Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: tažné zařízení + legislativa
najk
05.12.2011 21:33 - Re: tažné zařízení + legislativa
99
c5vyskov napsal(a):
Pozor na to, možná došlo ke změně. Našel jsem novelu zákona

.link.

Podle toho lze s ŘP sk.B řídit:
B jsou zařazena motorová vozidla s výjimkou vozidel
uvedených v písmenech a) až e), jejichž největší
povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg,
s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke
kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší
povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud
největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg nebo v případě rozšíření
rozsahu nepřevyšuje 4 250 kg,

o "soupravě" už ani zmínka Už od toho září mám v plánu zajít na inspektorát a nechat si rozšířit ŘP o B+E s omezením do 3500kg, protože za takových podmínek jsem řidičák dostal. Jsem zvědavej, jak uspěju...

Taky je zajímavý, že ministerstvo, Besip, všichni informují jen o blbostech typu měření MP, ale že od 6.9.2011 je připojení vozíku nad 750kg s řidičákem B vlastně jízda bez platného řidičského oprávnění (=tipuju to tak na 10let nepodmíněně)

edit: Teď vidím, že účinnost je až od 19.1.2013



ježišku na křížku, se picnu, dělᚠvlny, vzápětí bude následovat smrš dojmů a pojmů!!!!! Přečti si ještě jednou tu novelu a to novy grafpara č. 80a. Prosím , lehce shrnu písmeno f) předmětného paragrafu: kdo má Béčko může řídit OA vážící max. 3500 kg + vozík 750 kg - tj. 4250 kg, nebo vozidlo s vozíkem (karavanem) t.j. soupravu ne t잚í 3500 kg. Kolik můžeš táhnout za C5 je jiná problematika, v každém případě pouze to co mᚠzapsáno v TP, ale !!!!!!! když mᚠjenom Béčko, tak celá souprava nesmí překročit 3500 kg.

Příklad na mám vozítku: mám v TP max hmotnost vozidla 2120 kg, do 3500 kg mi ostává 1380 kg, můj karavan má max celkovou 1300 kg, výsledek: vejdu se. Jinak mám ještě v TP mého C5 zapsáno, že max. hmotnost soupravy je 3520, ale přitom etě jeden zápis : max bržděného je 1600 a nebržděného 750 kg. No když dobře počítám, tak abych tahal 1600 kg musel bych mít B+E!!! Ale když tahám do 1380 kg, tak mi stačí čisté Béčko i po novele!!!!

no tak snad jsem to neskonil

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator