Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / kontrolka funkce systému redukce emisí
11.04.2010 00:33 - kontrolka funkce systému redukce emisí 2341465
verunka
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
ahojky vsichni mám na vas prosbu, dneska jsme s manzelem koupili C5 z bazaru, vse bylo ok,ale kdyz jsme se jeli vecer projet tak najednou motor vyplivnul za jizdy a rozsvitila se kontroka funkce systemu redukce emisi,zkouseli jsme nastartovat a nejdriv to neslo ae pak se to zas chytlo,ale kolisaly otacky, nevite nekdo co s tim??ci to bylo tim ze jsme meli skoro prazdnou nadrz??


11.04.2010 01:39 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341469
Muff
Město: Mladá Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, nejdřív dolij naftu a zkus to projet. Při zhasnutí motoru z důvodu nedostatku paliva se kontrolka emisí rozsvěcí, takže pokud to byl tento případ, mělo by auto po natankování jezdit bez problémů dál.

11.04.2010 09:57 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341474
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Co je to kontrolka emisi ? Ak mate na mysli kontrolku chyby motora a napis SERVICE tak to mozu byt tisice veci ... myslim ze keby tam bolo malo nafty vobec to nenastartuje. Skontrolujte vsetky hadice a trubky ci nieco nevypadlo a inak auto musi na diagnostiku - bez toho to nepujde ...

11.04.2010 11:53 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341480
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kontolka fungce systemu redukce emisi - si ja prekladam ako "ANTIPOLLUTION FAULT", pripadne ako svietiacu kontrolku motora na pristrojovke.

O tomto sa tu pisalo uz nespocetne krat. Spojitost s malo nafty - neviem, nemam dojem zeby tam nejaka bola, to chce diagnostiku a zistit pricinu - bez diagnostiky dnes auto ojazdene ani nekupovat.

11.04.2010 12:26 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341483
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, resil jsem minuly tyden podobny problem, akorat mi nevypl motor. Vymenil jsem olej, olejovej a vzduchovej filtr a kontrolky pozhasinali, zaroven se podstatne zvysil vykon

11.04.2010 12:51 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341486
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
verunka: Tak mě napadá... auto jste včera koupili v bazaru a ještě ten samý den se Vám projevila závada na motoru, kdy zhasl za jízdy ? To není moc dobré, jak tady už ostatní píšou. Pokud Vám to pak píše tu hlášku, kterou my ostatní známe v angličtině jako "ANTIPOLLUTION FAULT" (protože nemáme češtinu v palubním PC) , Oranžově (žlutě) svítí kontrolka motoru na palubovce před volantem a svítí červeně nápis SERVICE... tak auto v pořádku není a je třeba jej "napíchnout" na Diagnostiku . (To už tu psali i ostatní)
Já k tomu dodám... neuvažujete auto vrátit bazaru a odstoupit od smlouvy ? Auto nejezdí, vykazuje vadu, kterou v bazaru ten samý den nemělo, ...takhle bych se asi snažil věc řešit. Počítal bych s tím ale, že se bazarista bude zdráhat vzít vůz zpět. Kdoví jak dlouho ho tam měl. Můžete se ale pokusit s ním řešit opravu vozu... měl by za něj ručit, když Vám ho prodával. A nebo vrátit část peněz (na opravu vozu), a nebo vůz sám nechat na náklady bazaru opravit (to už tady taky někdo měl zkušenost).

11.04.2010 12:58 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341487
indigos
Město: Stochov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 29

99 Poslat soukromou zprávu
U mě to bylo vysokotlaké čerpadlo.

11.04.2010 15:54 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341495
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Řešil bych to asi jak Jirka říká.

12.04.2010 22:36 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341618
verunka
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
no tak to nakonec dopadlo asi takhle...Auto jsme kupovali vAAA na Kladne a dnes jsme si sli proverit do citroenu jak je o s najetymi kilomery...na tachometru bylo najeto cca. 90000km a v citroenu jsem se dozvedela, ze 5.5.2008 bylo na aute 143000km pri posledni garancce, tak jsme dnes sli podat reklamaci a chceme auto vymenit za jine a zitra se to ma doresit tak uvidime jak to dopadne....buh vi co je na aute jeste za tajnosti.... ( jinak problem co jsme meli s kontrolkou se vyresil....auto sice jezdilo krasne a je to vazne komfort, jen pokud zjistite ze mate tachometr stoceny mozna az o 100000km,tak to si za tu cenu radeji koupim jine auto a dopredu si proverim kolik to ma najeto aspon priblizne.Skoda ze to dopadlo takhle Jinak dekuji moc za rady, jste moc moc hodni

12.04.2010 22:38 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341619
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dnes sa nekupuje auto bez diagnostiky

a bohuzia 95% aut je stocenych a to od 50t do nekonecna

12.04.2010 22:38 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341620
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Kupuj jedině s diagnostikou po ruce

12.04.2010 23:09 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341621
verunka
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
no jedeme zítra s našim hodně dobrým mechanikem a uvidíme jak to dopadne,tak dám vědět držte palečky

12.04.2010 23:21 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2341622
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No AAA zrovna moc nevystrašíš mají dobré právníky a hlavně spoustu času a peněz.Můžeš s nimi komunikovat přes združení SOVA,ale to jednᚠv podstatě také s nimi.Jinak jejich základní odpověď je ŽE NEUVÁDĚJÍ POČET UJETÝCH KM,ALE STAV TACHOMETRU.Nedá se prokázat že oni znali skutečný stav km - takže po právní stránce smůla.No lze s nimi docílit slevu odhadem tak 20000,-(pokud jsou ochotni auto vymněnit tak pozor na smlouvu o vrácení vozu-aby v ní nebylo nějakým způsobem poznamenáno že oprava jde na tvůj vrub.Jinak tě zřejmně upozorní že pokud se snimi chceš soudit tak to může trvat klidně rok a víc a do té doby nebudeš mít ani auto ani peníze.Já jsem snimi jednal v tomto směru odhadem dva měsíce(nechtěl jsem auto vrátit-vymněnit,ale snížit cenu-vrátit část ceny) U mně byla cena o 50-70 tisíc menší než cena ostatních i v horší výbavě a 20t jsem z nich dostal.Tak poto záleží kam se dostanete ? pokud se dostanete na cenu odpovídající najetých km tak???

14.04.2010 06:54 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2342023
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
verunka: Docela by mě zajímalo, jak jsi dopadla... tenhle autobazar dává "záruku" na počet ujetých kilometrů, na skutečný stav . Podle tohoto odkazu .link. by jsi se jako podvedený zákazník mohla snad úspěšně domoci nápravy.

14.04.2010 12:21 - Re: kontrolka funkce systému redukce emisí 2342051
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To jsou jen řečičky k nalákání kupců.Skutečnost je trochu jiná. A co se týče vrácení vozu tak si dobře prostudovat co podepíše při vracení . Buď chtějí vrátit auto ve stavu při prodeji( samozřejmě při prodeji bylo auto zcela v pořádku viz jejich protokol a nebo by mohlo někde,,v koutku" předávacího protokolu při vracení něco o tom že vzniklé závady po dobu užívání kupujícím budou uhrazeny kupujícím)může to být přímo v kupní smlouvě.No a oni potom auto opraví a pošlou ti fakturu a protože jsi to podepsal tak


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator