Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
|< < 1 ... 21 22 23 24 25 26 > >|
04.03.2017 21:59 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046546
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ještě jeden duvod =vyhraty konektor na zarovce.

ten souvysi s nekvalitni nebo zarovkou s vyssim proudem a je lehce opravitelny za cca 500 (obe strany) a na vzdy

05.03.2017 01:35 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046581
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Tady došlo k nedorozumění. Mám DRL 2 a 1,5 roku, funkční a správně zapojené na přední parkovačku. Chtěl jsem parkovačky vyměnit za LED. Protože je LED neprůchodná, přestaly DRL svítit. Chtěl jsem to nějak obejít, ale to ty ledky radši zahodim. Myslel jsem že by stačil odpor,nebo tak. Nebo to napojit na zadní,které svítí s parkovačkou.
A ano,šetřím tím ( aspoň psychologicky) xenony. A neberte mi ten pocit

05.03.2017 07:50 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046587
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám auto 5. a 3. Roky na obou jsem je měnil jednou za tu dobu jo je to dost dat skoro 4000,- za obě

05.03.2017 09:27 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046595
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ivanivan napsal(a):
A ano,šetřím tím ( aspoň psychologicky) xenony. A neberte mi ten pocit


vybojka netrpi paradoxne moc svitovosti ale nabehem pri startu
vybojka stoji kolem dnes 1000,pravda meni se obe ale pokud hodne jezdis je to tak jednou za 3 roky...i vice
takze na finale stale nevidim tu usporu

05.03.2017 09:42 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046605
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Nejde jenom o vybojku, u C5 I svicenim trpi i plexisklo svetlometu. Casem zazloutne a zacinaji se objevovat drobne prasklinky. A to uz se za par korun vymenit neda.
S ledkama do parkovacek jsem kdysi take laboroval, ale nakonec jsem zakotvil zpet u klasickych zarovek. Byly to Philipsky, pravda ne zrovna levne, ale vydrzeli mi vice jak 6 let!
Takze pokud nenajdes zapojeni takove, aby ti to s temi LEDkami slo (napriklad to zapojit na druhy drat kdyz pises ze to LEDkami "neprojde"), tak bych tam byt tebou nechal radsi kvalitnesi sklenene zarovky. Ona se takova LED zarovka dokaze take pekne roztavit, jak uz tady nekdo myslim psal a dokaze napachat dost skody. Prinejmensim roztavena patice.

05.03.2017 10:24 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046610
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no u polykarbonatu svetlometu je v 99% jak uz jsem to myslim psal problem majitel
popraskani ma na svedomi nekvalitni zarovka bez UV filtru ktera neni urcena pro tento typ svetlometu nebo pouzita zarovka nesplnuje predpis ,typicky 100W...oboje zpusobi poruseni vnejsi UV vrstvy a struktury polykarbonatu a te casem a pusobenim slunce sezloutne...
svetlo se da opravit ale ne pouhym lestenim to je na pul roku...poskozena vrstva se zbrousi nanese nova UV ochrana a znova zalesti a zalakuje...vysledek je skoro k nepoznani..ale je nutne pouzivat zarovky ktere k temto svetlum patri jinak to byla zbytecna oprava

05.03.2017 13:15 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046642
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Snažím se používat značky (Narva, Hella..). Fakt, že jsem u C5II jek výbojky ještě neměnil, ale je tam i natáčení (vím, jde vypnout). Proto jsem psal psychologicky. Rád si nechám poradit a nechám tam, co tam patří . Díky za rady. Taky nemám rád, co tam nepatří (100W,HID atd).
Nevím, jestli "neprojde" je správně, ale při prasklé parkovačce se taky DRL nerozsvítí.
P.S: Alx, co je druhý drátek, prosím?

05.03.2017 13:48 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046650
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bohuzel NARVA uz neni to co bejvala a HELLA ? srovnatelna z lowcost supermaketovejma
pises ze mas vse dobre zapojene ale podle me opak je pravdou...dalsi vec ze pravdepodobne pouzivas nejake levne cinske s minimalni inteligenci eletroniky(spis zadnou)

05.03.2017 13:59 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046651
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no u polykarbonatu svetlometu je v 99% jak uz jsem to myslim psal problem majitel
popraskani ma na svedomi nekvalitni zarovka bez UV filtru ktera neni urcena pro tento typ svetlometu nebo pouzita zarovka nesplnuje predpis ,typicky 100W...oboje zpusobi poruseni vnejsi UV vrstvy a struktury polykarbonatu a te casem a pusobenim slunce sezloutne...
svetlo se da opravit ale ne pouhym lestenim to je na pul roku...poskozena vrstva se zbrousi nanese nova UV ochrana a znova zalesti a zalakuje...vysledek je skoro k nepoznani..ale je nutne pouzivat zarovky ktere k temto svetlum patri jinak to byla zbytecna oprava

Bavime se stale o xenonovych vybojkach?



ivanivan napsal(a):
P.S: Alx, co je druhý drátek, prosím?

Na to zapomen, byla to blbost, sri



autodiag napsal(a):
...dalsi vec ze pravdepodobne pouzivas nejake levne cinske s minimalni inteligenci eletroniky(spis zadnou)

budme nohama na zemi, 98% doplnkovych svetel pro denni sviceni jsou z ciny, takze to tak ci tak bude cinska elektronika A neni jednoznacne, ze vsechny budou fungovat spatne.

05.03.2017 14:17 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046654
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Bavime se stale o xenonovych vybojkach?


ne o halogenovych zarovkach,melo by to byt z textu jasne ty trpi a zloutnou



alx napsal(a):
budme nohama na zemi, 98% doplnkovych svetel pro denni sviceni jsou z ciny, takze to tak ci tak bude cinska elektronika A neni jednoznacne, ze vsechny budou fungovat spatne.


v tom pripade jeste vice nechapu duvod si neco takoveho na sve auto davat ???? jako ze si koupil auto za 200-500 a nemam jednou rocne 500 na zarovky ??? a radeji tam nabastlim nejakou prisernost ktera stejne nevdrzi a bude tady mesic rsit proc ??

05.03.2017 14:19 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046656
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Jestli mᚠpravdu se značkama, tak už pak nevím, co kupovat. Že je dneska 99% věcí z Asie, je pravda. Snažím se vždy vybírat od středu výš (cena) a ne nejlevnější. Ale nevěřím, že čím dražší, tím kvalitnější.

05.03.2017 14:23 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046657
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Osobne som tych svetiel uz ponahadzoval dost a nejako som nezaznamenal problem s tym ze parkovacka nesvieti tak by nesli svetla. Ako to mas konkretne pripojene?

Ak to mas OK, tak je to len prilis citlive na detekcne napatie a mal by ti pomoct priradit odpor k signalu z parkovacky

05.03.2017 14:27 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046659
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ne o halogenovych zarovkach,melo by to byt z textu jasne ty trpi a zloutnou

ano, z textu je prave patrne, ze mluvis o halogenovych zarovkach, ale pred tim byla rec o xenonech, proto jsem tu reakci nepochopil.


autodiag napsal(a):
v tom pripade jeste vice nechapu duvod si neco takoveho na sve auto davat ???? jako ze si koupil auto za 200-500 a nemam jednou rocne 500 na zarovky ??? a radeji tam nabastlim nejakou prisernost ktera stejne nevdrzi a bude tady mesic rsit proc ??

to ze to nechapes ti nijak neberu, ale musis se naucit zit s faktem, ze to tak proste je, co na to vic rict
Navic dnes uz to neni 200-500 (predpokladam ze jsi myslel tisic), ale uz to je i 20-50 tisic, takze nezbyva nic nez se s tim smirit

05.03.2017 14:35 - Re: Svetla pro denni sviceni 3046660
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Osobne som tych svetiel uz ponahadzoval dost a nejako som nezaznamenal problem s tym ze parkovacka nesvieti tak by nesli svetla. Ako to mas konkretne pripojene?

Ak to mas OK, tak je to len prilis citlive na detekcne napatie a mal by ti pomoct priradit odpor k signalu z parkovacky

Mám plus klíčkový, mínus na kostru a spínací na parkovačku. Zkusím ten odpor. Má mít nějakou danou hodnotu, nebo to musí dohledat elektrikář?

05.03.2017 14:47 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046663
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
to ze to nechapes ti nijak neberu, ale musis se naucit zit s faktem, ze to tak proste je, co na to vic rict
Navic dnes uz to neni 200-500 (predpokladam ze jsi myslel tisic), ale uz to je i 20-50 tisic, takze nezbyva nic nez se s tim smirit

ano, z textu je prave patrne, ze mluvis o halogenovych zarovkach, ale pred tim byla rec o xenonech, proto jsem tu reakci nepochopil.


k parabolam byla reakce na .link. kde nepises nic o xenonech a pises to dle meho jako reakci na mu prispevek kde se ptam co nekoho vede si nabastlit DRL..odpoved ani rozumny argument jsem se ale nedozvedel,jako ostatne na spoustu jinych dotazu

no ja reagoval hlavne na .link. kde se obpravdu nepise nic o xenonech,natozkak o C5I..ivan ma v profilu ze ma C5 po faceliftu

to ze nechapu je ma vec ano,ale chtel jsem vedet argument co k tomu lidi vede si vedome bastli takove veci na auto ktere nejsou potrebe a navic kdyz auto denni sviceni ma v zakladu

05.03.2017 14:53 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046664
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ivanivan napsal(a):
Jestli mᚠpravdu se značkama, tak už pak nevím, co kupovat. Že je dneska 99% věcí z Asie, je pravda. Snažím se vždy vybírat od středu výš (cena) a ne nejlevnější. Ale nevěřím, že čím dražší, tím kvalitnější.


mame vyzkousene OSRAM..davame je vic nez 5 let...nejlevnejsi nejsou ale vydrzi

05.03.2017 15:02 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046665
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ivanivan napsal(a):
Mám plus klíčkový, mínus na kostru a spínací na parkovačku. Zkusím ten odpor. Má mít nějakou danou hodnotu, nebo to musí dohledat elektrikář?


budes to mit blbe zapojene nebo elektronika nebude v kondici
rezistorem (odpor) podle toho jak ho planujes zapojit snizis spis proud,nez napeti

05.03.2017 15:02 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046666
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
,ale chtel jsem vedet argument co k tomu lidi vede si vedome bastli takove veci na auto ktere nejsou potrebe a navic kdyz auto denni sviceni ma v zakladu

Facelift mám obě, ale denní má v základu až X7. Jestli mi je dokážeš nakonfigurovat, budu tě všude chválit . Osram můžu zkusit, jestli mᚠdobrou zkušenost.

05.03.2017 15:16 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046672
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ivanivan napsal(a):
Facelift mám obě, ale denní má v základu až X7. Jestli mi je dokážeš nakonfigurovat, budu tě všude chválit . Osram můžu zkusit, jestli mᚠdobrou zkušenost.

denni sviceni neni nutne mysleno dalsi svetlo/parabola/zarovka
tato funkce byla uz v C5 prvni model

05.03.2017 15:31 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 3046678
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mi poraď, jak to využít a co ta fce rozsvítí u faceliftu. Klidně pak ty dodělané vyhodím.
Nemyslíš automatické rozsvícení světel? To jsem právě vypnul a nechal je jen na senzor.

|< < 1 ... 21 22 23 24 25 26 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator