Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Vibrace auta při jízdě
Burka
15.04.2022 11:22 - Re: Vibrace auta při jízdě
Za?iato?n?k
Ahoj, vraciam sa znova na fórum o prosbu. Zase som o rok chytrejší, čím to není, a tiež žahší finančne o cajk originál nové disky, komplet nové brzdy, obidve nové poloosy a domeček pred poslednou zimou, tehlice, lemforder, niekžkokrát vyváženie na hunter, srovnanie výšiek v autoriz.a ďalšie vedžajšie ztráty .

Cca polovica vibrácií zmizla, ale stále tam ostala vibrácia pri zábere do kopca, najviac pri zábere do kopca a vytočení kolies doprava, keď na horizonte mierne "vzlietne". A posledný týžděň sa tam i niečo pohne-cukne, keď zaradím a výraznejšie pridám striedavo dopredu/dozadu. Na dialnici nad 110 a výraznejšie keď sa pridá na plyn. Pri rovnakých rychlostiach, ale jazda z kopca, je výrazne, alebo úplne kžudnejší. Niekedy pri prejazde vežkého retardéru je cíti, ako keby sa pohol celý motor a nikedy pri silnejšom zavibrováíní sa mi zdá, že ako keby motor lietal zžava-doprava, nie v smere jazdy.

Laborujem nad poloosami, ale sú nové! zn. SKF., dočítal som sa o nejakých aktivných elektrických držakoch motora, alebo či to nieje nejaký silenblok motora/prevodovky. V podstate by to malo by niečo, čo sa otáčá a má spoločné s prenosom síly. Alebo že + k tomu volnejšie riadenie, pri vežmi malom popojíždení trošku cítit vo volante. Sú to ďalšie špecifické a drahé veci, ktoré by som nerad zase menil len tak do foroty.

Nebol by prosím niekto "Jumep", laebo niekto iný zkúsený ochotní sa zvies a zvednu, prípadne rovno opravi?
To auto mám rád, plavba je to super, ale rád by som po dvoch rokoch už vypol "tu masហpod zadkom".
Kžudne príjdem do Piešan, zoberiem si hotel, ak doriešime. Koncom júna budem okolo Blavy, by sa dalo spoji.

Keby že fungoval dobre, tak je pečený varený na dialniciach, furt jazdím. Miesto toho ale jazdím 308-čkou, alebo Roomstrom, čož je presne opačný koniec spektra komfortu.
Díky za rady, alebo ponuky. Peter

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator