Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
pkod
05.02.2023 11:42 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
99
Ahoj,
Na mém C5 I hlásí chybu ABS/ESP/brzdy a rozsvítí "vánoční stromeček" na palubce. Jednotka je Teves MK60
Začalo to občasnými chybovými hláškami za jízdy, pravděpodobně navázané na vlhkost.
Nyní je chybová hláška indikována hned po zapnutí klíčku (i bez pohybu auta, bez brždění).
Před pár lety jsem již měnil celou jednotku ESP, příznaky byly stejné nebo hodně podobné. Výměna jednotky pomohla, ale po cca 2 letech je z5.
Předpokládám, že je závada v elektrice, ale jistý si nejsem.

Lexia hlásí permanet fault "Eletrovalve Internal". Chybu je v diagnostice ESP jednoky možné smazat, ale po dalším zapnutí klíčku zase naskočí.
Jediný problém, který jsem identifikoval, je ve čtení jednoho spínače brzdového pedálu. Bílý spínač informaci do jednotky přenáší bez problémů, ale červený spínač informaci do diagnostiky nepřenese. Jednotka stále čte "neaktivní". Nicméně červený spínač je ok a elektricky je na něm 0V při sepnutí (pedál v klidové pozici) a 12V při rozpojení (pedál v aktivní pozici). Elektricky tedy v tomto směru vše ok, ale logicky ne. Diagnostika čte vstup jako trvale neaktivní, předpokládá tedy, že je pro jednotku spínač sepnutý, ač je fyzicky odpojený. Navíc bych předpokládal, že by jednotka identifikovala chybu spínače odděleně a více specificky, ne jako "Eletrovalve Internal".
Při pokusu o diagnostiku ventilů a čerpadla jednotka odmítá tyto pokyny realizovat resp. Lexia vrátí chybovou hlášku.

Asi nesouvisející závada je vypálená pojistka 20A na pozici 7 interiérové pojistkovky (k zapalovači). Po nahrazení pojistky už drží ale závada na ESP nezmizela. Pojistky oficiálně spojené s ESP jsem kontroloval a jsou OK.

Hodilo by se schéma zapojení EDP jednotky, abych mohl písknout dráty. Nemáte prosím někdo? Kabelហje totiž to co mě napadá jako další možnost.

Máte prosím nějaké nápady, na co kouknout dál?

Díky Petr

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator