Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Potah na volant
1 2 3 4 ... 5 > >|
13.07.2008 19:53 - Potah na volant 167912
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Tak jsem si o vikendu "nainstaloval" potah na volant. Moc dekuji za tip ktery byl zverejnen zde: .link. tedy odkaz na obchod kde je prodavaji: .link.
Objednal jsem si ho bez vetsiho premysleni jeste tyz den a druhy den jsem si ho byl vyzvednout O vikendu jsem ho umistil na volant a opravdu mohu vrele doporucit vsem, kdo ho maji uz opotrebovany.

13.07.2008 20:01 - Re: Potah na volant 167913
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
ééé a co foto, před a po.....

13.07.2008 20:20 - Re: Potah na volant 167914
mikjosef
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Můžeš napsat,který rozměr jsi vybral? Mně po změření rozměrů volantu dle nabízené tabulky žádný nepasuje.Dík

13.07.2008 20:21 - Re: Potah na volant 167915
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
alx, prosim tě, jaký jsi zvolil rozměr. Podle jejich tabulky mi jejich rozměry nepasují.

13.07.2008 20:36 - Re: Potah na volant 167916
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
bez vahani jsem koupil A, pisou ze je to na 99% osobnich aut.
Pote co jsem to rozbalil a dodatecne premeril jsem trochu dostal strach, protoze to jak rikate moc do te jejich tabulky nesedi.
Nameril jsem prumer volantu 38cm a obvod vence 11cm.
Ale risknul jsem to a pasuje. Nechal jsem to ve vlazne vode 20minut a delal jsem to venku pri cca 20 stupnich a zatazene obloze. Jo a trochu prselo. Je totiz dulezite, aby to moc neuschlo nez dojdete ke konci.
Je to trochu makacka, ale pro zrucneho cloveka zadny problem. Trvalo mi to cca 40minut. Jo a nebojte se utahovat

17.07.2008 17:36 - Re: Potah na volant 167917
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Koupil jsem i já. Návod je velmi slušný. Jde to hezky, potvrzuji zkušenost, že utahovat je třeba fest. Pozor na jednu drobnost ! A to je počet vynechaných dírek v potahu kolem těch čtyřech šprušlí volantu. Nechal jsem jen dvě, aby je potah pěkně obepínal. Jo, to jsem si dal ! Narostla tím totiž mírně spotřeba utahovacího špagátku a když jem byl po hodině pečlivé práce hotov, zjistil jsem, že mohu začít znova - chybělo mi cca 5 cm špagátku na zauzlování (ukončení). Takže celé zozšněrovat, nechat volné tři dírky a dobře utahovat pro minimální ztráty délky špagátku.
Při poloze švu je dobré držet se původního jakoby potahu volantu aby to nebylo nějak pokroucené podélně do spirály - to lze ale kontrolovat a po částech korigovat popotočením cca po 5 cm .
Takže TŘI vynechané dírky a mělo by to vyjít.
Tabulky rozměrů se vůbec netřeba bát - po navlhčení kůže je to velmi pružné a přizpůsobení je snadné.

18.07.2008 19:44 - Re: Potah na volant 167918
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Jen doplňuji k mému předchozímu příspěvku ohledně tabulky rozměrů potahů: použil jsem a vše, co jsem popisoval se týkalo rozměru A.

23.07.2008 21:33 - Re: Potah na volant 167919
Marek77
Město: Nová Paka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem dneska taky šil potah ale i když jsem od začátku utahoval fest tak stejně mě chybý cca 20 cm provázku na pohodlné dodělání a utažení. Takže jsem to samozřejmě nepředělával, ukončil zauzloval a ten kousek špagátu koupím v galantérce, je to běžný umělý provázek. Jináč jsem koupil šedý odstín a musím uznat že je to na to jak dělané i stím odstínem. Pak dám nějaký fotečky sem.

30.07.2008 18:42 - Re: Potah na volant 167920
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Také jsem nainstaloval potah, tady je foto .link. koupil jsem šedý a celkem to ladí s interiérem, ale černá by možná byla elegantnější.
Kolem vzpěr jsem vynechal 4 dírky, protože na 3 mi to připadalo dost festovní, šňůrky na utahování mi nakonec zbylo asi 20cm.
Hlavně pozor na švy, je třeba aby byly kolmé, pokud budou šikmé, tak se to kroutí a nejde to pořádně dotáhnout. Jak se to utahuje, tak se potah docela vytáčí z osy, ale ono se to celkam samo srovná. Musel jsem to 3x rozmotávat a předělávat a trvalo mi to 4hodiny. Dost jsem se s tím napekloval a pěkně jsem si pořezal prsty.
Takže, hodně štěstí při instalaci a hlavně pevné nervy

25.08.2008 07:19 - Re: Potah na volant 167921
Petr.bo
Město: , Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se v sobotu "vrhnul" na montហpotahu volantu. Když tuto akci shrnu, výsledkem jsou dva oblepený prsty a rozřezaný potah v koši a to nemluvým o psychické újmě . Navíc síla věnce je po montáži až neskutečná a nevím, jak by manželka se svojí ručkou zvládala řízení ?! Takže obdivuji všechny, co se s tím statečně poprali a obzvláště toho pána, co to měl za 40 min! Jdu shánět nový volant a zdravím všechny Citroenáře! Petr

25.08.2008 11:21 - Re: Potah na volant 167922
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
jo tak ty porezene prsty muzu taky potvrdit Ne nadarmo v navodu doporucuji pouzivat rukavice

Jo a jeste k tem 40ti minutam, neni v tom samozrejme zapocitana doba kdy se potah "louhoval" v kybliku

25.08.2008 15:26 - Re: Potah na volant 167923
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Vidím, že montហpotahu se sice trošku "zvrhla" k popisu boje s potřebným časem, než k uvedení spokojenosti s výsledkem. Jak jsem psal výše, dělal jsem to v podstatě 2 x + jedna demontáž, čas tak 2,5 hod. a nestydím se. Ale pokud to má být pečlivě udělané - to je NAPROSTO bez mezer a rozšklebení spojovaných dílů, které je vidět na některých výsledcích práce na zde vložených fotkách, dá to fakt zabrat. Po dotažení je dobré se tak cca po 5 cm znovu vrátit zpět ještě víc to došponovat, i když to už vypadá OK. Při vysýchání kůže se její objem zmenšuje a to dělá ty nehezké vlnky ve švu a zkroucení. Pak je výsledek perfektní a je to k něčemu, tedy k našemu potěšení. Funkční byl volant i předtím.
A nyní ke zmiňovanému průměru, zvětšenému o potah. Věnec po úpravě je sice tlustý - to je první dojem. Malé ručičky ženy prý jej neobejmou... No když chtějí, obejmou i větší předměty, že jo, pánové ! Ale hlavně - volant není třeba (a nikdo to nedělá) obepínat prstama kolem dokola, v podstatě máme na něm jen ruce položené shora, dnešní řízení jde jak po másle.
Potah hodnotím kladně - je to jedna z mála věcí, kterou si mnoho z nás udělá svépomocí a máme to, co se nám povedlo pořád na očích a v ruce. A také - je to skutečná kůže.

25.08.2008 18:49 - Re: Potah na volant 167924
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
No, ja na potah koukala u alxe, nahodou sikovne a levne reseni.

K tomu, ze zenske ruce by s tim mely problem, no ... eh.... ja mam ruku malou, hodne (coz se u velkych motoru hodi, kdyz mate malo mista a potrebujete vylovit zapadly sroubovak) a tech par mm na venci mi fakt kriticke neprijdou.
I kdyz vidim hodne zenskych, co krecovite drzi volant jak riditka u motorky D Tem by to treba vadit mohlo.

Ja jsem mluvila s calounikem, odhaduje to na 1500-2000 Kc (jen venec), ale problemek s odstinem, ale snad najdem kuzi, co bude barevne stejna.

25.08.2008 19:40 - Re: Potah na volant 167925
Petr.bo
Město: , Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se ptal na original volantu, obyčejný 4.000,- a kožený od 8.000,- docel hrůza, takže to vidím na čalouníka. Nevíte někdo, jak se to ďábelský koo sundává? Nejdříve odpojit baterku, demontovat pak střed (ale jak????) Petr

25.08.2008 21:28 - Re: Potah na volant 167926
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
No, jak vidím ty sumy v tisících - určitě jste si všchni zde všimli toho linku nahoře od ALXe, stojí to kolem 500+- něco a dá se to zmáknout, je tam i volba v odstínech, demontovat volant kvůli tomu oblečku volantu není třeba a jiný volant ? Prostě se to dá udělat tím návlekem viz výše. Budete mít radost, že jste to zmákli sami. Nebo jsem to špatně pochopil ?

25.08.2008 23:56 - Re: Potah na volant 167927
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Včera jsem dával potah kamarádovi na Pajero a jelikož jsem už "odborník" na montហpotahů volantů, tak mi to trvalo 1,10hod.

26.08.2008 10:52 - Re: Potah na volant 167928
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Ale ja jsem psala, ze ten potah je rychle a levne reseni. Kupovat novy volant je pitomost.

Calounici maji tendenci vsechno zdrzovat a me se calounil volant na druhe auto pres tyden...

30.08.2008 13:40 - Re: Potah na volant 167929
Mařena
Město: Nýřany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Čaues,díky za dobrý tip,cca 2h práce,provázek mi ještě zbyl a vypadá to moc dobře za ty kačky.

30.08.2008 21:55 - Re: Potah na volant 167930
Beatldžus
Město: Ostrov , Auto: Počet příspěvků: 76

99 Poslat soukromou zprávu
Čus,taky jsem před dvěma dny nasadil potah a dal jsem na vᚠtip. Za ty peníze to opravdu vypadá dobře.Viz foto na mém profilu.Práce tak hoďku a půl.Na spodních ramenech volantu jsem vynechal tři dírky,na horních čtyři a šnůry mi zbylo 20cm.

08.09.2008 12:16 - Re: Potah na volant 167931
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Když jsem auto kupoval, dal mi ten prodejce na původní osahaný volant nový lehce nandavací potah. Viz. foto:

.link.

Na volantu se neprotáčí a i barva je stejná. Nevím kde ho koupil, ale na netu určitě i něco takového bude.
Já osobně jsem ho sundal, protože věnec je potom opravdu nepříjemně tlustý a vzhledově to také nic moc.
Ceny nových volantů, dříve uvedené, muhu potvrdit, také jsem se ptal. Kdyby stál do 2 500,- Kč, tak bych koupil i nový. Ale takhle vydržím í s tím co mám. Na funkci to žádný vliv nemá, točit s ním jde .

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator