Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Hydraulické koule pérování C5
Basado
28.04.2021 20:20 - Re: Hydraulické koule pérování C5
99
Dobrý deň,
takže konečne sa mi podarilo preštudova celé toto vlákno, aby som sa to tu nezahlcoval otázkami ktoré boli už x-krát zodpovedané a v podstate mám podobný s búchaním pri kolese ako Igok v tomto príspevku ( .link. ), ale neviem, či môže by riešenie podobné. Zhruba od decembra som si všimol väčšie búchanie pri prejazde nerovnosami, pri drobných to beriem ako primerané, ale pri trošku väčších (2-3 cm) už sú tie nárazy poriadne silné a to aj pri vežmi nízkej rýchlosti (retardéry musím prechádza dobre že nie krokom). Dôslednejším sledovaním som nadobudol pocit, že je to skôr pri vjazde do diery, ako pri vjazde na hrbož, tzn. že pri vjazde na retardér je to ako tak ok, ale buchnutie vznikne pri schádzaní z retardéra (niečo ako popisuje Igok, že to buchne, keď sa koleso opä dotkne vozovky).
Auto vlastním od novembra minulého roka, podža faktúr boli predné ramená, čapy aj stabilizátor menené mesiac pred kúpou (diely naozaj vyzerali ako nové). Najskôr som si myslel, že problém bude tiež v guliach, ale podža toho čo som sa tu dočítal bude problém asi niekde inde. Auto sa mi nezdá nejaké tvrdé, ide skôr čisto len o to búchanie (pri prejdení rovnakej trasy na rôznych autách mám pocit, že je C5 najmäkšia, ale zároveň najhlučnejšia). Auto dokážem rozhojda aj vpredu aj vzadu, keď sa ho snažím rozhojda na jednej strane, rozhojdajú sa obe strany rovnako. Zdvíhanie do hornej alebo spodnej polohy reaguje takmer okamžite. Po aktivovaní športového módu je taktiež cíti rozdiel v tvrdosti pruženia. Chvížku som jazdil na športovom móde, lebo napriek tomu že autom viacej hojdalo, tak to menej búchalo, ale už teraz mám pocit, že v búchaní nie je žiaden rozdiel. Auto má momentálne najazdené 240 000 km, neviem, či boli menené od výroby gule alebo kvapalina (dovoz z Litvy a chýbajúca servisná knižka), ale podža čísla na guliach tipujem že nie (96 854 540 80 B 054 10 08h17 – neviem či som to vyčítal dobre, ale podža toho, čo tu postoval jumep, je rok výroby pravdepodobne 2010). Neviem, či na to môžu ma vplyv snímače výšky, kĺby boli trošku zhrdzavené ako v Igokovom prípade. Takisto mám pocit, že uloženie piestnice pri žavom prednom kolese je trošku načaté.

Ďalšia vec čo ma napadá je, že pri prezúvaní na zimné gumy som zabudol dotyčným mechanikom poveda, že to má hydraulické pruženie a že ho musia da pred dvíhaním do servisnej polohy, takže ho skúšali dvihnú bez toho a potom mi povedali, že z nádrže vytieklo 1-2 deci LDS. Rovnako keď sa pozriem do nádržky, tak v sitku nie je vidno olej pri žiadnej polohe (niekde som videl obrázok, že by hladina mala by v strede, teraz neviem, čo je na tom pravdy). Cez sitko je nejaká kvapalina vidie, ale je ažko urči kožko jej tam je.

Samozrejme servis s tým plánujem navštívi, rád by som ale predtým vedie, čo by to mohlo spôsobova, aby som nevyvalil peniaze na výmenu dielov a výsledok bol nulový ( mám aj nie moc dobré skúsenosti so servisákmi ). Taktiež som sa chcel spýta, či je to normálne alebo som si to len donedávna nevšímal, ale myslím si, že takéto búchanie asi normálne nie je. Čo sa týka mäkkosti perovania, rád by som o tom s niekým hodil reč poprípade dal vyskúša niekomu fundovanému, bohužiaž nepoznám nikoho čo má C5 ( priznávam, že som šiel do toho trošku naslepo), tak ak ste niekto z okolia Žiliny poprípade aj z ďalšia a mali by ste čas, vežmi rád sa za Vami dostavím, poprípade dám vyskúša, ak by ste mali cestu okolo
Ďakujem za akúkožvek odpoveď a obdivujem Vás, ak ste to dočítali až sem

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator