Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Citroen Select
27.04.2013 20:46 - Citroen Select 2572640
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Budu si kupovat ojetou C5 z Nemecka z Citroen dealera a bylo mi receno jakoze je to v programu Citroen Select, mam 2letou zaruku. Nemci tvrdili, ze to plati v cele EU (chlapek se projistotu zeptal, jestli je cesko v EU - ignorant . Volal jsem do jednoho z ceskych Citroen Select dealeru bylo mi potvrzeno, ze to plati i u nas. Co me ale zajima je - na co se to vlastne vztahuje a musim s tim jezdit pouze a jenom do Citroen servisu ? Napr. po koupi bych rad nechal v AM6 vymenit olej ze. Taky bych misto 30tis. intervalu dal 20tis interval oleje. Navic jezdit do Citroen servisu pro me znamena pak hodinu autobusem domu napr. kdezto schopne lidi i s origo diagnostikou mam primo v "obci". Co vy na to pratele, a zejmena nekteri zdejsi zamestannci Citroenu, jak to teda funguje?

27.04.2013 21:19 - Re: Citroen Select 2572662
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem si auto našel na Citroen Select. Od koupě je moje a k ničemu mě to nezavazuje. Co si s ním udělám je moje věc. Naprosto stejně, jako když koupíš nový auto, nebo auto z bazaru.
Citroen Select je jen bazar s nabídkou služebních, salonních nebo předváděcích citroenů, který tam nabízejí zastoupení značky v různých zemích EU. U nás teda Citroen ČR.

27.04.2013 21:34 - Re: Citroen Select 2572665
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No o tom co rikas ani nepochybuju, ale beru to s ohledem na tu zaruku. Jestli jsem tak jako v pripade noveho auta, aby mi mohly byt uznane zarucni vady, povinen servisovat auto u dealera. Mozna tomu blbe rozumim, tak me klidne oprav.

27.04.2013 21:56 - Re: Citroen Select 2572672
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud jde o záruku, tak nemusíš servisovat u dealera. Bývalo to u autorizovanýho opravce, ale už neplatí ani to. Dnes můžeš opravovat i jinde a o záruku nepřijdeš.
.link.

28.04.2013 08:15 - Re: Citroen Select 2572719
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Pokud jde o záruku, tak nemusíš servisovat u dealera. Bývalo to u autorizovanýho opravce, ale už neplatí ani to. Dnes můžeš opravovat i jinde a o záruku nepřijdeš.
.link.


To je sice pravda,ale narazíte na problém (asi) s uplatněním výrobních vad a dodáním dílu v rámci dodání dílu protože se s vámi (neznačkovým servisem) nikdo nebaví na rozdíl od zn. servisu - jde to ale dře to.

28.04.2013 10:45 - Re: Citroen Select 2572772
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To v tom článku píšou. Že odstranění výrobních vad, svolávačky, musí dělat autorizák. Tady šlo asi jen o ztrátu záruky, když bude jinej než autorizovanej servis.

28.04.2013 11:48 - Re: Citroen Select 2572795
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já bych to asi moc neřešil.Důležité je že to auto je přímo od Citroenu, tak bych neočekával že budou dělat nějaké podvody a auto bude v cajku. Když jsem auto sháněl já, tak jsem taky chtěl od Citroen Select nebo kamarád si takhle koupil auto zase od Toyoty je maxi spokojen.Ale u nás žádná II. nebyla a v Německu to bylo jednou tak drahé než u handlera...(byla jedna z Berlína za slušnou cenu ale byl to benzín s automatem AL4 a najeto přes 200tis) Tu záruku bych bral spíš že to auto je v pořádku, že by neriskovali problémy - hlavně Němci by si to asi nedovolili. V tomto případě bych skoro risknul i nákup bez diagnostiky...Ale Jardu určitě vezmi

28.04.2013 12:28 - Re: Citroen Select 2572840
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Není to tak růžový, jak si to malujeme. Taky jsem do toho šel s tímhle přesvědčením. Ukázalo se ale, že to není tak docela pravda. Pokud je nějaký auto provozovaný jako služební u zastoupení Citroenu v ČR, nejspíš se počítá s tím, že velmi rychle opustí garáže a půjde do prodeje. A podle toho se o něj taky starají. Připadá mi to, že úkony v servisce byly jen potvrzený a ne opravdu provedený. Alespoň ta poslední před prodejem na 60.000 km určitě proběhla jen v kanceláři. Palivový filtr byl neprůchodný.
Před prodejem ještě na rychlo dělali ložiska v ramenech zadní nápravy, protože jsem si stěžoval, že vržou. Měnili taky spínač otvírání zadního okna. To prosím bylo na autě za 1.127.000,- Kč po 60.000 km a dvou letech provozu v háji. Je to normální? Při výměně ložisek v ramenech poškodili manžety pístnic a ty mi vyrezly. Takže na 70.000 km v záruce měnili zadní pístnice. Plynový pedál na 75.000 km taky v záruce. To spíš vypadá, jako by to auto mělo najeto o dost víc. Ale stočení tacho se neprokázalo, tak jsou to možná jen moje doměnky.
V každým případě si už dnes nemyslím, že by to, že původním majitelem bylo zastoupení Citroenu ČR, mělo být ku prospěchu auta. Možná že některý jiný majitel by se o auto staral líp. A možná je to jen shoda náhod, auto byl poslední páteční výrobní kus před víkendem a já jim křivdím.

28.04.2013 12:52 - Re: Citroen Select 2572851
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Ked som si v 2011 dovazal svoje auto, jedno z troch vybranych bolo "citroen select" u nemeckeho autorizovaneho dilera. Havaria bola na nom opravena tak viditelne, ze by sa za nu musel hanbit aj posledny garazista
PS. To auto maju este stale v inzercii (po dvoch rokoch !!). Aj pri "citroen select" plati to co pri inych bazaroch - je potrebne nedoverovat, dosledne skontrolovat a nespoliehat na nejaku zaruku.

28.04.2013 17:30 - Re: Citroen Select 2572941
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja si myslel že Select je oficiální bazar Citroenu.Třeba auta z protiúčtů ... Je fakt že jsem se byl podívat u Citroen Drasov na jeden protiúčet a nebyl nic moc ale to nebylo Select. U Němců bych čekal pěkná auta .

28.04.2013 18:44 - Re: Citroen Select 2572995
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jardu sebou beru, hlavne jsem zvedav co mi kluci Guten Tag reknou, az po nich budu chtit auto na zvedak a pripadne diaga - jestli budou tak ochotni jako na telefonu, ale tak problem by to snad nemel byt. Kazdopadne zakladni info uz mam (nicht raucher, kein problem, nebourane atd). S cenou hybat nemuzou, je to z leasingovky - nacez zminoval 2 jahre zaruku). Kdyz se zadari, tak si dovezu trilitra, a kdyz se zadari trosicku mene, tak dvoulitra. Oboje v exclusive AT samozrejme.

28.04.2013 19:21 - Re: Citroen Select 2573012
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
U toho třílitru s AP je známo, že je sníženej krouák. Aby to ta AP vydržela. Je to trochu paradox. Silnej motor a omezení jeho výkonu. Škoda.

28.04.2013 20:31 - Re: Citroen Select 2573051
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak tyka se to hlavne nizsich otacek, kdyz ho vytocis tak by tam ty kone mely byt. Je to skoda, pac 3.0 ma uskrceny kroutak na 450 jako ta nova 2.2. Ale zas beru, ze prece jenom ta 2.2 na 200konich musi byt docela nadopovana s ohledem, ze to ma jedno turbo. Aspon, ze ten kroutak 450 je dostupny uz od 1600ot. No ale to nevadi. Motoricky bych se v podstate spokojil i s 120kW 2.0, vyberu podle stavu a jak se mi budou obe auta libit po prohlidce.

28.04.2013 23:33 - Re: Citroen Select 2573183
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Skladník z Citroenu jí má a říkal že je ten třílitr průser - sem se ptal proč? a on na to protože už jiný motor nebudu chtít - jede jak prorvanej,nežere a nesere se - má teď nájezd +- 90000Km a nedá na něj dopustit ticho v autě, zátah i ve vysoké rychlosti no vše prý super( a to že střídá auta častěji než já )


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator