Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Co to je? Kde to je?
Qwik
17.02.2016 23:09 - Re: Co to je? Kde to je?
99
jumep napsal(a):
uz som par krat videl ulomene a neda sa to samostatne kupit (teda citroen to samostatne neponuka) len ako sucast hadice
ma to vplyv na chod motora a zataz serva

Měl jsem kdysi něco podobného v Renaultu 21..., byl rozbitý...
Snímač tlaku v hydraulické soustavě posilovače sloužil k tomu, aby zvýšil otáčky motoru v případě že dojde ke zvýšení tlaku vlivem otočení volantu a vpuštění tlaku do pístu posilovače, a tím zatížení motoru čerpadlem posilovačem.

Tím že se otočí volantem, se zvýší zatížení čerpadla, a tím i motoru, mohlo by se tak stát, a mi se několikrát stalo, že když se setká sestupná rampa otáček se zatížením motoru čerpadlem posilovače mohou otáčky propadnout pod otáčky při nichž je motor schopen se točit a motor zhasne.

Stávalo se mi to při sjezdu z kopce a zároveň točení do zatáčky, třeba nějaká vracečka v serpentinách z kopce.

Je to pak dost zajímavé, když ti ztuhne volant a ty se řítíš do protisměru a mᚠco dělat abys volantem bez funkčního motoru a tím i posilovače utočil, a to ti může ještě odpadnout posilovač brzd.. ale nevím jak to má Citroen.

Funkčnost toho spínače se měla dát poznat měřením ohmmetrem. Při točení volantem, třeba na volnoběh, by měl vykazovat změnu, tj. Sepnutí, nebo změnu odporu.
V každém případě by to asi u Citroenu mělo být indikováno v diag.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator