Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Servisy,vrakoviště,služby / STK - novinky, zákon, pravidla
|< < 1 2
26.01.2016 14:47 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911355
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Můj názor je, že ty správné nuly se tam naučí buď vepsat ručně (stejně jako doteď byly emise Online záznamem.... a nakonec tam vyplnil všechno ručně) a nebo si na emisích pořídí chytré krabičky, které převedou jedničky na nuly. Hrozit jim za to nic nebude, nikdo jim nedokáže, že v tu chvíli to auto nebylo bez závad.
A i kdyby to neudělali přímo na emisích, tak s těma krabičkama co nevidět někdo přijde na bazoši. Jediná funkce bude, že budou přeposílat komunikaci z OBD a jakmile zachytí výpis závady nebo špatný readiness, tak to nepustí dál.


Přepsat kódy jde , a ty na to mᚠznalosti a zařízení?(a to jako převodník dat v jednotce? - tak to mi dej vědět až to někdo udělá) mimo to se ti okamžitě zapíšou chybné zpět - to by jsi to musel udělat tam a nesměl by jsi nastartovat a .... další.Tam na emisích by se toto teoreticky dalo , ale jen u toho koho dobře znají protože to může být volavka(a i když né myslíš že můžeš někomu věřit? - tebe zastaví pár dní po emisích za to že to kouří a řeknou: mi vám odpustíme 50000,- když nám řeknete kde a jak jste prošel,mi vám dáme jiné auto které budeme sledovat a vy s ním projedete) víš jaké prachy ty emisní stanice dělají a že se kvůli tomu připraví o chleba a o třeba mega pokuty? - ty jsou tak vy...ný že nepustí ani to co by mohli.

26.01.2016 22:10 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911536
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Nepřepisovat kódy v jednotce, jednotka a si normálně funguje. Ale krabičku - prodlužovák, který se napojí mezi jednotku a diagnostiku a do diagnostiky nepustí žádné chybové kódy. Samozřejmě krabička by byla schovaná a v autě by byla přístupná jenom cinknutá OBD.
Myslíš, že na emise posílají volavky? A proč by za kouřící auto dávali 50000 pokuty? Emise máš, žádná kontrolka ti v autě nesvítí, tak jak mᚠvědět, že něco není ok?

26.01.2016 22:15 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911538
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Myslíš, že na emise posílají volavky? A proč by za kouřící auto dávali 50000 pokuty? Emise máš, žádná kontrolka ti v autě nesvítí, tak jak mᚠvědět, že něco není ok?

Tady platí taková česká klasika - nikoho nezajímá, jak to mᚠnebo nemᚠvědět, jestli to víš nebo nevíš. Jedeš v autě/provozuješ auto, který není takový, jaký má být a mᚠproblém. Tečka, konec..
Mᚠto jako xy dalších nesmyslů, který u nás bohužel fungujou, vědět jsi měl a mohl, a šlus.. Nebo "soud nabyl přesvědčení" ...

26.01.2016 22:27 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911543
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
V tom případě první na řadě budou VW, ne?
"nikoho nezajímá, jak to mᚠnebo nemᚠvědět, jestli to víš nebo nevíš. Jedeš v autě/provozuješ auto, který není takový, jaký má být" - to přesně splňují už z výroby

26.01.2016 22:42 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911562
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jsem vyprávěl kamarádovi co jsem se zde ohledně STK dozvěděl. On je autoklempíř co dělá hlavně VW koncern. Nechtěl mi věřit že to má byt takhle hustý. Sám má relativně čerstvě koupený Transporter a prý se zrovna chystal na radu od auto mechaniků koncernu kuchat FAP.
Tak jsem mu řekl a to raději nedělá...
Říkal, ty vole a co Taxikáři? Ty to mají z 90%vykuchané.
Co jako budou dělat?

26.01.2016 23:24 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911574
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Nepřepisovat kódy v jednotce, jednotka a si normálně funguje. Ale krabičku - prodlužovák, který se napojí mezi jednotku a diagnostiku a do diagnostiky nepustí žádné chybové kódy. Samozřejmě krabička by byla schovaná a v autě by byla přístupná jenom cinknutá OBD.
Myslíš, že na emise posílají volavky? A proč by za kouřící auto dávali 50000 pokuty? Emise máš, žádná kontrolka ti v autě nesvítí, tak jak mᚠvědět, že něco není ok?


No za stav auta zodpovídá řidič - to je stará věc (pokud tě zastaví.pokud né a jde o rychlost) příjde to majiteli a ručí majitel(vyhledání majitele účtují 60eur + pokuta) - zodpovědnost nese majitel jako teď u nás.

A proč by za kouřící auto dávali 50000 pokuty? Emise máš, žádná kontrolka ti v autě nesvítí, tak jak mᚠvědět, že něco není ok? - Ty mᚠv autě kontrolku kouřivosti? A myslíš že budou řešit jestli o tom víš a jestli a kdy se ti to pokazilo nebo to tak máš?


Projeď se po Rakousku - měj trochu smůlu a schválně kolik tě to bude stát ? (hezky tě doprovodí na místo kde jsou schopni provést kontrolu) - neprojdeš - odstaví tě,dostaneš pokutu jak prase a s autem nehneš než na odtahovce(ale až po zaplacení pokuty) myslíš že je bude zajímat že mᚠplatnou STK a emise ? Tak na to zapomeň U nás to bude to samé - bude to sice ještě nějaký čas trvat,ale bude.Rakušákům stačí k základnímu zjištění filtrační pytel na výfuk (jdou hlavně po novějších autech a cizích SPZ) a platí tam že oni jsou zákon!! a to že se ti něco zrovna teď pokazilo to je tvůj problém - je tam samo asi nějaká tolerance ale...

Mně odstavili za toto v doměnce ze já - no byla to ale alfa které jsem seděl na prdeli a hulila jak darebné kamna - když neuspěli s kouřivostí tak jsem dostal 10.eček za nedodržování odstupu od vozidla.(ta alfa hulila tak že to ve 140. bylo na mlhovky abych viděl)

27.01.2016 13:08 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911676
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Kontrolku kouřivosti ne, ale kontrolku -vrtulník. A i ta je navíc oranžová a se svítícíma oranžovýma můžeš jezdit, ne?
No jsem teď na zcestí, jestli nedám fap zpátky. Auto s ním vcelku fungovalo, asi tak jak teď, a byl by klid.

27.01.2016 13:10 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911677
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Mám otázku ohledně nových pravidel.
Na vozidlech C5 I, ktere nejsou z vyroby vybaveny FAPem, se meri pouze kourivost a pokud bude v limitu, tak vozidlo nema problem? Nebo je tam nejake zpriseneni na kourivost, ze DeFacto vozidla bez FAPu emise neudelaji? Respektuje limit kourivosti stale emisni tridy vozidel?

27.01.2016 13:48 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911682
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Samozřejmě - limity kouřivosti se nezměnily - co se změnilo, že už nebudou přičítat koeficient 0,5 jako doteď - takže kdo procházel těsně, má problém.
Konkrétní limitní hodnotu, kterou nesmí auto nikdy v době svého provozu překročit udává pro konkrétní model auta výrobce na základě homologace (ale hodnota není totožná s obecnými limity nutnými pro získání homologace u nového auta).
Koukni na poslední papír z kontroly emisí, dovolenou hodnotu kořivosti sniž o 0,5 a porovnej s naměřenou ze stejného papíru.

27.01.2016 16:55 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911737
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Samozřejmě - limity kouřivosti se nezměnily - co se změnilo, že už nebudou přičítat koeficient 0,5 jako doteď - takže kdo procházel těsně, má problém.
Konkrétní limitní hodnotu, kterou nesmí auto nikdy v době svého provozu překročit udává pro konkrétní model auta výrobce na základě homologace (ale hodnota není totožná s obecnými limity nutnými pro získání homologace u nového auta).
Koukni na poslední papír z kontroly emisí, dovolenou hodnotu kořivosti sniž o 0,5 a porovnej s naměřenou ze stejného papíru.


Já bych to zjednodušil - to co je v TP musí splňovat (u nás jedno , ale v D kde jsou zóny (plakety) se třeba nemusíš dostat do centa města) nikdo zatím vevydal vyhlášku aby euro 3.(což je C5 bez FAP nesmělo na silnici) pokud se vejde do hodnot uváděných výrobcem.(Já mám RHR bez FAP a ne - kouří méně než 1/2 C5 s FAP)

27.01.2016 17:57 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911755
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuju TomasT a Jruze za odpovedi.

27.01.2016 22:18 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911893
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já bych to zjednodušil - to co je v TP musí splňovat (u nás jedno , ale v D kde jsou zóny (plakety) se třeba nemusíš dostat do centa města) nikdo zatím vevydal vyhlášku aby euro 3.(což je C5 bez FAP nesmělo na silnici) pokud se vejde do hodnot uváděných výrobcem.(Já mám RHR bez FAP a ne - kouří méně než 1/2 C5 s FAP)


C5 I 2.2Hdi s FAP je stale Euro 3, aspon ja to tak mel.

28.01.2016 09:01 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2911900
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
C5 I 2.2Hdi s FAP je stale Euro 3, aspon ja to tak mel.


ANO a i RHR bez FAP.

13.05.2016 10:07 - Re: STK-POZOR budou změny 2950876
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ale podle nového už teď je to naprosto normální, závada na žhavení = závada na emisním systému = neprojdeš...

13.05.2016 11:19 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2950881
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Byl jsem na emisích STK v únoru, taky prej nějaká závada tam byla, nebyl schopnej říct čeho se to týká.Asi 15min tam laboroval s tim že prej to nejde vymazat, pak se mu to nějak povedlo.Celou dobu byla sonda ve výfuku a motor běžel na volnoběh, žádný tůrování motoru nic se nekonalo vytisknul papír, dal razítko a bastafidly, prošel jsem Takže stejně záleží kde jak jsou nebo nejsou fanatici, stk taky v pohodě

13.05.2016 13:38 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2950891
xm.milan
Město: Praha, Auto: C6/2.2 hdi biturboPočet příspěvků: 112
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Ale podle nového už teď je to naprosto normální, závada na žhavení = závada na emisním systému = neprojdeš...

Zajisté je to naprosto normální (ne v Česku) pokud budou lidé jezdit do servisů a mit nato sypat prachy za výměny dilů(,nebo pořídí operativní leas.) tak je vše bez problémů a pak přestane fungovat i tento veb kde většina řeší krizové stavy.Otázka zní kdo si to bez mrknutí oka dovolí?

13.05.2016 20:45 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2950926
jardda
Město: Trhove sviny, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 109
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já jel se svou c5 tourer 2.2 hdi na emise ted v pondělí v domnění že kdýž jsem asi před měsícem nechal v citroenu doplnit eloys a auto se chová normálně nikde nic nehlásí projdu emisemi a stk jako nůž máslem. Mechanik na emisích napíchl auto na diag ta mu hlásila chybu malý tlak na turbu tak ji smáznul a poslal mě auto projet aby se prý skalibrovalo pro další měření.Auto se samozřejmě po ujetí cca 30km neskalibrovalo tak mě poslal zdrávas.

13.05.2016 21:12 - Re: STK - novinky, zákon, pravidla 2950933
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jardda napsal(a):
Já jel se svou c5 tourer 2.2 hdi na emise ted v pondělí v domnění že kdýž jsem asi před měsícem nechal v citroenu doplnit eloys a auto se chová normálně nikde nic nehlásí projdu emisemi a stk jako nůž máslem. Mechanik na emisích napíchl auto na diag ta mu hlásila chybu malý tlak na turbu tak ji smáznul a poslal mě auto projet aby se prý skalibrovalo pro další měření.Auto se samozřejmě po ujetí cca 30km neskalibrovalo tak mě poslal zdrávas.


To může trvat klidně i 1000Km

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator