Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Podsvícení otvírání dveří
1 2 3 4 > >|
15.12.2007 20:24 - Podsvícení otvírání dveří 169116
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Kolegové ve fotogalerii je obrázek krásného podsvícení kliček dveří, můžete mi někdo popsat co to vše obnáší a kam to je napojeno?Rád bych si to taky zrealizoval.Dík za radu a případný návod.

15.12.2007 21:42 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169117
silvo
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 65
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To je moje, odpozeral som to od Pugeotákov , popis máa tu " .link.

16.12.2007 17:34 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169118
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
tak jste me tak nakousli, ze o tom zacinam take uvazovat Jedine ceho se bojim je demontaz oblozeni dveri, jake s tim mate zkusenosti?

16.12.2007 21:46 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169119
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Ziadny problem, treba povolit vsetky srobiky (aj tie, schovane pod reprakom a madlamy) Pri teplote okolo 20 °C a viac sa ti podari vytrhnut bez problemov aj tie plastove cvoky ( pri terajsej vonkajsej teplote by som to neriskoval, asi by sa ti vsetky polamaly) . Ma to este jeden hacik, ramik okolo klucky musis vytrhnut ako prvy, klucka zostane zavesena na konstrukcii dveri. Po odpojeni kablov je tapacirung dolu. Ja som mal uz dolu vsetky, skracoval som tiahla od klucky k zamku lebo mi nechcely otvarat dvere (klucka v koncovej polohe a dvere sa neotvorili, iba z vonku ). Momentalne mi nieco rezonuje vo dverach, tak ked to budem riesit tak nafotim par obrazkov do manualu.

16.12.2007 23:02 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169120
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
to by bylo super, momentalne me predevsim zajimaji dvere spolujezdce.

17.12.2007 09:31 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169121
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Jo jde to sundat dobře, jen to chce pomalu a nespěchat, to táhlo u spolujezdce jsem řešil taky, v servisu jsem nechal namontovat o 1,5mm kratší a jak to stálo na sluníčku, tak dveře zas nic. Tak jsem to rozebral sám a to táhlo zkrátil vložením vložky do gumy u otvírací kličky, teď je vše OK.C5 tam má totiž vloženou gumu aby táhlo neklepalo a když se vymačká a nebo vedrem změkne, pak to zlobí.Někde mám podrobný návod na demontហtěch dveří, kouknu se po něm a kdyžtak ho sem dám.Foto bohužel nemám.

17.12.2007 10:05 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169122
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Tak tady je ten návod, takhle jsem ho dostal, je na přední dveře, zadní budou podobné:

Vymačkni rámeček kolem kliky, ostrým předmětem vyjmi záslepku uprostřed a povol šroub. Vymačkni rámeček na reproduktor, povol 4 šrouby, vyjmi repro a pod nim jsou 2 nebo 4 šrouby, všechny povol.
Pod zámkem na boku dveří jem plastová krytka, opatrně ji sundej (má 3 zobáčky) a povol šroub pod ní. Na mádlu dveří je kryt, celý jde poměrně lehce vycvaknout tahem k sobě. Pod ním jsou dva silné šrouby.Vyšroubuj. Potom celý tapacirunk ve spodní a boční části vycvakni, aby byl volný a malým tahem nahoru ho sundaš. Pozor na kablíky stahovaní oken a možná Ti bude vadit v přední části dveří krytka uchycení zpětného zrcátka. Tu je možno také opatrně vycvaknout.

17.12.2007 15:07 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169123
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Teď jsem si ještě vzpoměl, když jsem měl rozebrané pravé přední dveře, byl tam jen tak lepenkou připevněný dvoupólový konektor co nebyl nikam připojen, bylo to tak někde v dolní polovině čalouněni, zhruba tak kolem madla, samo uvnitř dveří.Víte někdo k čemu je, není to náhodou na osvětlení země když se otevřou dveře?Určitě by stálo za to to tam dodělat, co Vy na to?Mohlo by to i být na signální červené světlo, když jsou otevřené dveře.Já mám akorát centrál,el. okna a zrcátka co se sklápí ručně.Docela bych to tam dozapojil a případně nějakou maličkost dodělal.

05.01.2008 15:00 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169124
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Tak som tie dvere rozobral, nie sice kvoli drncaniu ale preto ze som ich musel trochu povyrovnavat po akcii neznameho vodica
Zacal som pre vas pripravovat fotodokumentaciu demontaze calunenia tu je zatial par fotiek s pokecom, zvysok este dorobim no musim nafotit nove fotky (niektore mi nevysli tak ako by som chcel).link.

02.06.2008 16:53 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169125
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se že ještě jednou otvírám tuto otázku, ale chtěl jsem si dodělat ono krásné podsvicení otvírání dveří.Po demontáži a prohlídce konektorů jsem zjistil že vlastně nevím kam to zapojit, tak jsem vše dal zpět a ani jsem neosadil diody.
Dotaz zní, kam přesně to připojit a jak, měl jsem rozebrané levé přední dveře, ty jsou asi nejsložitější.Našel jsem tam také jeden volný konektor, pravděpodobně na lampičku co osvětluje místo kam se vystupuje, po otevření dveří, tam by to možná taky šlo, ale nevím, myslím si že je jen u předních dveří.
Za radu předem děkuji.

03.06.2008 19:09 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169126
silvo
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 65
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na osadenie diody je vhodné iba jedno miesto - foto dám do mojho profilu. Dvojlinku (telefonny drát) som priviedol az k spínacu okna na madle dverí. Plus pól (+) spolu s odporom pre diodu treba pripojit paralelne k svorke 2 a mínus k svorke 5. Na vodicovich dverách sú dva konektory - k oknovému ide 6 drátov a kazdý je na konektore oznacený. Takto to pripoj na kazdý ovládac okna - císla svoriek sú vsade rovnaké, iba drátov je tam menej.Spoje som letoval na kúsku oholeného drátu k svorke a potom zaizoloval. Treba to takto zapojit, aby ti este aj po vypnutí zapalovania svietilo to LED osvetlenie chvílu svietilo.

16.06.2008 20:12 - Re: Podsvícení otvírání dveří 169127
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím kolegové, tak jsem o víkendu zrealizoval konečně podsvícení kliček otvírání dveří, musím říct že jsem nadšen, po tmě to vypadá super, vřele doporučuju.Dík za rady, šlo to dobře, jen pin č 2 tam nikde není, já tam mám jen číslo 7.Takže napojit na Pin 5 a 7 a je to.Zhasne to po vypnutí klíčku spolu s ostatním podsvícením.

08.02.2009 18:24 - Re: Podsvícení otvírání dveří 387102
vlk
Město: žetec okr LN, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
zdravím všechnyy! po přečtení vašich skušeností jsem dostal chu realizovat to taky,jen bych se chtěl zeptat jakej typ diody a hodnotu odporu je nutné použít.Předem díky

10.04.2009 22:06 - Re: Podsvícení otvírání dveří 659982
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Takže odpozeral som to od "silva" a dorobil som si aj osvetlenie dverí (keď sú otvorené). Foto budú v mojom profile v dohžadnej dobe.

15.12.2009 21:57 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429347
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
take jsem se do toho podsviceni pustil, ale rovnou jsem vymenil ledky i na ovladacich oken a take u mrizek topeni ted to mam v jedne barve jen jedna drobnost, ty vase cisla svorek moc nesedi takze jsem to resil na ten volny vyvod co uz tu nekdo zminoval , ale nemam zadne schema a docela by me zajimalo k cemu asi tak ten volny vyvod je v originale a na tomto vyvodu se to rozsviti po nastartovani a vypne az kdyz vypne BSI . ale jeste jeden dotaz bych mel a to jestli se vam nekomu nezda pri jizde v noci,ze to moc oslnuje? me tedy hodne tak jestli jste to nekdo resili a jak??

15.12.2009 22:02 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429348
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono zato je to takej farby ako to je - aby to neoslnovalo ... ale vsetci tunery maju radi ked to ziari .... (najlepsie ostro modro)

ktory vyvod myslis?

16.12.2009 09:09 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429352
silvo
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 65
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Záleží aké LEDky tam dáš,(v C5-I sú zelené). Vysokosvietivé oslňujú , ja som dal klasické a tie majú aj odtieň farby podobný ako je na osvetlení prístrojovky.

16.12.2009 10:29 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429358
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Tak já tam zkoušel různé odpůrky, na stálo jsem tam zaletoval ten co mi nejvíce vyhovoval, tak aby intenzita světla byla co nejvíce podobná ostaním světlům a nerušilo to za jízdy v noci.


SaraXM napsal(a):
take jsem se do toho podsviceni pustil, ale rovnou jsem vymenil ledky i na ovladacich oken a take u mrizek topeni ted to mam v jedne barve jen jedna drobnost, ty vase cisla svorek moc nesedi takze jsem to resil na ten volny vyvod co uz tu nekdo zminoval , ale nemam zadne schema a docela by me zajimalo k cemu asi tak ten volny vyvod je v originale a na tomto vyvodu se to rozsviti po nastartovani a vypne az kdyz vypne BSI . ale jeste jeden dotaz bych mel a to jestli se vam nekomu nezda pri jizde v noci,ze to moc oslnuje? me tedy hodne tak jestli jste to nekdo resili a jak??


16.12.2009 20:17 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429378
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no ja jsem to predelal skoro vsechno od mrizek topeni tak ovladace na okna plus vyska podvozku a podsviceni talcitek EPS alarmu i parkovaci asistentu ale oslnuje to jen v tech klikach na otvirani dveri tak jsem usoudil dve moznosti prvni je jednu stranu ledky zaretusovat cernou barvou aby svitila jen polovina a druha moznost jsou ty odpory zkouset aby to vyhovovalo tak nevim co si z toho vyberu no i kdyz jsem za to vcera dostal od jumepa vynadano tak z toho mam celkem radost ale vcera mi jumep vnukl jeste jednu myslenku a to je podsviceni otevrenych dveri dnes jsem koukal ze prolis na svetylko je v plastu aspon to tak vypada ale uvidim co jumep vymysli treba to je na neco jineho

16.12.2009 20:21 - Re: Podsvícení otvírání dveří 1429380
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
saraxm: ja som ta nesprdol .. sry ak to tak vyznelo, bol to len moj nazor skratka

dam vedet co a ako ked sa k tym dveram dostanem

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator