Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 19 20 21 22
03.01.2022 15:52 - Re: Vibrace auta při jízdě 3330572
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
pato 88 ako popisuješ, tak me najviac vibrácii ustalo po výmene obidvoch egr. Poradil mi to NVi a zafungovalo. Zkusenos, iba valeo a nech ti ich namontuje niekto, kto tomu rozumie. Prejavovalo sa to i tak, že keď okolo 50 km v hodine radilo trojku, tak koplo, lebo to bola cca hranica, keď sa zapínajú 1700 - 2100 otáčiek. S tou spojkou to je ale divné, to nesedí. Daj vedie, čo pomohlo.

15.04.2022 11:22 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338039
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, vraciam sa znova na fórum o prosbu. Zase som o rok chytrejší, čím to není, a tiež žahší finančne o cajk originál nové disky, komplet nové brzdy, obidve nové poloosy a domeček pred poslednou zimou, tehlice, lemforder, niekžkokrát vyváženie na hunter, srovnanie výšiek v autoriz.a ďalšie vedžajšie ztráty .

Cca polovica vibrácií zmizla, ale stále tam ostala vibrácia pri zábere do kopca, najviac pri zábere do kopca a vytočení kolies doprava, keď na horizonte mierne "vzlietne". A posledný týžděň sa tam i niečo pohne-cukne, keď zaradím a výraznejšie pridám striedavo dopredu/dozadu. Na dialnici nad 110 a výraznejšie keď sa pridá na plyn. Pri rovnakých rychlostiach, ale jazda z kopca, je výrazne, alebo úplne kžudnejší. Niekedy pri prejazde vežkého retardéru je cíti, ako keby sa pohol celý motor a nikedy pri silnejšom zavibrováíní sa mi zdá, že ako keby motor lietal zžava-doprava, nie v smere jazdy.

Laborujem nad poloosami, ale sú nové! zn. SKF., dočítal som sa o nejakých aktivných elektrických držakoch motora, alebo či to nieje nejaký silenblok motora/prevodovky. V podstate by to malo by niečo, čo sa otáčá a má spoločné s prenosom síly. Alebo že + k tomu volnejšie riadenie, pri vežmi malom popojíždení trošku cítit vo volante. Sú to ďalšie špecifické a drahé veci, ktoré by som nerad zase menil len tak do foroty.

Nebol by prosím niekto "Jumep", laebo niekto iný zkúsený ochotní sa zvies a zvednu, prípadne rovno opravi?
To auto mám rád, plavba je to super, ale rád by som po dvoch rokoch už vypol "tu masហpod zadkom".
Kžudne príjdem do Piešan, zoberiem si hotel, ak doriešime. Koncom júna budem okolo Blavy, by sa dalo spoji.

Keby že fungoval dobre, tak je pečený varený na dialniciach, furt jazdím. Miesto toho ale jazdím 308-čkou, alebo Roomstrom, čož je presne opačný koniec spektra komfortu.
Díky za rady, alebo ponuky. Peter

18.04.2022 14:44 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338241
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, přišel jsi na něco? Dal jsem nové poloosy, taky SKF a cca po 5 tisících km mi to začlo vibrovat jako tobě. Nejvíc pod plynem od tak zhruba 95 km/h při odlehčení. Jsem si skoro jistý, že je to některá (v podstatě nová značková) poloosa... Napiš prosím, jak ti to dopadlo...

18.04.2022 18:55 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338246
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
SKF neni kvalitni zadna znacka,mozna kdysi..ten je to neco uplacane z blata

18.04.2022 19:49 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338249
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dal jsem podnět do fora právě proto, že si nejsem jist. Kromě Honzy zatím nemám zkušenost od nikoho jiného. Bohužel to bude stát další možná zbytečnou investici, ale jak víš, s tímto autem to není zitra hotovo. Asi ty držáky motoru půjdou nové a jen originál a pak budu zase chytřejší. U mě to po výměně poloos nezačalo, takže ......

Teď jdu žít i něčím jiným, jinak bych Citronovi dovolil stát se mou milenkou na plný úvazek .
V klidu si objednám všechny díly uchycení motoru a převodovky, dám tomu den na rozdýchaní, pak se objednám na servis a myslím, že v červnu začnu řešit zase poloosy. Naštěstí mám ty staré poloosy, tak příště už asi SKF nedám, slyšel jsem taky o špatné zkušenosti s SKF na fordech, zrepasuji ty staré origo, pokud to ještě někdo dělá. A pokud ne, tak je to konec těchto aut, jelikož poloosy se tady mění asi častěji, než jak často jezdíš natankovat.

18.04.2022 19:50 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338250
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
SKF neni kvalitni zadna znacka,mozna kdysi..ten je to neco uplacane z blata


A jaká je tedy aktuální dobrá zkušenost? Repas origo a kde?

18.04.2022 20:29 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338257
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
A jaká je tedy aktuální dobrá zkušenost? Repas origo a kde?


V Citroenu bývali repase kolem 6000,- - myslím že by mohli být OK

19.04.2022 11:19 - Re: Vibrace auta při jízdě 3338267
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky, příště vyzkouším tuto možnost.
Kdyby že se někdo našel se zkušeností k těm mým vibracím (asi) motoru, budu rád za radu, případně přijedu k dořešení.
Předem díky, P

|< < 1 ... 19 20 21 22


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator