Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
14.01.2012 15:43 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440328
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jseš si jistej, že je to pravda? Mᚠnějaký důkaz, že jsou pečlivější a pracovitější? Já mám důkazy opačné. V naší firmě máme vyšší výkony, než v německé pobočce. Němec by v životě tak nedřel jako čech. Má svou normu a nepřekročí ji ani za nic. A ta je nezřídka poloviční než u nás. A proč pro ně pracujeme? Protože jsme levnější a kvalitnější. S některýma výrobkama si u nich vůbec neporadí a u nás je děláme precizně. Myslím, že na trhu není moc skutečně německých špičkových výrobků. A dělnický práce na linkách, zejména automobilek, taky moc němců neprovádí. Takže já bych na německou pracovitost a kvalitu zas tolik nevsázel.
na toto musím reagovat=je pravda že němec pracuje do výše svého platu ale německá preciznost je známá...stačí se podívat do historie po válce bylo 70%německa zcela zdemolováno+došlo k rozdělení srn+ddr,pak došlo ke sloučení dvou států a kde jsou němci dnes a kde jsme mi???myslím si že asi něco umí pokud jsou o 30let jinde stejně jako japonci(ale tam je jiná mentalita v zemi vycházejícího slunce)

14.01.2012 16:03 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440333
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Ale i soudruzi z DDR občas někde udělali chybu!

14.01.2012 16:07 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440334
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
Ale i soudruzi z DDR občas někde udělali chybu!
jj.ale nech být:takový wartburg(plecháč)kulatý v kombíku krasavec...

14.01.2012 16:14 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440335
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
na toto musím reagovat=je pravda že němec pracuje do výše svého platu ale německá preciznost je známá...stačí se podívat do historie po válce bylo 70%německa zcela zdemolováno+došlo k rozdělení srn+ddr,pak došlo ke sloučení dvou států a kde jsou němci dnes a kde jsme mi???myslím si že asi něco umí pokud jsou o 30let jinde stejně jako japonci(ale tam je jiná mentalita v zemi vycházejícího slunce)

Německá preciznost je fáma a ne "známá". Nekoukej do historie, ale na současnost. Za první republiky jsme taky byli před němcema. Ale to je zapomenutá minulost. Každej národ má něco, na co může být pyšný a za co se může stydět. U nás je to buranství a u němců povýšenectví. Ale co se týče vědy, tam jim dáváme na frak, co se týče techniky, tam taky a i ty jejich poválečný VW byly vlastně Škodovky. Všechno co je u nich dobrý, okopčili nebo ukradli jako rusáci a číňani. Jejich pracovitost je pracovitost zahraničních dělníků. Jejich pořádek je asi příkladný, stejně jako organizace práce. Ale bohužel práce otroků, dnes gastarbaitrů.
A ještě k preciznosti německých automobilek. Myslím, že jejich auta se nedožívají enormě vysokýho věku. Tak proč je v tomhle dávat za příklad?

14.01.2012 16:26 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440356
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem jednu dobu jezdil služebním Trabošem. Výhoda: zařadíš trojku, odstavíš plyn a frčíš na volnoběh. To C5 neumí, bohužel ani automat.

Pablik1 napsal(a):
C5stepan napsal(a):
Ale i soudruzi z DDR občas někde udělali chybu!
jj.ale nech být:takový wartburg(plecháč)kulatý v kombíku krasavec...


14.01.2012 16:42 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440358
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Už si pamatuješ kulový Tráboš měl volnoběžku jenom na 4.

P.S. Porovnávat C5 s koncernovýma trakařema je nedůstojné.

14.01.2012 17:00 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440361
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Kvalitě C5 v automatu by podle mne volnoběžka prospěla. Když vynechám "staré trakaře", tak např. současní amíci ji mají.

14.01.2012 19:49 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440401
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Já bych k té kvalitě řekl asi tohle. Citroen je z těch francouzských aut asi to nejspolehlivější. Zeptejte se lidí co vlastnili pežoty 307,407,607 a majitelé novějších meganů a especů a jiných...jak mají rádi francouzská auta...Jestli vás nepraští přes hlavu tyčí nebo neplivnou tak jsou ti štastnější co jim ta auta celkem slušně odváděla službu. K té německcě preciznosti a důslednosti tak to je prostě pravda, když děláme nějaký projekt tak je celkem rozdíl jetli je to pro němce,čechy nebo frantíky. Prostě ti Němci jsou náročnější a důslednějsí a peskujou nás za každou maličkost. A nemají rádi takové to české dobastlení... Doknce je zajimvé že když odevzdáváme data vw/audi nebo Škodě tak němci jsou přísnější a důslednější . A to jeden koncern... Jinak nemějte obavy dneska všechny auta konstrujují s co nejmenšími nákladami tak na těch 150tkm. Pak se to může klído sypat. To už automobilku nezajímá, je to spotřební zboží...

14.01.2012 20:30 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440408
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Klokan:
Jinak si myslím, že řada lidí nepřemýšlí, co chce. Koupí auto a pak začne kolotoč nářků ... béé v práci se to kolegům nelíbí ... béé, nemá to červený Ïčko na prdeli .... béé, má to nějakej malej výkon .... béé, je to moc veelky .... a tak dále. (nemyslím nikoho konkrétního !!!! platí to obecně na všechny značky).
Nejdřív si musím sepsat co vůbec od auta chci, a pak podle toho vybírat.
Vidíš ?Jsme na stejné vlně-viz vlákno Koupě Citroenu -jaká motorizace? 26.12.2011....

14.01.2012 23:43 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2440479
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak malej přízpěvek i já.Známej jezdí z A8 za 3,5 miliónu a během dvou let vymějnili půl auta,na letišti v Praze jezdí pasáty B6 - neustále s tím byli v servisech,u hotelů měli mercedesy - neustále v servisech - to mluvím o autech od novejch s daleko míň KM . Nám se dostávají většinou do ruky auta s víc KM a spousta z nich nemá tolik problémů jako ty jejich jen se tu o těch jejich závadách neví nebo nepíše. Sere se všechno.A německá prciznost ano,ale také si ji pěkně zaplatíš a nebo si koupíš levné a je to větší šunt než koupíš u nás.Dnes už žádný výrobce nemá zájem abys měl výrobek na celej život - všem stačí aby to přežilo záruku-oni potřebují prodávat.

21.01.2012 21:04 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2443021
JaMat
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 115
99 Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
...Ale i u nás běží sledovanost spolehlivosti jednotlivých značek a mám dojem že i AAA si dělají takovou statistiku ...


Když sleduju, jak často nám do áček vozej ty skútry z AutoKelly, tak spíš ne. Nicméně vykupovat HPi je zakázáno...

05.01.2013 04:50 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2536914
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Včera v MFD zase výsledky TUV. Nemíním tady zase začít diskusi, jakou mají vypovídací schopnost. Nové a skoro nové C5 totálně na chvostu. Ale sranda je, že se stářím prudce stoupají a 10 leté auto (moje) je již v první čtvrtině stejně starých aut. Takže kdo má první verzi - neprodávat - za 10 let to budou nejspolehlivější veterání

05.01.2013 17:05 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537002
JaMat
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 115
99 Poslat soukromou zprávu
Docela pěkné zamyšlení napsal Miro Mihálik
.link.

Ohledně C5 je jeden z faktorů jasný - nejrozšířenější motory v desetiletých C5 jsou RHZ a RHS, zatímco teď je to 1.6 HDi.

05.01.2013 18:08 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537030
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tady na těch výsledkách mě zaráží počty průměrně najetých km. I u 11 let starých aut to mení moc přez 100tis. To by odpovídalo mým 10 tis km ročně, spíš než nějakým 30 - 50 tis. km odhadovaným při nákupu jetého auta z němec. Jasně, jsou to průměry a jednotlivci se můžou lišit. Ale i dolu..

06.01.2013 10:42 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537101
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Pánové... já si o těch testech myslim svoje... Německá kvalita, česká kvalita, francouzká kvalita... O čem vlastně vypovídá tento pojem? Za jak dlouho se něco za specifických podmínek na autě rozbije?...dalo by se říci, jenže pojem "auto" se nesestává bohudík jen z těchto veličin. Je to o jeho charizma, řeči těla, designu, pocitu za volantem... Opakuju to po několikáté - sednětě si na pár dní do superba, nebo pašíka a pak se vrae do C5 a těch pár bodíků o které je C5 pozadu vám rázem přijde nicotných. Každý rozumný člověk vesměs chápe, že neni základ mít passata, nebo Oktu ze který budou zouzedi odvařený a já v tom budu jezdit f teplákách a postávat na parkovišti před Tescem s partou stejtě polodementních majitelů a debatovat o tom, že to PéDéČko má woe takovej zátah vocpoda, že se mi z toho utahujou kánčky na ádách a tomu ústečákovi na světlech sem fákt zhusta natřel, ale - musím mít z auta pocit, že mám něco, co jsem si vybral auto, který budu mít rád pro jeho celkové vlastnosti a pocit a to žádný TUV nemůže zohlednit - btw - za 3 roky užíváná Superba sem do něj nalil na opravách něco přes 80litrů. Do C5 zatim jen za oleje a filtry - jinak neni potřeba nic... S tohle skutečností miTUV může políbit pr*el...

06.01.2013 11:21 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537105
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Pánové... já si o těch testech myslim svoje... Německá kvalita, česká kvalita, francouzká kvalita... O čem vlastně vypovídá tento pojem? Za jak dlouho se něco za specifických podmínek na autě rozbije?...dalo by se říci, jenže pojem "auto" se nesestává bohudík jen z těchto veličin. Je to o jeho charizma, řeči těla, designu, pocitu za volantem... Opakuju to po několikáté - sednětě si na pár dní do superba, nebo pašíka a pak se vrae do C5 a těch pár bodíků o které je C5 pozadu vám rázem přijde nicotných. Každý rozumný člověk vesměs chápe, že neni základ mít passata, nebo Oktu ze který budou zouzedi odvařený a já v tom budu jezdit f teplákách a postávat na parkovišti před Tescem s partou stejtě polodementních majitelů a debatovat o tom, že to PéDéČko má woe takovej zátah vocpoda, že se mi z toho utahujou kánčky na ádách a tomu ústečákovi na světlech sem fákt zhusta natřel, ale - musím mít z auta pocit, že mám něco, co jsem si vybral auto, který budu mít rád pro jeho celkové vlastnosti a pocit a to žádný TUV nemůže zohlednit...

AMEN!

06.01.2013 12:15 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537108
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jakej pán - takovej krám - též - AMEN !

06.01.2013 12:40 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537111
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
C5 podža mňa nie je pozadu v ničom od koncern modelov dokonca by som povedal že je popredí hlavne čo sa týka pruzenia.

06.01.2013 13:00 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537114
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jak píše Roozena- to podepisuji.
Ale je to také o té objektivitě jak někde výš píše Zico...
Stejně by mě zajímalo jak se stane že člověk takhle "onemocní"
Ale to už je do rubriky jak a proč C5...

06.01.2013 13:03 - Re: Kvalita Citroen C5 - TUV a dalsie testy 2537115
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No pokud chcete bezúdržbové auto nasměrujte se do armádních zdrojů-stačí se podívat na válečné filmy co ty auta vydržely(jelo to na všechno a všude) - pokud chcete komfort tak tomu také musíte něco dát a to že jedno nebo druhé něco vydrží to je od kusu a né od značky a samo o péči o to.Mnoho aut jezdí dlouho bez šáhnutí,ale potom to už nikdo nedá dohromady a nebo za ranec.(teď jsem měnil jednomu AP - na poloose ložisko nikde(doslova),spodní silent nikde(horní taktéž),čepy s brzdičů vypálit(byly natvrdo) a tak bych mohl pokračovat(to ale s výměnou AP nesouvisí) ale bez toho to to skládat snad ani nejde.Takové auto jezdí dlouho a je to držák až do doby než se něco po..re a potom to z dílny dostaneš až po GO všeho.

|< < 1 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator