Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
TomasT
13.09.2011 11:30 - Re: FAP - Filtr pevných částic
99
Tak se dneska u mě v práci Horác zastavil, auto jsme procházeli a výsledek je, že se všechno tváří v pořádku, žádné trvalé chyby - ale hláška o hrozícím ucpání FAP filtru se po každém nastartování znovu objeví, SERVICE pořád svítí.
- service svítí a hláška se objevuje už cca 2000 km
- v žurnálu žádná chyba k FAPu, ze zajímavých jen jedna ke stavu oleje (objevení-zmizení ve vypnutém stavu), mazáno před 1500km (v servise při výše uváděné kontrole).
- v počítači aditivace žádná chyba, čerpadlo se při testu ozývá (stav naplnění nádržky neznámý, u tohodle motoru není vidět ani v diagnostice - píše pořád plnou)
- v logu počítače motoru žádná chyba k FAPu (jen ke žhavičům a k přídavnému vyhřívání)
- po promazání chyb několikrát startováno, vytáčeno a úplně bez chyb
- nucená regenerace se odmítá spustit
- hodnoty k FAPu:
-- průměr mezi regeneracemi: 130km (jezdí to hlavně po městě)
-- od poslední regenerace: 103 km (ta výše uváděná jízda po dánici - regenerovalo se)
-- zaplnění sazemi: 25%
-- aditiva ve FAPu: 76g (limit je 98g)
-- aktuální dif. tlak na volnoběh: 0 mB (občas na chvilku 3,7mB), v otáčkách max. 10-15mB
- zdála se mi příliš nízká hodnota tlaku (vůči těm ostatním údajům o zaplnění) takže zkontrolován kablík a konektor ke snímači tlaku - OK, po vytažení konektoru za běhu ihned nahlášena chyba snímače, po vrácení OK.
- auto má vcelku reálných 126.000km (kupováno jako necelé 2leté bourané, jezdí další 4 roky u Horáce)

Takže mě už nic dalšího nenapadá, kde zůstává viset ten problém hlášky o FAPu a svítící servis. hlouposti co mě napadaly:
- že to za pár najetých km konečně zmizí samo (ale tomu neodpovídá, ta stále znovu vyskakující hláška při každém nastartování)
- že se tomu také nezdá ten nízký diferenciální tlak FAPu - problém v měřicích trubičkách ke snímači nebo přímo ve snímači - ale protože vyskakuje hláška na displej, tak bych čekal také chybu v některém logu.

A jinak mě nenapadá nic - co vás odborníci, nějaké nápady? (já jsem jen poučený lajk )

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator