Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
Mikra
17.08.2015 20:48 - Re: FAP - Filtr pevných částic
99
Dám sem příspěvek ze sousedního fóra - jako zajímavost, nebo kuriozitu.

citroeny.cz:
Mam problém u mého granda 2,0HDi. Na dovolené se mi stala nemilá věc a to, že se úplně rozpálil při regeneraci filtr až se i propálil, viz příloha. Začal jsem bíle čmudit, hned jsem zastavil a začal rozpálený filtr hasit, ještě že tam tekla voda, už se propálil i tepelný štít a začal hořet lak. Vše jsem zdárně uhasil a pomalu dojel z děravým filtrem domů. Doma jsme ho s mechanikem sundali a nechápali, jak k tomu mohlo dojít?
V diag závadách nic nebylo, přečteno, že docházelo k regenaracím v průměru 489km, ještě se musím zmínit, že filtr je původní, najeto 180000km, z toho 150000km jen po dálnicích. Chci se zeptat, aby se nemohlo stát něco podobného po namontování nového, dá se to vyzkoušet a porovnat hodnoty naměřené. Zamýšlíme se hlavně na teplotu na výstupu katalyzátoru, jestli nemůže být vadný třeba to čidlo? Měřením u studeného motoru ukazuje 100°C, po zařátí asi 10 min 100°C, má se tato teplota pohybovat, nebo narůstá až při regeneraci a má při vychladnutí ukazovat 100°C. (načteno přes dia). Díky za rady.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator