Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora
08.03.2017 20:07 - zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047749
Charta2015
Město: Zilina, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Chcel by som zabranit vniknutiu vody do nasavania vzduchu do motora pri silnom dazdi, takisto aj vysplechnutie mnozstva vody od protiidúceho auta. Dojde k premoceniu filtra vzduchu, raz mi odpalilo aj vahu vzduchu ktora je medzi filtrom vzduchu a motorom. Dôsledok je ze auto prestane tahat, vypise Antipollution a ESR error. Ako mam zabranit vniknutiu vody ? da sa kupit nejaky kryt na prednu cast auta ? alebo ako inak to vyriesit ? Viem, ze najlepsie je zastavit auto, ale ked dlho prsi, nie je to riesenie.

08.03.2017 20:19 - Re: zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047751
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Charta2015 napsal(a):
Chcel by som zabranit vniknutiu vody do nasavania vzduchu do motora pri silnom dazdi, takisto aj vysplechnutie mnozstva vody od protiidúceho auta. Dojde k premoceniu filtra vzduchu, raz mi odpalilo aj vahu vzduchu ktora je medzi filtrom vzduchu a motorom. Dôsledok je ze auto prestane tahat, vypise Antipollution a ESR error. Ako mam zabranit vniknutiu vody ? da sa kupit nejaky kryt na prednu cast auta ? alebo ako inak to vyriesit ? Viem, ze najlepsie je zastavit auto, ale ked dlho prsi, nie je to riesenie.


Ve špičce blatníku(mezi blatníkem a podběhem je přepážka - je tam a těsní? , plast podběh mᚠv pořádku? Vyvrtané díry do dna filtrboxu máš?

08.03.2017 20:20 - Re: zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047752
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Myslím, že stačí provrtat filtrbox pod filtrem, aby voda mohla odtéct pryč. Taky se mi to stalo a pomohl mi jruze a právě mi to rovnou i provrtal, aby se to neopakovalo..

08.03.2017 20:40 - Re: zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047760
Charta2015
Město: Zilina, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, filtrbox pod filtrem mi provrtali kdyz mi odpalilo vahu vzduchu, no nepomohlo to, Minuly tyden pri silnem dezdi mi znovu promocilo filtr vzduchu. Plast podbeh mam v poradku. Na ktere strane mam proverit prepazku medzi blatnikem a podbehem ? V servise mi poradili, ze priste mam jet na clune a ne autem. Dekuji za rady.

08.03.2017 21:10 - Re: zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047768
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom mas ten lavy podbeh zle zalozeny, alebo tu nasavaciu trubicu niekde spadnutu

a tu mas k tomu info co treba vsetko spravit

Přílohy:
1CX4-B1AUFEQ0-Kontrolka diagnostiky motoru se rozsvítí.Vozidlo má nedostatečný výkon.V paměti počítače motoru je uložená závada průtokoměru vzduchu.pdf ( 172627b ) -

08.03.2017 22:29 - Re: zabranenie vniknutia vody do nasavania vzduchu do motora 3047786
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Charta2015 napsal(a):
Ano, filtrbox pod filtrem mi provrtali kdyz mi odpalilo vahu vzduchu, no nepomohlo to, Minuly tyden pri silnem dezdi mi znovu promocilo filtr vzduchu. Plast podbeh mam v poradku. Na ktere strane mam proverit prepazku medzi blatnikem a podbehem ? V servise mi poradili, ze priste mam jet na clune a ne autem. Dekuji za rady.


Když se podívᚠnad světlem na špičku blatníku před prvním šroubem co drží blatník tak je na tu přepážku je vidět(nebude tam a nebo netěsní) jednou jsem toto řešil takovou prasárničkou=použil jsem molitan-namatlal silikonem - našouchal jsem ho tam do té mezery šroubovákem a znovu namatlal silikonem tím jsem to celé utěsnil a od té doby má pán pokoj(nebo múžeš použít montážní pěnu zapěnit - oříznout a přelepit silikonem v barvě laku, druhá možnost je že je děravej ten ,,chobot" (nasávací roura) ta je jeden konec pod tou špičkou blatníku a druhý je pod filtrboxem.

Přílohy:
těsnící přepážka.jpg ( 349947b ) -


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator