Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Príbeh o nezbednom rádiu a zbojníkoch
06.09.2017 10:09 - Príbeh o nezbednom rádiu a zbojníkoch 3093735
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím kolegovia.

Poviem Vám príbeh, dúfam že niekomu pomôže.

Kde bolo, tam bolo..... dobre teraz vážne. Asi pred 3 mesiacmi mi na autorádiu naskočila hláška ,,Please insert your upgrade CD,, Prišiel som o všetko, hudbu, navigačku, senzory, telefonovanie..... dokonca mi to zobralo aj vonkajšiu teplotu a čas z dátumom. Zašiel som s tým do autorizovaného servisu Citroen v Žiline, kde mi nainštalovali CD a rádio fungovalo. Škoda že len 2 dni, lebo potom tam naskočilo znova to isté. Bolo mi povedané, že rádio si možno samo vymazuje pamä a že oni s tým už nič nedokážu spravi. Ževraj by bolo dobre zohna si nejakého opravára.

Tak som tak učinil. Rádio som zabalil do krabice a na cestu som mu zamával. Poslal som ho pánovi X, o ktorom som si myslel že je najlepší v obore. Nemal som starosti..... vravel som si, že to nebude nič komplikované a on si s tým poradi, žavou zadnou.
Ale čo sa nestalo, pánovi X rádio nedalo šancu. Legendy hovoria, že sa mu po pripojení na diagnostiku ani nezaplo..... len roztomilo roztočilo ventilátorik. Nevádi, ved jeho služby stáli len 70 EUR.

No mne to nedalo!!! Ved to nieje možné!!! Predsa to rádio je z Citroena, najlepšej francuzkej značky, ktorá je známa svojou kvalitou. Rozhodol som sa preto pokračova v hladaní po dalšom znalcovi.

A podarilo sa, tentokrat to však bolo SPOLOČENSTVO, ktore sa špecializuje na choručke, hlupučké a retardované rádia z celého okolia. Rádio som znova zabalil do tej istej krabice a znova mu zamával na cestu zo slovami ,, Neboj, teraz to bude lepšie, už ochvižku budeš vyhrava 10krat tu istú pesničku z EXPRESU,, Žiaž.... pán Y, zo SPOLOČENSTVA ma informoval o strašnej správe. Moje rádio sa stalo obeov obchodovania z orgánmi. Podža jeho slov, mu pri operácií nedokázali nájs HARDISK a FLASH.
Zaskočilo ma to, ved ako to je možne..... to vari SLOVENSKA POŠTA, otvara baliky a rozoberá rádia. Pán Y, povedal, že je aj z vnutra poškodené neprofesionálnou prácou, že mu už nepomôže ani zázrak. No o dalších 20 EUR chudobnejší som rozmyšžal čo dalej.

A je to!!!! porovnám si hmotnosti balikov, ved to bola ta istá krabica, takisto zabalená, vážena na tej istej pošte a čo nevidim. Pri prvom výlete môjho nezbedného rádia vážila tato potvorka 2,099 kg. Cesta bola namáhava a daleká.... nečudo že sa domov vratila len z 2 kilami.... nechce mi vôbec povada ako sa jej podarilo schudnu tých 100 gramov. Inak nieje 100 gramov hmotnos HARDISKU a FLASH??? A to je jedno.

Lenže čo teraz??? Pán X tvrdí, že on doma FITNESS pre rádia nemá, že pri ňom schudnu nemohlo.... že muselo isto cviči z pánom Y a jeho SPOLOČENSTVOM. Ten však tvrdi opak. A mne tu doma vysí už 3 mesiac auto bez rádia, navigačky, senzorov...........

Mne obyčajnemu človekovi, ktorý musi pracova, aby mal peniaze, Ktoremu sa EURA nesypu z neba ako politykom. Tomu čo si pri jazde autom rád vypočuje 10 krat tu istu pesničku z EXPRESU.
Ja mam o tomto všetkom svoj názor, ale nejdem už dalej rieši kto, alebo čo mi vykuchalo rádio.... stálo by to len dažšie peniaze a čas. NECHCEM TYMTO ANI NIKOHO PODOZRIEVA A HADZA VINU.... Proste ho len bachnem niekde na šopu a už ho nechcem vidie. Snad sa mi časom podarí zohna dažšie. AJ ked som už investoval nemalo na jeho záchranu ( pan X: 70EUR, pán Y: 20 EUR, Pošta: cca 30 EUR )

Len sa mi s tým to automobilka, ktorá predáva auta z rádiami, ktore nevydržia ani 10 rokov a žudia okolo nej trošku zhnusili.

Pisal som to preto, aby ste si ostatný davali pozor a neocitli sa v podobnej situacii ako ja. Predsa len žijeme vo svete ako je tento.Tak dufam, že ste sa pri čítani tohto príbehu zabavili...... prajem pekný deň

06.09.2017 16:18 - Re: Príbeh o nezbednom rádiu a zbojníkoch 3093789
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
klidne jsi mohl napsat ze pan X jsem ja,ja se za svoji praci nestydim a mam svedomi ciste,to uz jsem ti rekl do telefonu...pokud ovsem nekomu neni pomoci je to tezke...v telefonu jsi mi rekl ze jsem te okradl a vybral HDD a flash..mno k cemu by mi to bylo ? vraku tu mam plnou skrin...co bych asi delal s ocividne mrtvym HDD?? zeby do zbirky ??..nechci se zase nikoho dotknout ja ale co jsi mi rekl do telefonu a napsal zde se me docela dotklo ..nevadi..uz v telefonu jsem ti rikal aby jsi mi poslal adresu a tvuj HDD ktery jsem ti udajne vybral ti i s flash odeslu i dva
jsem stejne obycejny clovek jako ty kteremu se nesypou penize z nebe
cenu jsi vedel predem,rikam ji kazdemu je to 1500 coz je tech cca 50€ zbytek posta
navigaci opravuju a opravil jsem pomerne dost pro hodne servisu , znackovych lidem zde z fora i jinym ale tohle je na me opravdu moc nemam rad tyhle kecy a vazne zvazuji si udelat vylet at to stoji zato se vsim vsudy,nejde o penize ani o zadnou posranou navi ktere se kazi jak na bezicim pasu ale o cisty princip
a mimochodem radio je puvodem italske ,to aby jsi vedel,ne francouzke

nechapu take proc 3 mesice jsi bez radia kdyz u me bylo 3 dny ....dalsi pro me divna vec je ze jsem ti zasilku posilal 22.7.2017...poprve jsi mi volal pred 5 dny coz je cca 2.9.2017 at pocitam jak pocitam na 3 mesice mi to nevychazi a taky je mi divne kdyz jsi nebyl s mou praci spokojeny a dal jsi to jinam ze si se ozval skoro za mesic a pul....no mate to hold u vas na Slovensku asi jinak

PS: v priloze ti posilam HDD i flash IC na tenzo vaze

Přílohy:
20170906_160234.jpg ( 6378980b ) -

06.09.2017 17:35 - Re: Príbeh o nezbednom rádiu a zbojníkoch 3093807
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
To čo tu pišeš dava logiku Martin. Ale ja neobviňujem len teba, proste to rádio bolo u 2 opravárov.... ak by som počital autorizak tak u 3ch. A čo.... minul som spoustu penez a miesto opraveného rádia mam vykuchanu krabicu. Uznavam že ked som to tu pisal tak som bol vytočený ako nikdy.... proste prevladali emocie..... ale čo.... ako by sa citil ktokožvek na mojom mieste???
Pracujem v zahraniči, takže preto ubehlo tolko času kym som sa ti ozval až teraz..... všetko som riešil cez e-mail, alebo telefon a až teraz ked som doma som si porovnaval hodnoty.
No a vrakov maš plnu skriňu a plnu skrinu ju ma určite aj ten druhý mechanik...... tak potom neviem prečo niekto potrebuje veci navyše z môjho rádia.

Ja predsa viem, že si skusený, váženy na tomto fore a preto som ta nikde nespomenul, nechcel som ti uškodi. Ale nema to cenu.... už sa aj tak nič nevyrieši, takže prepač. Fakt ak sa a to dotklo, mrzi ma to..... nemyslel som to zle.
Nech amini zmažu toto vlakno.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator