Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
jruze
29.12.2017 12:06 - Re: FAP - Filtr pevných částic
U??vate?
marty89 napsal(a):
Ahoj pánové,
pročítal jsem toto vlákno ale přesto se zeptám.
Mám C5 X7 r.v. 2010 najeto 166tkm motor RHF 2.0HDi 103kW.
Dnes po ceště do práce (délka 25km) při teplotě 0°C se mi zdálo že auto nějak přepnulo do pozhnilého módu a netahalo a co jsem byl překvapen tak jak motor tak i voda byla v provozní teplotě (vodu většinou mám při takových teplotách o dva dílky níže). Styl cesty do práce jsou sem tam kopce nahoru a dolu a rovinky. Po dojetí do práce jsem pocioval takový lehký smrádek jako kdyby se pálily pet láhve s gumou (nevím jak to lépe definovat ten smrad). Tak jsem se ze zvědavosti podíval do motoru a od motoru šlo takové nezvyklé teplo (sem tam se dívám a nikdy tak teplý motor nebyl). Mohlo se jednat o spuštění vypalování FAPu? Nikdy jsem to tak nezaregistroval tak jako teď. Jak se teď chovat pokud se jedná o vypalování FAP, abych provedl plnohodnotné vypálení? Děkuji mnohokrát za vaše poznatky


Asi neřeš : probýhala regenerace a jestli byla dokončena nebo ne je v podstatě jedno - pokud nebyla dokončena tak se při dosažení podmínek pro regeneraci sama spustí znovu - pokud dojde přibližně 5x zasebou k přerušení tak to zřemě (nebo by mělo-může) nahlásí chybu ve znění že hrozí ucpání FAP - to ale nemusí být nic závažného mělo by stačit absolvovat delší jízdu s ustálenými otáčkami 2000ot a provozní teplotou ( vysledovat se to dá přepnutím na momentální spotřebu,která bude o dost zvýšená od normálu a měla by po 10.-15. minutách se vrátit do normálu = regenerace proběhla - jestli úspěšně tak se to dá vyčíst v diag - pokudje FAP ve špatném (zanešeném) stavu tak se po čase objeví hláška že hrozí ucpání FAP - pokud by se toto objevilo bylo by vhodné navštívit diagnostiku kde jsou čitelné údaje o FAPu a podle toho řešit jak dál.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator