celé dok...mrvené. Vždy zkouším zapínat, vypínat a startovat, až se to podaří. Třeba na poosmé. Dnes se mi povedlo, že jsem i vypnul klíček a svítil mi svině lcd displej. Jinak to standardně všechno pozhasíná a mám utrum.
5. Dnes jsem koupil novou baterku, situace STEJNÁ. Stále energy safe mode.
6. Alarm, zamykání, odemýkání vypadá normálně, blikne to všude jak má. Jen to potom začne blikat znova.

Co s tím? Není někde pojistka na to zamrvené tlačítko, ale aby mi blinkry fungovaly dál? Co ten safe mode? Není někde nějaký reset nebo něco? Co se mi tam podělalo?

Počítám, že budu muset zajet na diag, ale nevím, kdy se tam dostanu a takto budu muset jak idiot každé ráno otvírat kapotu, vypínat, zapínat baterku...

25.01.2013 17:52 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542125
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pletes tu 2 veci

ked startujes tak otocis klucom a nic sa nedeje?

economy mode je ako sme uz pisali, dovodom ze sa neuspi BSI a po case vyhlasi economy mode, nehladaj v tom chybu startovania, vypinac smeroviek skus odpojit, je to jednoduchy konektor (musis dat dole predny panel - .link. zaujima ta to len po to co das dole ten okrasny panel), po tom co das panel dole ten vypinac aj vytiahnes, alebo vytiahnes konektor priamo z neho

ako som uz pisal, je to tlacitko a s funciou blinkrov v podstate nema absolutne nic

25.01.2013 17:52 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542126
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To ze po odpojeni baterky nejde daky cas nastartovat je normalne. Toto s tym nesúvisí. Ak to tlacitko nema dobry chod tak ako pises tak bude chyba v nom. Tak ho vyber a odpoj. A pozri pre istotu zadne svetielko interierove.

25.01.2013 17:55 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542128
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Asi bude nejlepší prodat auto a koupit jiné

No nyní vážně - proč neřešíš původní problém? V bodě 3 píšeš, žetlačítko necvaká, je gumové, no prostě v pr..achu, tak bych vyměnil to tlačítko. Jumep jansě píše, že je to normální spínač s aretací, nic jiného.
No a až se toto odstraní, tak se ukáže, zda další potíže s tím souvisejí nebo ne.

25.01.2013 18:20 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542130
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Hm, zkusím odpojit ten spínač a uvidíme.

Otázka - pokud odpojím, zapojím baterku, po jaké době bych neměl vidět ten safe mod? Protože tohle se mi dřív nikdy nestalo a to jsem odpojoval docela často. Osobně si myslím, že je to nějak spojitý problém s tím čudlem.

Jinak jumepe ne, pokud otočím klíčkem, tak startuje, žhaví, ale nepřeskočí a nenastartuje, jenom chrochtá. Vše funguje, jenom nenastartuje...

25.01.2013 18:25 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542131
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ano, to je to ze si mal odpojenu baterku a musis pockat par minut kym sa inicializuje a dovoli startovat (vypise ti to mimo ine aj immobilizer fault, ale kedze je to v economy mode tak to nevidis), to neries

este ako rychlo to blika? rychlo ako ked odomknes alebo pomaly ako smerovky?


ps. inak co to mas za benzin ked ti to zhavy?

25.01.2013 19:25 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542137
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Benzín standard . Bliká to normál, jak když zapneš výstražné, stejný rytmus...

25.01.2013 20:08 - Re: Výstražná světla, nejdou vypnout 2542140
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ty si to nebol este odpojit?

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator