Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Kdo kde potkal hajzla
|< < 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 48 > >|
27.07.2012 21:22 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2495617
Gabo
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 81
99 Poslat soukromou zprávu
Pozna niekto strieborny C5 I. NR-554 ? Mysickoval v plnej premavke, smerovky nepozna...

17.08.2012 21:22 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2499886
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
čtvrtek večer, jedu si takhle z Havlíčkova Brodu směr Humpolec před obcí Věž potkám dodávku se žlutejma majákama která v plný rychlosti vyjela lehce do protisměru přímo proti mě. lek sem se, uhnul až na krajnici a vyhl se. jenž co nevidim řítí se na mě druhá! z toho druhýho kerej vyjel až do půlky mýho pruhu a ani ho nenapadlo zpomalit a ucuk těsně předemnou se mi málem kousla pumpa. Musel sem to porádně zašlápnout a v tom vidim že kus za těma magorama jede, no spíš se řítí, po silnici nadměrnej náklad. takhle si tedy bezpečný doprovod a přepravu nepředstavuju... policení doprovot to nemělo jen ty dodávky řízené sebevrahy... drze najížděli na auta a tim je nutili uhybat a zastavovat. jak jsem proti veškerýmu fízlování, začínám vážně uvažovat o kameře... .

18.08.2012 13:17 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2499950
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
troll: toto ale nie je nič zvláštne, zažil som to aj ja ale v noci
Toto je úplne normálny postup sprievodných vozidiel extra nadrozmerného nákladu. Policajti tam nemajú čo robi, skôr by zavadzali. A tzv. "vytláčanie" je jediný rýchly a efektívny spôsob, ako prinúti vodičov odstavi autá na krajnicu. Iná možnos je len uzavrie celú cestu, čo je ale určite horšia možnos.

18.08.2012 14:45 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2499972
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
čtvrtek večer, jedu si takhle z Havlíčkova Brodu směr Humpolec před obcí Věž potkám dodávku se žlutejma majákama která v plný rychlosti vyjela lehce do protisměru přímo proti mě. lek sem se, uhnul až na krajnici a vyhl se. jenž co nevidim řítí se na mě druhá! z toho druhýho kerej vyjel až do půlky mýho pruhu a ani ho nenapadlo zpomalit a ucuk těsně předemnou se mi málem kousla pumpa. Musel sem to porádně zašlápnout a v tom vidim že kus za těma magorama jede, no spíš se řítí, po silnici nadměrnej náklad. takhle si tedy bezpečný doprovod a přepravu nepředstavuju... policení doprovot to nemělo jen ty dodávky řízené sebevrahy... drze najížděli na auta a tim je nutili uhybat a zastavovat. jak jsem proti veškerýmu fízlování, začínám vážně uvažovat o kameře... .



No buď rád že jsi nepotkal doprovod vlady - ty tě klidně vystřelí ze silnice(když to tam bude pro ně bude ouzké (mají to v náplni práce

19.08.2012 21:08 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500156
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
troll: toto ale nie je nič zvláštne, zažil som to aj ja ale v noci
Toto je úplne normálny postup sprievodných vozidiel extra nadrozmerného nákladu. Policajti tam nemajú čo robi, skôr by zavadzali. A tzv. "vytláčanie" je jediný rýchly a efektívny spôsob, ako prinúti vodičov odstavi autá na krajnicu. Iná možnos je len uzavrie celú cestu, čo je ale určite horšia možnos.

no jo efektivní to je, ale nadměrnej náklad má mít policejní doprovod a uzávěru právě proto aby nedocházelo k ohrožování bezpečnosti provozu. Až to zkusej na nějakýho začátečníka nebo dědu co je rád že jede.

19.08.2012 21:24 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500160
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Jak se píše výše - najet takhle na mojí mladou, která jezdí(najeto cca tak 600km) asi 2 měsíce, tak by skončila v kotrmelcích v poli nebo co tam je okolo... Má tam kameru, takže žaloba by byla těžce tvrdá a nelítostná. Neskutečná arogance, drzost a humus, kam se pomalu sere Trpišovskej, kříženej Janouškem a Lacinou...

19.08.2012 22:16 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500205
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
rozhodně se nechci tady někoho zastávat a pouštět se do nesmyslných diskuzí, ale přece jen si příspěvek dovolím.
Je velmi obtížné a až nebezpečné manévrovat s nadměrem a věřte tomu, že byste nechtěli být v kůži řidiče nadměru, který se musí vyhýbat s každým (začátečník je přece vycvičený z autoškoly a děda má povinnou zdravotní prohlídku dle zákona) účastníkem provozu, který proti němu jede. Proto mají doprovod, který jede prostředkem silnice a ukazuje tím protijedoucím, že proti nim jede cosi většího.
Pro ty, kdož si myslí, že silnice je jen pro ně a na ostatní účastníky budou podávat žaloby - máme uzákoněnou "jízdu na dohled" a přizpůsobení se jízdy stavu a povaze vozovky....

19.08.2012 22:28 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500210
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
....Pro ty, kdož si myslí, že silnice je jen pro ně a na ostatní účastníky budou podávat žaloby - máme uzákoněnou "jízdu na dohled" a přizpůsobení se jízdy stavu a povaze vozovky....

A taky, že jezdíme vpravo při pravém okraji vozovky Protože mě neskutečně se.ou všichni co jezdí u prostřední čáry a já musím kvůli cyklistovi brzdit. Dvě osobní auta a cyklista se na většinu silnic vejdou najednou i při zachování "bezpečného odstupu".

19.08.2012 23:01 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500222
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
no jo efektivní to je, ale nadměrnej náklad má mít policejní doprovod a uzávěru právě proto aby nedocházelo k ohrožování bezpečnosti provozu. Až to zkusej na nějakýho začátečníka nebo dědu co je rád že jede.


Nemusí - musí být jen nahlášena a v případě ryzikových míst policejní asistenci.

19.08.2012 23:02 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500223
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
ono trochu něco jiného je jet s nadměrnym nákladem pomalu a bezpečně a doprovod třeba i prostředkem (už jsem takhle potkal třebas kombajn s lištou) a dát tak čas ostatnim na reakci ale valit 90 a najíždět na ostatní v plný rychlosti - to vyhláška ani dobré mravy nepovolují. stavět auta má pravomoc taky jen policie a ne doprovod nadměrného nákladu a kdyby to tam protahli v noci potkaji s bídou 2-3 auta. Za plnýho provozu mi to přijde prostě příliš nebezpečný. ostatně vyhláška hovoří o omezování a ohrožování docela jasně. Právě proto, že tu ale každej bere zákon do vlastní ruky a upravuje si ho a překrucuje, jak se mu hodí, je tu takovej bordel.

20.08.2012 06:26 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500236
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To spíš si řidiči těch doprovodných vozidel si myslí, že mají modrý maják a ne žlutý. Když s nima jede policejní doprovod tak si tohle nedovolí. A to nedělají jen doprovody.
Už se mi několikrát stalo v Praze, že si nějaky auto s nápisem nehody a žlutým majákem vynucoval průjezd, přitom se žlutým majákem nemá vůbec žádný výsady oproti obyčejnému autu. Nehledě na to, že maják tímhle způsobem nesmí používat.

20.08.2012 07:24 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500238
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Jen pro zajimavost, docela zajimava diskuze kolem oranzovych majaku je zde: .link. a tady je vytah ze zakona: .link.

Jen maly vytah z .link. :
Při výkonu své činnosti jsou řidiči těchto vozidel oprávněni nedodržovat zejména následující povinnosti:

- § 4 písm. c) silničního zákona – tj. povinnost řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace,

- § 11 – tj. povinnost jezdit vpravo,

- § 18 – rychlost jízdy,

- § 25 – zákazy stání a zastavení.


A jeste jeden zajimavy vycuc:
(2) Řidiči ostatních vozidel musí vozidlu podle odstavce 1 umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.


Nicmene stale plati jedna dulezita vec, a to i pro auta s modrymi majaky. Pokud zpusobi svoji cinnosti/jizdou dopravni nehodu, jsou jako vinici oni.


(asi to tu budu muset presunout nekam jinam, uz jsme lehce mimo tema )

20.08.2012 10:14 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500286
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
......... stavět auta má pravomoc taky jen policie......


i ty jeden teoretiku, než se pustíš do diskuze na nějaký téma, tak si nejdřív přečti zákon. Až tě tedy zastaví na silnici cestáři, když regulují provoz při práci na silnici, tak pojedeš dál? Když tě na silnici zastaví doprovod nadměru, aby ses tomu 100tunovýmu a 6metrů širokýmu kolosu (ty mᚠjen necelých 1,5tuny) vyhnul, tak pojedeš dál? Zbytečně ho akorát budeš zastavovat, až se budete vyhýbat a tím ho budeš i zdržovat a proto bude nadměr na silnici déle překážet.
Zamysli se a uvědom si, že silnice není jet tvoje. Ti hošani, co tahaji nadměry, to nedělají pro sebe, ale pro zákazníka a tím můžeš být třeba i ty. Ty si na silnici s osobákem na "vejletě", oni v tom kamionu dřou a čím víc je budou nervovat bezohlední řidiči, tím víc budou vystresovaný a přeprava bude nebezpečnější............... atd., atd..........

20.08.2012 13:25 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500317
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
ok tohle jsem netušil dík za doplnění znalostí. nicméně zastavování stylem v 90 najíždět na protijedoucí vozidla a uhnout na poslední chvíli považuji za porušení ustanovení zákona: "je však povinen dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích." takže zastavoat ano, ale jinak. - třeba tak že pojedou pomaleji a povezou ceduli "pozor nadměrný náklad !" nebo využijí svého práva zastavit vozidla a tu uzávěru si udělaji sami. silnici nepovažuji za svou a chápu že projet museji, a i klidně zastavim. Jde mi jen o způsob jaký použili protože ho považuji za krajně nebezpečný.

20.08.2012 15:23 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500348
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
ok tohle jsem netušil dík za doplnění znalostí. nicméně zastavování stylem v 90 najíždět na protijedoucí vozidla a uhnout na poslední chvíli považuji za porušení ustanovení zákona: "je však povinen dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích." takže zastavoat ano, ale jinak. - třeba tak že pojedou pomaleji a povezou ceduli "pozor nadměrný náklad !" nebo využijí svého práva zastavit vozidla a tu uzávěru si udělaji sami. silnici nepovažuji za svou a chápu že projet museji, a i klidně zastavim. Jde mi jen o způsob jaký použili protože ho považuji za krajně nebezpečný.


No ono to co vezou většinou když je to velké tak to taky něco váží a on je rád že to rozjel a snižovat a zvyšovat rychlost je pro ně dost problém a uhýbat také no a když ti uhne doprovod a nepřitlačí tě ke straně tak bys mohl být následně překvapený a rozmáznout se o nějakou obludu co jede za doprovodem,který nemá šanci ti někam uhnout by bylo asi horší než reagovat na doprovod a nadměr na tebe.
Jo občas se chovají všelijak,ale má to svůj účel.

20.08.2012 15:51 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500355
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Urcite by ale nikomu neublizilo a ani financne nezruinovalo, keby ako prvy isiel blikajuci, vysvieteny osobak s kriklavym napisom "Pozor, nadrozmerny naklad". V tom momente zbystrim a urcite ma tak neprekvapi nasledne iduci vytlacac...

20.08.2012 21:07 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500419
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ak poznáme predpisy, nič extra nie je treba. Jednoducho každý maják má svoje opodstatnenie a treba ho bezvýhradne rešpektova. Tie majáky nie sú pre srandu králikom. Ak vidím žubovožný maják, idem ku krajnici a ak je to nutné, tak aj zastavím vozidlo.

20.08.2012 23:17 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500473
jardda
Město: Trhove sviny, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 109
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dneska lidi se.ou na modrý majáky tak že je asi i chápu

21.08.2012 12:19 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500518
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Když to tu tak čtu tak jenom co jsem viděl já to hlava nebere V Barandovskym kopci u Klokočky jel v noci nadměrnej náklad ale hodně nadměrnej(vez nějaký silo nebo co) Policajti mu zapli na křižovatce zelenou aby nemusel zastavit v tom kopci.Samozřejmě jeden nervák kterej za nim musel jet celej Barandovskej kopec tak před tou křižovatkou u klokočky ho předjel a šoupnul to před něj (mezi něj a doprovod) a těsně před nim odbočil do prava.Normálně ho v tom krpálu zastavil a jak se pak rozjížděl to si asi umíte představit.A to všechno před zraky policajta kterej tam ovládal ten semafor.Já bejt tim cajtem tak po něm vypálim zásobník

23.08.2012 06:41 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2500876
miraltm
Město: Opočno u Loun, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 61

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Re: Kdo kde potkal hajzla
já to vezmu stručně. PRAŽSKÝ POPELÁŘI

|< < 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 ... 48 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator