Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Pomoc s váhou vzduchu
|< < 1 2 3 > >|
01.07.2012 20:40 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2489322
Radwy
Město: Roznov pod Radhostem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 105
99 Poslat soukromou zprávu
tak sem to zk.... budu muset jen jeste jedu zitra 650km muzu stim jet nemelo by se nic stat ne kdyz to nic nepise diky

01.07.2012 20:52 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2489323
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bude to lenive a bude to zrat

23.12.2015 16:26 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900112
Sharpers
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
a nezakládám nové téma zeptám se tady.

Taky řeším výměnu váhy vzduchu, řeším vysokou spotřebu a když u mě byl Jruze tak na diag naměřil šílené hodnoty váhy , kdy na volnoběh tam bylo místo 250 něco kolem 550. Řekl hned a koupím original váhu novou. Nemám v otm problém, jen by mě zajímalo jaká značka je vlastně original . Našel jsem VDO Siemens, podlě některých stránek je to original. je to pravda ? D9ky za rady

.link.

23.12.2015 17:01 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900126
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sharpers napsal(a):
a nezakládám nové téma zeptám se tady.

Taky řeším výměnu váhy vzduchu, řeším vysokou spotřebu a když u mě byl Jruze tak na diag naměřil šílené hodnoty váhy , kdy na volnoběh tam bylo místo 250 něco kolem 550. Řekl hned a koupím original váhu novou. Nemám v otm problém, jen by mě zajímalo jaká značka je vlastně original . Našel jsem VDO Siemens, podlě některých stránek je to original. je to pravda ? D9ky za rady

.link.


Myslím že by to měla být ona,ale z obrázků nepozná nikdo jestli je to opravdu origo nebo PL . A chtělo by to ještě zjistit jestli není zaslepenej EGR - ten by zvedl hodnoty také (to jsem nezkoumal - jen jsem koukal na hodnoty v diag)

23.12.2015 17:05 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900127
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
VDO, Siemens, Continental - to vše je originál. 1920AG by měla být OK pro C5I 2.2HDi.

23.12.2015 17:06 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900128
mrazek
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Čus bus a z toho zlikvidovaného auta ji nemᚠ? Popř. bych ti mohl půjčit svoji na odzkoušení

23.12.2015 18:33 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900170
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mrazek napsal(a):
Čus bus a z toho zlikvidovaného auta ji nemᚠ? Popř. bych ti mohl půjčit svoji na odzkoušení


To by pro něj bylo asi lepší - zkontrolovat EGR a vrohodit váhu(vyzkoušet auta jak jedou a diag jaké mají hodnoty po výměně a až potom kupovat)

23.12.2015 20:28 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900194
Sharpers
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Egr je zaslepený.

Váhu mám i z toho druhého, to je právě ta váha kterou Jruze diagnostikoval. Spotřeba podle PP 8.6 l. Když dám původní tak spotřeba 8l ale nemám na ní změřené hodnoty. Ano, už mě taky napadlo že bych se stavil za tebou Libore a zksuili bychom je přehodit , ale nechci a si něco udělᚠs tou svojí

23.12.2015 20:39 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900197
mrazek
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No to se snad ani nedá,vytáhnem a jen dáme jinou ,si myslím že bo to mělo být bez problémů

23.12.2015 22:47 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900277
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mrazek napsal(a):
No to se snad ani nedá,vytáhnem a jen dáme jinou ,si myslím že bo to mělo být bez problémů


Nesmíte s ní nebo na ní bouchnout - jinak nic nehrozí a asi bych napřed zprovoznil ten EGR !!! potom se podíval na hodnoty znovu , prohodil váhy - vyzkoušel jak to jede s oběmi (ale ta spotřeba se odvíjí i od stavu motoru,softveru v jednotce atd...) a) EGR, b) origo soft, c) váha.
Nevyhazuj za váhu (zatím) - jestli je blbě udělanej FAPoff a EGR tak je větší spotřeba důvod tohoto.Možná to byl unáhlenej závěr z mé strany!!!

23.12.2015 23:04 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900283
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Má pravdu ten chlapec-já koupil biturbo se zaslepeným EGR. Všechno bylo ok až do doby,než jsem nechal upnout sw a v záslepce se propálila díra. To pak najednou bylo přes váhu moc vzduchu,přičemž tlaky ATL v pořádku. Pak jsem záslepku našel,vyndal,váha byla najednou ok,spotřeba (asi) spadla cca o litr (to nevím jistě,protože jí nijak extra nesleduju) a auto se mi zdá paradoxně živější...

23.12.2015 23:52 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900320
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Má pravdu ten chlapec-já koupil biturbo se zaslepeným EGR. Všechno bylo ok až do doby,než jsem nechal upnout sw a v záslepce se propálila díra. To pak najednou bylo přes váhu moc vzduchu,přičemž tlaky ATL v pořádku. Pak jsem záslepku našel,vyndal,váha byla najednou ok,spotřeba (asi) spadla cca o litr (to nevím jistě,protože jí nijak extra nesleduju) a auto se mi zdá paradoxně živější...


Otevřený EGR = nižší průtok přes váhu(část plynů jde mimo váhu) Zavřený EGR = větší průtok přes váhu (všechen vzduch jde přes váhu)

24.12.2015 00:25 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900327
Sharpers
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
No EGR mám zaslepený, ale kolem záslepky něco kape a je to celé mastné....čili předpokládám, že egr zavřený není a přes něj jde asi nespálená nafta nebo co to je...

24.12.2015 17:12 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 2900492
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Otevřený EGR = nižší průtok přes váhu(část plynů jde mimo váhu) Zavřený EGR = větší průtok přes váhu (všechen vzduch jde přes váhu)

Já vím .
Na mým ale bylo původně vše ok, takže to asi bylo očůraný softwarem. Chyba vysokého množství vzduchu se projevila až po přeprogramování.
Takže jak jsi psal ty tři předpoklady,tak ten sw je hodně důležitý...

15.08.2020 14:32 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280206
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, na mojej 2,7-čke už dlhšiu dobu riešim vibrácie motoru hlavne pri rychlosti nad 110 km. Na doporučenie som vymenil obidve egr, chvižku super, potom sa to vrátilo, ale cca o polovicu sa to zjemnilo. Začal ale k tomu novy prejav, že pri rozbiehani do kopca od 0 km sa ako keby "nadychoval" (jemne vyskocia otáčky a zase sa vracaju) a diag zahlásil nedávno vadnú zadnú váhu vzduchu a robi to teraz pomenej. Myslíte, že by to vyriešila výmena i tej prednej váhy, alebo zbytočný peniaz?

17.08.2020 00:45 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280408
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Ahoj, na mojej 2,7-čke už dlhšiu dobu riešim vibrácie motoru hlavne pri rychlosti nad 110 km. Na doporučenie som vymenil obidve egr, chvižku super, potom sa to vrátilo, ale cca o polovicu sa to zjemnilo. Začal ale k tomu novy prejav, že pri rozbiehani do kopca od 0 km sa ako keby "nadychoval" (jemne vyskocia otáčky a zase sa vracaju) a diag zahlásil nedávno vadnú zadnú váhu vzduchu a robi to teraz pomenej. Myslíte, že by to vyriešila výmena i tej prednej váhy, alebo zbytočný peniaz?

Kolísání otáček bych si tipnul spíš na automat... Ale tohle je potřeba vidět, to ti asi takhle od počítače nikdo neřekne...

17.08.2020 21:57 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280476
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak 130 km není moc, kdyby že mᚠzkušenost, zázemí a možnosti, tak bych přijel to nechat opravit.

Aktuálně při startu občas zústane déle svítit kontrolka motoru, což dle zkušenosti do měsíce vyhodí info, co mu vadí. I převodovka by možná potřebovala trochu péče a proplach, ale někdy, když jsou vibrace silnější, tak taky před tím pozoruji hlubší zvuk z výfuku, takže spíše bych to tipnul na nedostatečný průtok vzduchu/výfukových splodin a tudiž nerovnoměrné proudění v jedné řadě válců vůči druhé, jak to tady někdo psal.

17.08.2020 23:22 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280509
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Tak 130 km není moc, kdyby že mᚠzkušenost, zázemí a možnosti, tak bych přijel to nechat opravit.

Aktuálně při startu občas zústane déle svítit kontrolka motoru, což dle zkušenosti do měsíce vyhodí info, co mu vadí. I převodovka by možná potřebovala trochu péče a proplach, ale někdy, když jsou vibrace silnější, tak taky před tím pozoruji hlubší zvuk z výfuku, takže spíše bych to tipnul na nedostatečný průtok vzduchu/výfukových splodin a tudiž nerovnoměrné proudění v jedné řadě válců vůči druhé, jak to tady někdo psal.

Ten hlubší zvuk... Regenerace? Zkus při něm sáhnout na vnější zrcátko, jestli je teplé...
Pokud má od jedné váhy nevěrohodný signál, tak ji shodí a jede v náhradních hodnotách...
Klidně přijeď (domluvíme se přes SZ kdyžtak), ale počítej spíš s tím, že to nemusí být za hodinu hotové...

18.08.2020 18:24 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280579
Burka
Město: Králův Dvůr, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 46
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jedna váhá (zadní) byla měněná před týdnem.
S tím zrcátkém to zkusím, ale v černé barvě bude v 32 stupních asi horké i samo o sobě.

Mám to dva týdny malinko složitější s dětma, ale brzy se ozvu.
Jinak jsem si ještě všiml, že to dělá více při jízdě do kopce a že když ho nechám 3-5 minut před vyjetím v klidu, jedu klidnou notu a zároveň plynule měním rychlost auta, tak se vícemeně nic neprojevuje. Projevuje se to taky, když jedu ustálenou rychlostí a velice mírně uberu, nebo přidám. Proto se domnívám, že to bude něco, co upravuje tok, nebo kvalitu vzduchu. Někdy jede dobře a někdy ne. Vstřik by byl toho teoreticky taky schopen, ale to by diagnostika už protestovala.

18.08.2020 18:50 - Re: Pomoc s váhou vzduchu 3280586
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Burka napsal(a):
Jedna váhá (zadní) byla měněná před týdnem.
S tím zrcátkém to zkusím, ale v černé barvě bude v 32 stupních asi horké i samo o sobě.

Mám to dva týdny malinko složitější s dětma, ale brzy se ozvu.
Jinak jsem si ještě všiml, že to dělá více při jízdě do kopce a že když ho nechám 3-5 minut před vyjetím v klidu, jedu klidnou notu a zároveň plynule měním rychlost auta, tak se vícemeně nic neprojevuje. Projevuje se to taky, když jedu ustálenou rychlostí a velice mírně uberu, nebo přidám. Proto se domnívám, že to bude něco, co upravuje tok, nebo kvalitu vzduchu. Někdy jede dobře a někdy ne. Vstřik by byl toho teoreticky taky schopen, ale to by diagnostika už protestovala.


Ne pokud bude mechanická chyba a nebo nebude mimo toleranci to je potom o měřených hodnotách a znalostech.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator