Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
Sena
10.10.2019 09:04 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
Za?iato?n?k
Je to zadní ložisko, takže celý náboj ,brzdový kotouč jsem při kontrole magnetického kroužku sundával jenom z důvodu, že bych se k tomu pořádně tou kartou nedostal (prostě zase sundat brzdič, kotouč a zadní plechový kryt) provedena kontrola magnetickou kartou. Ještě opět vytažen snímač ABS (otáček kola) a znovu očištěna dosedací plocha, aby nebyl třeba daleko. Vše zpět zaděláno a projeto a hláška zase vyskočila.
Takže včera pod víkem nádrže )pod sedačkou zadní) nalezeny konektory od čidel ABS levý i pravý. Rozpojeny a změřeny ohmicky na obou naměřeno přibližně stejně 3,7 Mohm . Pro zkoušku jsem je tedy přehodil mezi sebou levé z pravou a auto jel projet. Hláška samozřejmě zase vyskočila. Na diagnostice v poruchách přišla druhá levá strana.
Co z toho dle mě vyplývá:
- závada je někde mezi konektorem čidla ABS pod sedačkou a pravým kolem kde se měnilo ložisko (náboj s ložiskem)
- vadné čidlo? … to právě na jisto nevím jelikož ohmicky je ne tom stejně s levým … pokud to tedy lze takto porovnávat a měřit.
- přerušený kabel k čidlu ? …. to ne vyloučeno má ohmy stejný s levou
- velká (malá) mezera mezi čidlem a mag. kroužkem nového ložiska ? … to jsem kontroloval a očistil, cca víc jak 1 mm to není (neměřil jsem to) … to se mi taky nezdá.
- nové ložisko má ten kroužek nějaký divný ??? (slabý, špatný … co já vím )
Tak a teď babo raď … nemám po ruce spousty náhradních dílů abych to zkoušel na přehazoval.

Asi zkusím ještě přehodit čidlo ABS fyzicky mezi levou a pravou stranou … tím si snad potvrdím funkčnost (nebo nefunkčnost) pravého čidla.

Nebo někdo má jinou radu?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator