Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I
|< < 1 2
08.09.2011 14:51 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2412531
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
XM není slepé,ale musíš vyhodit ty clony z plexiskla co tam dávají-zežloutnoua zmatový-vyndᚠ-schovᚠna technickou a je to.

Dělat něco, co není schálené se nemá. To už si rovnou můžeš na čumák narvat policejní reflektory.. Zrovna u tebe bych takovou věc nečekala

08.09.2011 16:19 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2412534
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
XM Y3 svítilo po výměně těch vložek za nové dobře. Y4 svítí taky dobře, záleží na stavu parabol. Dneska jde koupit za 4 tisíce celý nový světlomet, to je pak světla jak ve dne.
Navíc lze s jistými obtížemi zakoupit přestavbu Morette - to pak už není o čem i s normální žárovkou.

Na C5 faceliftu jsem měl halogeny a svítily velmi dobře, teď na X7čce mam taky halogeny a taky svítěj super.

Vždy spíš jde o stav paraboly, kvalitu žárovky a elektroinstalace.
(BXka mi svítila super, byly tam zánovní paraboly a nebyl problém. To ale ještě skoro nikdo nevěděl, co je to ten xenóón ... )

08.09.2011 22:26 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2412614
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Ked som mal BX, tiez bolo s novymi parabolami. Pre istotu som ale pouzivalziarovky NARVA 100W. Na krabicke bol napis "not for use in Europe" .. neviete niekto co to znamena ?

08.09.2011 22:30 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2412615
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Myslim ze H4 100W nie su do evropskych aut ...

08.09.2011 22:31 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2412616
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Klokan napsal(a):
Vždy spíš jde o stav paraboly, kvalitu žárovky a elektroinstalace.
(BXka mi svítila super, byly tam zánovní paraboly a nebyl problém. To ale ještě skoro nikdo nevěděl, co je to ten xenóón ... )

Tak většina BX měla po 20ti letech a více tak vysvícený paraboly... Je pravda, že nová světla (ne Depa!) udělaly svoje.. ale i tak čirá optika je čirá optika.. Ten, komu nesvítí c5, má bud parabolu v háji a nebo na prd žárovky.

01.09.2013 12:49 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614630
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Obnovím tady diskusi. Řešila se výměna H7 za Xenon u C5 I. Zajímalo by mě, jestli je toto reálný u faceliftu (protože Jumep píše kousek výš, že u Faceliftu je to zas něco jinýho). Ty H7 svítí skvěle, ale to natáčení....

01.09.2013 13:01 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614636
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Obnovím tady diskusi. Řešila se výměna H7 za Xenon u C5 I. Zajímalo by mě, jestli je toto reálný u faceliftu (protože Jumep píše kousek výš, že u Faceliftu je to zas něco jinýho). Ty H7 svítí skvěle, ale to natáčení....


Nečetl jsem co bylo zpět, ale C5I měla vždy nebo často ?? přípravu - nebyl to problém. U C5 II není příprava a mám za to že velký problém(celá kabeláž???,jednotka 3600,- světla ??,ostřikovače + motorek+ nádobka) bude to tak nákladné že je to asi nerentabilní.

01.09.2013 13:14 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614638
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Mám dojem, že se tu míchají dvě různé věci. Xenony C5 I normálně mívala, sám jsem je měl. Ale s natáčením to nemělo nic společné!

Pokud jde o natáčení, tak u C5 III mám jinou a jednodušší fintu. Netrval jsem na bixenonech, protože jak píše Zbyňa, ty H7 svítí skvěle a mám k nim přisvěcení do zatáček. Na úplném boku sdruženého světlometu jsou další H7, které se na patřičné straně rozsvítí při určitém rozmezí rychlostí a určitém natočení volantu. Je to řešení mnohem jednodušší než zatáčecí bixenony. Navíc zatáčecí světla uhýbají z vnější strany zatáčky, statická světla svítí dál přímo a NAVÍC ještě do vnitřního oblouku zatáčky. Jen se přidaly další dvě jednoduché žárovky a vytáhly data z počítačů. Navíc to jde z menu řidiče vypnout, aby při denním svícení potkávacími světlomety neblikaly i ty do zatáčky.

01.09.2013 13:26 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614640
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Mám dojem, že se tu míchají dvě různé věci. Xenony C5 I normálně mívala, sám jsem je měl. Ale s natáčením to nemělo nic společné!

Pokud jde o natáčení, tak u C5 III mám jinou a jednodušší fintu. Netrval jsem na bixenonech, protože jak píše Zbyňa, ty H7 svítí skvěle a mám k nim přisvěcení do zatáček. Na úplném boku sdruženého světlometu jsou další H7, které se na patřičné straně rozsvítí při určitém rozmezí rychlostí a určitém natočení volantu. Je to řešení mnohem jednodušší než zatáčecí bixenony, by asi ne tak účinné. Jen se přidaly další dvě jednoduché žárovky a vytáhly data z počítačů. Navíc to jde z menu řidiče vypnout, aby při denním svícení potkávacími světlomety neblikaly i ty zatáčecí.


Výšková korekce je na obou typech stejná - natáčení je samostatná jednotka včetně problému z kabeláží a jednotkou(závislou i na snímači natočení volantu-com- ) C5III je něco úplě jiného.

01.09.2013 13:51 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614641
Kameník
Město: Velké Popovice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 7

99 Poslat soukromou zprávu
Já mám HNG 5500K Klasické H4 a H7 plněné xeon plynem. a i na technický v poho. Svítí skvěle .

01.09.2013 14:10 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614643
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nečetl jsem co bylo zpět, ale C5I měla vždy nebo často ?? přípravu - nebyl to problém. U C5 II není příprava a mám za to že velký problém(celá kabeláž???,jednotka 3600,- světla ??,ostřikovače + motorek+ nádobka) bude to tak nákladné že je to asi nerentabilní.


Tak pokud tam není příprava a musí se ještě navíc dokupovat jednotka natáčení, tak to už je pak opravdu zbytečně moc starostí. Dík za odpověď Stejně, když sednu z kterýhokoliv auta s normálníma žárovkama z5 do C5, tak je to prostě nebe a dudy i bez xenonu

01.09.2013 14:10 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614644
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kameník napsal(a):
Já mám HNG 5500K Klasické H4 a H7 plněné xeon plynem. a i na technický v poho. Svítí skvěle .


To je OK (pokud jsou homologované),ale už jsem zaslechl že s dodělávanými xenony začínají být problémi - prý pokutují dvěma tisíci - no tak to u nás chodí pěkně počkají až je toho v oběhu dostatek aby vybrali dostatek na pokutách a i na STK už dostali pokyn k nezpůsobilosti provozu(zatím to ještě pouští , ale jen čekají na konečnou verzi - jestli na to udělají výrobci(zákonodárci a jiní) nějakou vyjímku atd.. potom prostě auto neprojde a nebo bude muset mít od zastoupení povolení(něco jako rozměry pneu - jako u C5 I - některé mají jen 15. některé 15. a 16. kdo nemá v TP 16. musí doložit že může i 16 a potom OK) a to ke xenonům nedostane alespoň né u C5 a k neorigo.

01.09.2013 15:56 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2614663
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
je to hlavně o žárovkách. Ve služebním Tranzitu mám H4 StarLine, a to auto v noci v podstatě nesvítí. V X7 mám H7 Philips Premium někdy označované jako Vision (prostě 30% světla navíc) a auto svítí jako bejk. Někdy zapomínám dávat i dálkový, jak to dobře svítí. Dost často ale na mne blikaj auta, jako že mám rozsvícenou dálku, i když mám jen potkávačky a sklon mám nastaven správně. Takže já zase blikám na ně, že mám jen potkávačky. A přisvícení do zatáček je paráda

27.12.2013 10:39 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2650711
alex01
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ah, tento detail som zabudol ale na to je vzdy priprava, staci docvaknut ostrekovace, hadice, motor (kabel nan tam je) a tiez povolit v diag
A nezabudni vymenit naraznik s otvormi na ostrekovace.

27.12.2013 15:12 - Re: Výměna předních světel H7 za originál Xenonové / C5 I 2650772
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
je to hlavně o žárovkách. Ve služebním Tranzitu mám H4 StarLine, a to auto v noci v podstatě nesvítí. V X7 mám H7 Philips Premium někdy označované jako Vision (prostě 30% světla navíc) a auto svítí jako bejk. Někdy zapomínám dávat i dálkový, jak to dobře svítí. Dost často ale na mne blikaj auta, jako že mám rozsvícenou dálku, i když mám jen potkávačky a sklon mám nastaven správně. Takže já zase blikám na ně, že mám jen potkávačky. A přisvícení do zatáček je paráda

ja teda mam tie natacacie bixenony ale az tolko ma nenadchli a ked vidim ze nahradne nove jedno svetlo stoji na ebay 700eur tak sranda konci. [ktovie kolko chce citroen]
co sa tyka ziaroviek, zacal som na predchadzajucich autach zo vselijakymi super nightbreakermi, xtremami atd a ked naposledy na C4 po dvoch mesiacoch obe odisli v priebehu 24hodin isiel som rano do servisu v zime [-10C, to sa mi fakt nechcelo vonku menit, lebo sa musela vyhaknut aj ta struna, pretoze petica sa nedala stiahnut normalne] iba na hmlovkach tak som zmenil filozofiu a skoncil pri long lifoch. Nie ze by som nebol spokojny s tymi lepsimi, boli to cosi lepsie ale kazde 2-3 mesiace za 20eur....to je prilis
neviem ci ste citali .link.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator