Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / vymena spojky
29.07.2009 17:21 - vymena spojky 874107
roman
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
zdravim vsechny, potreboval bych vedet jestli je mozny pri vymene spojky rozbit v prevodovce synchrony.diky. maly problem v servisu.

29.07.2009 17:32 - Re: vymena spojky 874108
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
čau roman
pozeram že mᚠrovnaké auto ako ja a problém zo spojkou ktorej výmenu mam už za sebou.
v čom konkretne je problem?

29.07.2009 18:25 - Re: vymena spojky 874109
roman
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
dal jsem auto do servisu k vymene spojky. po vymene spojky jsem ujel asi 200km a porucha se objevila znovu. v servisu to brali jako reklamaci. odvzdusnili a doplnili a vratili mi auto jako o.k. jenomze jsem sedl do auta a neslo znovu radit. v servisu mi rekli ze jsou razbity synchrony v prevodovce. tak bych se chtel zeptat jestli se porucha nemohla stat kdyz menili spojku.diky.

29.07.2009 18:51 - Re: vymena spojky 874110
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
podla mna synchrony a spojka nemajú vela spoločného.synchrony su predsa vnutri v prevodovke a spojka je medzi motorom a prevodovkou takže výmenou spojky,(pokia nerozoberali prevodovku) nemaju ako prist do kontaktu zo synchronmi.
Doteraz sa ti radilo dobre a po výmene nastali problémy alebo to blblo až aj predtým?
Skúšal si radi ako s autom so nesynchronizovanou prevodovkou?(PV3S)
Nejde radi... nezaradiš ani jednotku?

29.07.2009 19:16 - Re: vymena spojky 874113
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no ak nemozes zaradit / preradit tak je jasne ze ti nevypina spojka a z toho plynie ze to dojetoto ...
ak je zly synchron tak ti bude skripat, ak pojdes na medziplyn a dvojite zoslapnutie spojky tak to pojde radit ... ale synchron nezomre len tak, zo dna na den a skor ako synchron mohli poohybat nejake tycky atd.

29.07.2009 21:28 - Re: vymena spojky 874129
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Taky bych to tak videl. Pokud bys mel nacaty synchron tak by se to projevovalo nejakou dobu predem nez by umrel uplne. Pri razeni by si skrtal o zuby. A navic by ti odesel synchron na jedny rychlosti ne na vsech najednou pokud jsem dobre pochopil ze nejde radit vubec zadna rychlost. Takze pokud nejde radit vubec pak bych hledal ve spojce.
Me kdysi po bouracce neslo radit za behu motoru vubec at se spojkou nebo bez. S vypnutym motorem jsem radil v pohode. Diky bouracce vyskakaly pruziny na lamele.

29.07.2009 21:36 - Re: vymena spojky 874130
roman
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
diky vsem jenom jste me potvrdili moji domenku, ze to nemuze byt synchrom, ale spojka. zitra jdu do servisu tak jsem zvedavy jak to dopadne. vsem vam dam vedet.diky.

31.07.2009 06:23 - Re: vymena spojky 874146
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
tiez si myslim ze to bude daco zo spojkou. Synchrony neodídu naraz. najcastejsie odchadza 2 a 3 ale najskor ich je pocut kym neodidu uplne. Alebo sa moze stat nieco ako mne, ze mi vyskocila zaistovacia strunka na 3 synchrone a zablokovolala mi 4. Tu som o tom niekedy pisal .link.
Inak moja prevodovka bola rozobrata pri cca 270 tis km a synchrony vyzerali ok, len keby mi ta sprosta strunka nebola vyskocila


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator