Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
jumep
04.07.2014 00:14 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
Moder?tor
Lombardo napsal(a):
Pěkný večer,
mám C5 2.0 Hdi 100Kw AM6 200tis. najeto. Když je převodovka studená řadí nádherně, když jedu po městě a ohřeje se, kope a špatně řadí, vyjedu mimo město a zase řadí krásně. Předpokládám, že olej nikdo nikdy neměnil! Já to koupil dneska a olej chci co nejdřív udělat. Jen doufám, že už není pozdě. Nemá někdo foto kontrolního šroubu na AM6?


toto je klasicky problem hydrobloku a bohuzial uz vymena oleja nepomoze, treba ho menit skor a pravidelne aby sa tomuto predoslo


Almond napsal(a):
Hezký večer všem,
infliltroval jsem se k Vám od Renaultu, jelikož tu máte nejobsáhlejší diskuzi na téma AM6, snad mě přijmete Rovnou k problému: Renault Espace 2002 3,0 V6, 6-stupňový automat, u Renaultu označovaný jako AD8 013. Po dlouhém pátrání jsem došel k závěru, že to je tatហpřevodovka jako AM6, jen s jiným (Renault) označením - pokud ne, tak mě prosím zastavte. Převodovka KO, pravděpodobně bude nejlevnější koupit funkční použitou a vyměnit kus za kus. Můj dotaz směřuje právě k té výměně - jak moc je to náročný, na přesnost citlivý proces? Zkušenosti mám třeba s výměnou rozvodů, s výměnou převodovky ne, dílenské vybavení k dispozici. Dál: jakou převodovku mám shánět? Musí být pouze od Renaultu, nebo to může být např. AM6 z C5 3,0? a co motorizace, AM6 se dají najít i v 2,7 dieselech, jsou totožné, nebo narazím, např. s elektronikou? Předem díky za odpověď


co konkretne znamena ze je KO
cista slabina u tohoto automatu je proste hydroblok, je hlinikovy, vyderu sa piestiky a tie potom bud netesnia alebo sa zasekavaju a robi to hodne silne psie kusi

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator