Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Letní pneu na C5
c5vyskov
21.03.2014 13:41 - Re: Letní pneu na C5
99
vilous napsal(a):
Když si vezmu, že musejí v létě sedět líp než formule, kvůli měkčí směsi asi budou tišší, co ušetřím za ty roky za přezouvání...

Nesedí... Jeden takový se mi letos v "zimě" podíval do kufru. Podle kalendáře už měly být zimní, ale venku 15°, tak jsem měl ještě letní. Já jsem zabrzdil s 5 cm rezervou, gumy ani nepískly, ještě jsem si říkal, jaký je tady super asfalt, už jsem to fakt viděl černě. No ale pán za mnou na zimních nedobrzdil, jeho gumy pištěly jak dlouho a to měl nové auto s ABS, v autě chyba nebyla... Pak mi ještě říkal, tady ten asfalt nějak klouže. A to bylo +15°, takže si dovedu představit, jak se asi můžou chovat v létě při 30°, ještě když se jízdou pneu zahřeje na nějakých 50 (a to se zahřeje)...
Zimní gumy v létě jsou podle mě větší zlo, než letní v zimě. Aspoň tady u nás na JM.

A k věci: letos jsem koupil Goodyear EfficientGrip Performance 215/55 R 16 93 W, sada vyšla o cca 2500 drហnež Kumho. Goodyear má hodnocení B A 68dB, Kumho E B 73dB... GY mám 14 dní, takže zatím spokojenost. Ty Kumha byly skutečně hlučnější, hlučnější než zimní Dayton (docela šílená značka, ale fungují výborně na rozdíl od toho Kumha, Savy....)

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator