Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: C5 1.6 HDi
c5vyskov
03.07.2011 13:11 - Re: Zkusenost s C5 1,6 HDI
99
Když to takhle sepíšeš, tak se to zdá hrozné. Na druhou stranu to auto má najetých přes 200 tisíc km.

-Co jsem vyčetl, tak FAP má vydržet 160tisíc, v Citroenu říkali 140tisíc. Jestli tobě vydržel 180, tak už přesluhoval.
-Totéž spojka+setrvačník, 190tisíc km mi nepřipadá jako zrovna málo. Rozvody po 190tisících - u jiného motoru už bys je tou dobou měnil podruhé.
-Přetěsnění vstřiků - to jsou podložky za cca 100Kč+práce?
-Turbo seženeš za 8000.
-Přibržďování kola - u kterého auta vydrží ruční brzda 6 let/200tisíc km bez údržby? Lanovody pořídíš za 2000, já jsem dal za originální v Citroenu i s prací cca 5000 a v tom byla myslím i výměna gufera u poloosy.
-Zadní brzdiče jestli jsou na tom už joo špatně, tak prohodíš levý za pravý a vypodložíš jak psal Jumep. Náklady max. 350Kč za nové šrouby.
-Odchylka spotřeby PP: asi by to chtělo kontrolu vstřiků nebo neřešit, jestli s motorem nejsou problémy, jede normálně a nemá divný zvuk.
-Přední náprava - zkontrolovat uložení a geometrii, podle mě to všechno souvisí - vibrace, nerovnoměrně sjeté gumy, velká rozbíhavost, ložiska ko (i když v těch 200tisíc km mají na výměnu nárok tak jak tak)
-Ty ostatní věci se prostě stanou. Na autorevue řešil pán prasklou převodovku v Octavii staré něco málo přes 2 roky, těsně po záruce. Stálo ho to 50tisíc...

Co mám já zkušenosti z doslechu, třeba na Alfě byla z výroby vadná poloosa - tj. dohadování se servisem, nechtěli to uznat...pak opravy (prkotin) katastrofální, servis neschopný. VW Passat, neskutečný držák najeto 300tisíc, ale každých 90 nové rozvody, x-krát měněná přední náprava, poloosy, kabelový svazek..a to je jenom co mi majitel řekl, taky nemohl prozradit všechno, aby neutrpěla pověst Das Auta

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator