Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / stáčím, stáčíš, stáčíme...
|< < 1 2 3 4 5 ... 7 > >|
26.08.2009 16:28 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105001
Mtorr
Město: Slatiňany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 23

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ales napsal(a):
Mtorr napsal(a):
ALESI,můžeš mi říct do jakého Citroenu jsi volal kvůli počtu najetých km.Ta informace je zdarma ?Pokud je to tak snadné ,taky by mne historie vozu a počet km zajímal.
Na www.citroen.cz jsem si vybral servis, který byl nejblíž k místu, kde jsem měl vybranej ten první kousek (myslím, že to byl Chomutov). Původně jsem se ptal na to jestli mi tam udělají prohlídku před tím, než to koupím, co by to stálo atd... a měl jsem štěstí, protože ten člověk v servisu povídá, že se nejdřív mrkne do záznamů podle VIN a pak se budem bavit dál. Když mi řekl kilometry posledního záznamu nebylo se o čem bavit dál. Když jsem se s ním loučil, popřál mi hodně štěstí při hledání a já se ho zeptal jestli můžu zavolat až něco zase najdu a on byl v poho, takže jsem mu pak ještě volal několikrát a neměl problém. Naposledy pak i z toho Německa. Na druhou stranu musím říct, že jsem se pokusil ještě zavolat do servisu, kam jsem plánoval po koupení jezdit (Auto Kápl Písek) na servis, no a tam mně chlápek poslal do p...., že to nejde, jedině prý auta co servisují u nich. Tak jsem mu řekl že vím, že to jde, když by chtěl, ale že si zavolám do jinýho servisu, kde budou ochotnější. Když se chce jde všechno... Pokud ti někde řeknou, že ti to nenajdou, tak to zkus jinde. 100% to jde, jenom se jim musí chtít.

Ales dík za odpověď.Auto mám z dovozu se servisní knížkou i s výpisy o servisních prohlídkách.Určitě se v Citroenu stavím a budu zvědavý jak dopadne skutečný stav tachometru.

27.08.2009 18:02 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105033
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, jsem tu nový, C5 se totiž teprve chystám koupit (zatím Opel Vectra). Proto sleduji toto vlákno. Napadla mne jedna věc - ve velkém TP je minulý majitel. Kontaktovat ho a nechat si ukázat prodejní smlouvu do bazaru nebo prstě aspoň získat od něj info o kilometrech, když to prodával. Onen předešlý majitel samozřejmě nemusí reagovat, ale byla by to dobrá vzájemná pomoc motoristů. Máte s tím někdo zkušenosti? Já jsem tatkto oslovil předešlou majitelku mé nynější Vectry, bohužel nereagovala - zajímala mne výměna rozvodů.

27.08.2009 18:48 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105035
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
na to by som sa nespoliehal, "stacaci" a podvodnici to maju perfektne zmaknute ... skorej skusit podla vinu servis + diagnostika + selsky rozum ... 2.2HDI rv 2001 kombi proste nebude mat najazdenych 80 000km.
A vobec, neries kilometre, ries kompletny stav auta ..., idealne odviest do servisu, na zdvihak, v klude to cele preliezt atd atd atd ... a ked sa bude predavajuci branit aspon vies ze nieco skryva ...

29.08.2009 21:01 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105106
Bighrosik
Město: Háj u Duchcova, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Naše C5 je dovezená z Itálie se servisní knížkou, km seděli i po dotazu na zastoupení Citroenu. máme ji od října a zatím velká spokojenost.

31.08.2009 14:42 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105206
Aja
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak dnes jsem zjistil,že přetáčejí snad i frantíci.4.11.2003 mělo 21tis km a registrace byla v 5 měsíci. 24.5.2005 to mělo 132tis, 14.3.2008 bylo psáno 7957Km a já to koupil v 3měsíci 2009 se 142tis na tachometru.Teď by mě zajímalo, zda mám nové či až moc staré auto. . Vše děláno ve Francii a také z Francie dovezeno.Co dodat?Je to hnus,ale hlavně ,že zatím šlape jak má.Víc jsem zatím nepátral,to byl výpis gratis z Citroenu.

31.08.2009 15:28 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105212
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
1. Je možný, že těch necelých 8t km je chyba při zápisu do počítače v citroenu.
2. Pokud tedy tenhle údaj nebude brán v potaz, tak to první dva roky jezdilo 65t ročně. Jestli majitel zůstal celou dobu stejný, tak to může mít odhadem najeto do toho března 2009 cca 300-350t, možná ještě o něco víc. No a pak to nechal stočit a prodal ti to.
Už jsem to tu psal, jsou to hajzlové a nakopal bych je do ...

01.09.2009 12:00 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105241
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No dokud nikdo nezmnění zákon a nebude toto bráno jako trestný čin nebo něco podobného tak se toho nezbavíme v D je to o licenci.Tam musí prodejce uvést i jestli bylo auto bourané a u nás prostě uvedou jen stav tacho. a jsou z toho venku(stav tach. není stav ujetých Km!!!
Vlastní zkušenost-auto zachovalé,interiér jak noví , stav tach.117000 o rok zpět historie 240000 (dovoz I)- auto může jezdit dlouhé trasy a jen řidič. Potom vypadá jinak než pokud jezdí město.Diagnostika to dovede odhalit(většinou)pokud ví ten kdo ji dělá jak.Většina těch kdo toto stáčení dělá změní jen stav tach.,ale jsou i jiné záznami. Doparučil bych kontaktovat AUTODIAGNOSTIKA z fora a ten poradí a pomůže.

01.09.2009 12:04 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105242
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ono to je trestny cin - podvod - problem je dukazove rizeni ...

01.09.2009 14:39 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105250
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je potreba si uvedomit ze autobazar je pouze sprostredkovatel prodeje,ne majitel/vlastnik vozidla...vse co bazar o aute vi je to co mu rekne sam majitel...pokud ovsem auto neni vlastnictvim bazaru ,coz je z pochopitelnych duvodu jen velmi zridka..take je si potreba vsimnout ze 90% bazaru ma v popisu "stav kilometru" ne "...vozidlo ma najeto"
tim samozdrejme nechci nejak omlouvat upravu tachometru

01.09.2009 16:32 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105253
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
No prave, ten "stav kilometru" to je dulezite, chce to trvat na formulaci vozidlo ma najeto ...

Idealna by bola legislativa kde bazar ako sprostredkovatel zo zakona bude preberat zaruku za puvod a kilometre auta, ale myslim ze v predaji ojetych vozidel su take prachy ze lobisti toto nikdy nedopustia ...

Zostava jedine nedoverovat, preverovat, kontrolovat, diagnostikovat a pri najmensom naznaku problemu radsej nebrat ....

01.09.2009 18:13 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105254
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Ono to je trestny cin - podvod - problem je dukazove rizeni ...

Musíš prokázat úmysl obohatit se.......a to je celý problém.

01.09.2009 18:16 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105255
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem ako u vas, ale v sk u na 90% autobazar je majitelom auta a komis ani nejako neberu

01.09.2009 18:57 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105256
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Rozhodne si myslim ze by malo byt mozne auto vratit ... ale asi by to bolo na dlhy sudny spor ...

01.09.2009 19:39 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105257
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
co vracet auta, sekat pracky... To by se ale začalo prodávat rukavic po jedné...

01.09.2009 20:45 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105259
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
neviem ako u vas, ale v sk u na 90% autobazar je majitelom auta a komis ani nejako neberu


mojitelem auta mozna jo ale ne papirove...

03.09.2009 13:14 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105298
Gody
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Ales napsal(a):
Mtorr napsal(a):
ALESI,můžeš mi říct do jakého Citroenu jsi volal kvůli počtu najetých km.Ta informace je zdarma ?Pokud je to tak snadné ,taky by mne historie vozu a počet km zajímal.


Na www.citroen.cz jsem si vybral servis, který byl nejblíž k místu, kde jsem měl vybranej ten první kousek (myslím, že to byl Chomutov). Původně jsem se ptal na to jestli mi tam udělají prohlídku před tím, než to koupím, co by to stálo atd... a měl jsem štěstí, protože ten člověk v servisu povídá, že se nejdřív mrkne do záznamů podle VIN a pak se budem bavit dál. Když mi řekl kilometry posledního záznamu nebylo se o čem bavit dál.
Když jsem se s ním loučil, popřál mi hodně štěstí při hledání a já se ho zeptal jestli můžu zavolat až něco zase najdu a on byl v poho, takže jsem mu pak ještě volal několikrát a neměl problém. Naposledy pak i z toho Německa.

Na druhou stranu musím říct, že jsem se pokusil ještě zavolat do servisu, kam jsem plánoval po koupení jezdit (Auto Kápl Písek) na servis, no a tam mně chlápek poslal do p...., že to nejde, jedině prý auta co servisují u nich. Tak jsem mu řekl že vím, že to jde, když by chtěl, ale že si zavolám do jinýho servisu, kde budou ochotnější.

Když se chce jde všechno... Pokud ti někde řeknou, že ti to nenajdou, tak to zkus jinde. 100% to jde, jenom se jim musí chtít.

Naseho citrona jsme kupovali jeteho primo v CV Auto Hrubý. Jezdim tam i se sluzebnim Berlingem a velika spokojenost.

03.09.2009 19:22 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1105302
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
Moje zkušenost: podle VIN mi vyjeli servisní minulost po evropě,mě v Dánsku. Jediné co jsem platil, byla diagnostika při prohlídce a vyplatilo se. doporučuji všem. Auto sem kupoval v Plzni a tam sem byl i v servisu Citroen.Stočené km ,myslím nemá cenu tady řešít,nebo i se servisní knížkou se dá čarovat.

19.11.2009 04:49 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1428187
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Při koupi jsem dal na stav a první dojem, najeté km jsem bral jako humor - oblýskaný volant, oblýskaný pedál spojky... O to bylo větší moje překvapení, když jsem si v Auto Bartůněk nechal měnit zámek dveří a ochotně mi vyjeli minulost v Itálii a ono to sedělo. Italský majitel poctivě navštěvoval značkové servisy a nárůst km byl pravidelný a logický.
U nás se v inzerátech uvádí "pořízeno v ČR" jako nepochopitelná výhoda. Mělo by to být naopak. Servisman mi povídal, že na západě se nestáčí. Jednak je to tam trestný čin podvodu a jednak jim to za pár euro nestojí za tu srandu. No a zápaďáci mají výrazně vyšší sklon strkat auta na preventivní údržbu do značkových servisů, takže nejsou zanedbaná a nezprasil to nějaký Franta z hospody. Jo a mají trochu jiné silnice.

19.11.2009 08:23 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1428192
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
vilous : staci se i v "zemi zaslibene zapadni" ... 10 - 50% navyseni ceny za to stoji kdekoliv - hlavne kyz auto skonci v "primitivnich a divokych stepnich zemich vychodni evropy"'

19.11.2009 11:02 - Re: stáčím, stáčíš, stáčíme... 1428202
VasekR
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Já mám auto z německa.. sice dle citroenu km sedí ale stejně se v tom "šoural" nějaký "Hanz z hospody" podělal zapojení elektriky a auto mi na jaře málem celé shořelo. Takže bych neřekl, že auto ze západu je nějaká výhra.

|< < 1 2 3 4 5 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator