Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
Sena
24.10.2019 16:39 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
Za?iato?n?k
jruze napsal(a):
Já přidávám vazelínu jen ze strany matice.(dávám SKF do vysoce namáhaných ložisek - odolává i vlhkosti) je sice dražší ale dobrá - dávám i do z. ložisek ramen.(mně to příjde že jak tahal čidlo ven nebo z toho štítu tak porušil kabel) - proč sundaval nechápu - nic takového není potřeba na to nemám čas .


Tak jsem včera pokračoval v hledání příčiny , proč mi to hlásí ERP/ASR nefunkční a pak chybu ABS.
Vyměnil jsem pravé zadní čidlo ABS (za starší z vrakoviště) a zkontroloval ještě celou dráhu magnetického kroužku na ložisku.
Po výměně čidla a projetí porucha po cca 100 m jízdy přišla zase
Tak jsem připojil diagnostiku a auto zvednul na zvedáku.
Diagnostika hlásí : snímač otáček kola vzadu vpravo - signál není věrohodný … viz obr příloha
Pak jsem dali testy kol a postupně s nimi točili a všude se objevila rychlost (reagovali) i na prvém zadním kole. Když jsem to porovnával s levým zadním tak mě reakce připadala stejná (od cca 20 km/h to postupně klesalo až se kolo zastavilo) … tak už fakt nevím.
Jinak při kontrole mag. kroužku jsem tam nějaké nepravidelnosti asi na dvou místech našel … viz. obrázky.
tak fakt jestli je to novým ložiskem ???

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator