Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
Marianz9
24.07.2013 07:20 - Re: FAP - Filtr pevných částic
99
Mal som ten istý problém s Fap filtrom pevných častíc a tak isto začmudené okolo turba.Mám C5 1.6Hdi
Riešenie:Jednoznačne rozobra Fap filter vybra vložku filtra(či wapkova to je otázne horuca voda neprejde az cez celý filter a uvolní len vrchnú a spodnú čas filtra.Stred ostane upchatý.Wapkoval som a po 10 000Km vam ohlási chybu RISK OF PARTICLE FILTER BLOCKING.Pomohlo až zakúpenie nanočističa(roztoku chemikálie) ktorého po aplikovaní na 24h.Potom prišla na rad horúca wapka po vyčistení šlo z toho nehorázne vela bordelu.Toižto roztok rozpúša uhlík a iný bordel komplet v celom filtri a nie okrajovo ako ked sa len vystrieka filter wapkou.Ešte odporúčam vyfuka horný diel Fapu kompresorom je tam akoby sito pred snímačom tlaku,býva tam tiež vela bordelu.Nakoniec vyčistit okolo turba a dielce Fapu, založit tesnenia a zložit.Pokial vám hodilo chybu RISK OF PARTICLE FILTER BLOCKING tak bez diagnostiky sa nezaobýdete chyba nezmizne sama.Musíte vymaza chybu a resetnú filter pevných častíc.To je moja skúsetos s FAPOM doteraz jazdím bez začmudeného turba a chyba sa neobjavila, najazdil som od tohoto procesu už zhruba 32 000km.Pošlem aj foto alebo návod .

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator