Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Auto jeté nebo nové, výhody, nevýhody
c5vyskov
18.03.2013 17:01 - Re: Koupě Citroenu C5
99
Mikra: Myslel jsem tím že v bazarech je jich víc...
Já pořád tak nějak předpokládám, že auta se nekupují na rok nebo jen na vyjetí z autosalonu. Takže pokles ceny během téhle doby majitele nemusí zajímat. Pro mě třeba je důležitá ztráta ceny za 5, 10 let a 100/200tisíc km.
Když vezmu novou C5 za 500tis Kč, najedu 200tis (to by mohla vydržet bez zásadních oprav), pak ji nechám sešrotovat (a neřešíme, jakou pak má hodnotu, tak beru prostě nula), tak vyje 2,50Kč/1km. A najedu to v klidu bez starostí. Vím čím si auto prošlo, jak jsem s ním zacházel, jak se auto chovalo jako nový-jestli se něco nechová zvláštně...
Když koupím 5 letou C5 se 150tis. km (míň km nevěřím) za 200tisíc Kč, nechám si ji 5 let, najedu 100tisíc km. Za opravy dám: 20 vstřiky + 15 fap + 15 setrvačník + ...=minimálně 50 tisíc. Po těch 5 letech bude k sešrotování, jak v prvním příkladě. Takže celkové investice 250tisícKč/100tisíc km = 2,50Kč/1km, ale věčně nějaká oprava, nevím kdy se rozpadne třba altík apod. Navíc riziko stočenky, bouračky, může být kradená. Jasně, všechno jde prověřit, ale stojí to čas a peníze. A proč tohle absolvovat, když nový auto vyjde na stejný peníze a máte tam jistotu?

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator