Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
jruze
17.02.2017 12:23 - Re: FAP - Filtr pevných částic
U??vate?
No DPF a FAP(s aditivací) je velký rozdíl = DPF vyčistíš chemii , ale FAP nikoli- cerin je pevná látka která se ,,usadí" po regeneraci-vypálením sazí obsahujících aditiva(v podstatě je to to co tam přidᚠv tekutém stavu z nádobky aditiv v pevném stavu) - tu chemii tu mám také ale ta na FAP filtry nefunguje(donutil jsem dodavatele chemie a jejich servis k tomu že za a) přiznat že nedovedou dostat cerin chemií z filtru FAP b) že jejích chemie je použitelná pouze na DPF (asi) - na jejich zařízení se ,,vyčistily" oba filtry a potom mím způsobem = z DPF jsem nic nedostal , ale z FAP jsem dostal téměř to samé jako bez jejich čištění (krom černých sazí) - čili jejich chemie nedokáže rozpustit cerin!!! (po jejich metodě čištění jsem mou metodou ,,vypláchl" cerin z FAP

Ten FAP na obrázku je buď málo vyčištěný , nebo přepálený = mřížka musí být šedá - pokud není tak je ta keramika načatá .

K úspěšnosti čištění = mám-měl jsem možnost posoudit - jezdí ke mnš několik aut s nájezdem + 200000Km od vyčištění a dva z nich jsem po tomto nájezdu čistil podruhé(souhlasím že je to i o stavu motoru a jeho komponentů ovlivňujících tvorbu sazí (při čištění těchto filtrů ale není velké množství cerinu ale jen sazí) - stav se dá odhadnout už při čištění čeho kolik ,,leze" z filtru a další věc vyčistit FAP a kat po rozpadlém turbu je skoro nemožné - čistě teoreticky možná by mohla pomoct ta chemie - olej z turba = tvrdej karbon a ten jen tak ven nedostaneš ani z katu ani z FAP.(je lepší vyměnit za jiný.)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator