Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Servisy,vrakoviště,služby / Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám
1 2 > >|
12.09.2007 22:37 - Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167246
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Po dlouhém a skoro všerepublikovém pátraní kde lokalizují a opraví závadu na automatické převodovce - 4HP20, AL4, AL6 , po zkušnostech s domácími kutily všeho druhu který tomu prd rozumněli, nebo s autorizovaným servisem kde na příslušný automat čumeli jako tele na nové vrata a kde neuměli ani načíst přes komp chybové hlášky jsem konečně objevil servis kde takový člověk existuje a ví co dělá. Je to autorizovaný servis Citroen,Autoport s.r.o. Praha 10. Mám velmi dobré zkušenosti, mohu doporučit co se alespoň automau týče.

17.09.2007 10:22 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167247
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Momentalne ich testujem, dam vediet vysledky

18.09.2007 08:10 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167248
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Jo,dej vědět jaký na tebe udělali dojem , po vlastních zkušenostech s ostatním opravárenstvím, tihle se mi osobně líbíli.Človek musí ale počítat s vyšší cenou, nadruhou stranu kdyz problém odstraní, tak to jde.

18.09.2007 11:37 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167249
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
No, olej vymeneny, dokonca tam naliali to co patri, povedal by som ze asi vedia co robia. Cena premrstena, 3080 korun za vymenu oleja vcetne materialu je hodne ale s tym sa u ofiko servisu pocita Dokonca mi to zadarmo pichli na diagnostiku, co im dava plus ( normalne za to u C5 beru podla ofiko cennika cez 1000,- co je pekna zlodejina ). Spokojnost.

18.09.2007 12:36 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167250
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Jo, já psal že cena bude horentní+ ten jejich oficiální Chrono servis - jak si to nazývají, kde diagnostika stoji 990,- kč hrůza,ale co naděláš. Já už po svých velice špatných zkušennostech jak jsem psal přestal těm "garážistům" věřit. Naposled když jsem k jedomu jel, tak mě za vratama uvítala docela slušná sbírka pivních lahví alespoň jsem věděl jakou znacku piva má pan opravár v oblibě Bohužel s prací a diagnostikou problému to nebylo tak dobré jako s jeho pitím piva. Smůla. Hele možná si to tu už ventiloval,tak se předem omlovám za otázku,ale co jsi měl s tou převodovkou? Já že když jsem šl do toho autorizovaného servisu a chtěl mluvit stím maníkem co je opravuje, tak jsem mu řekl že jsem měnil olej a on mě nato hned sjel proč jsem to dělal,že se to nedělá jen kontroluje hladina atd.....

21.09.2007 11:38 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167251
kubo
Město: Jakubany, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Prosim a tief, odpíš, či ti prevodovka ešte blbne, ak si bol kvôli tomu, alebo si len chcel vymeni olej? Ak by to bolo u teba ok, tak by som to možno skúsil aj ja. Díky

21.09.2007 12:48 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167252
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Automat mi troska kopal pri preradovani do 2, 3, a niekedy aj s 2 do jedna bolo citit skubanie, vymena oleja mohla, radenie je hodne hodne hladsie, jedine co zostalo je podradovanie pri prudkom brzdeni ( s 2 na 1 pri agresivnom brzeni ) tam citit skubnutie pri zaradeni. Na diagnostike sa objavila len chyba ziskavania udaju o tocivom momente takze bude najskor prechadzat kabelaz a kontrolovat stav konektorov.

Ak to nepomoze odnesiem to do KAPSu, za diagnostiku ( tzn demontaz/montaz, otvorenie a kontrola prevodovky ) beru 5000,- co neni zle. Cena opravy sa moze pri znicenej prevodovke vysplhat az do 50 000,- co stale nie je zle ked vezmeme do uvahy ze nova stoji hodne cez 300 000 U mna to bude najskor lamela na jednicke. No, uvidime, pri beznom jazdeni to radi nadherne tak sa na to mozno vykaslem

21.09.2007 20:03 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167253
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Tak přesně to co píšeš mi dělá také,ale jen někdy.Občas kopne když řadí z 1 na 2. No a když podřazuje při intenzivním brzdění je to šlupka,nejdříve me to i děsilo,ale zvyknul jsem si.V tom autoportu mi technik říkal že je to normální,prý podřazuje takto intenzivně.Takže to neřeším. Dokavaď to bude chodit nic už stím dělat nebudu, beru to jako z bytečné plácání peněz,stejně bych neměl záruku že se to zlepší nebo to přestane.

21.09.2007 20:10 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167254
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě dodatek: na diagnostice mi také identifikovali dočasnou závadu na snímači otáček,myslíš že by to mohlo být konektorem? Já to ňák nebádal.

24.09.2007 07:50 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167255
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Konektor to kludne moze byt, u francuzskej elektriky jeden nikdy nevie ... Inak som sa cez vikend povozil dalsim autom s 4HP20 a kope na tych istych miestach ako moja prevodovka - povedal by som ze je troska odflaknuty software v riadiacej jednotke. Skusim zistit ci na to neexistuje softwareovy update.

24.09.2007 10:22 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167256
Dapata
Město: Praha, Auto: XsaraPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Hele když já chtěl identifikovat závadá na mé převodovce,tak jsem vyžkoušel čtyři jiná vozidla s tím samým automatem který je u mého auta,ale abych pravdu řekl každé to auto respektive jeho převodovka se chovala jinak.Dá se říci co kus to iriginál Takže jsem se na nějaké ladění pomocí softu vyprdnul. U 4HP20 existují ruzné verze softu a prý snad v servisu by ti měli nabídnou právě ten upgrade na novější verzi. Ovšem tuto informaci mám z Thajska a Australie, Je otázka jak to bude v Evropě a u nás.

28.07.2008 16:11 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167257
bartali
Město: Nové Bránice, Auto: Citroën XM 3.0 V6 24V (147 kW)Počet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
omlouvám se že vstupuji do staré diskuze ale mám jeden postřeh, Mám nově XM s 4HP20 s akualizovaným software a mohu říct že to taky kope. ještě mi čeká výměna oleje ale myslím že to nepřestane.

06.10.2008 12:04 - Pozor na City v ČB 167258
Childeater
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Hola, pozor na City CAR v Českých Budějovicích, Rudolfovská ulice. Dnes jsem tam telefonoval a chtěl jsem vyměnit olej v převodovce (4HP20) a pan "mechanik" mi sdělil, že olej v automatu se nemění - doživotní náplň. Od takových servisů radši dál.

Zvednul jsem telefon a zavolal do Tábora, tam zcela jiný přístup. Pan opravdový technik věděl která bije, znal finesy výměny oleje a teď právě kontroluje, zdali mají ten správný olej na skladě.

Zajedu tam a poreferuji.

06.10.2008 15:52 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167259
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mno, nekdy v automatech je "dozivotni napln", ale kdo vi, kolik let je ofiko zivotnost auta? 3, 6 nebo 10 let?

Problem je, ze tohle ti reknou i nekteri experti v Citroenu. Nekdy je lepsi se predem informovat a udelat sber informaci, kdyz se jedna o neprozkoumane krajiny, jako je AP )

06.10.2008 16:51 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167260
Childeater
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
No, City Car JE autorizovaným Citroen servisem...a dokonce i dealerem...

06.10.2008 16:57 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167261
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Co nadelas, uz bys mel byt zvykly, ze Citroen v CR je neco neskutecneho, co se v pristupu k zakaznikum tyka )
Ono ani s koupi noveho auta to u nich neni nic valneho. Se svym pristupem k novym zakaznikum "tady mas cenu a neotravuj, kup nebo jdi" se nedivim, ze se hodne lidi otoci na podpatku a ze salonu mizi ( a jde do Peugeotu, kde se jim venuji a daji jim nejake slevy popr. vybavu navic, coz jsme uz zazili).

06.10.2008 16:59 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167262
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Ono termin "dozivotni" je take takovy oblibeny marketingovy a reklamni figl. Nikdo totiz nerika k cemu se to "dozivotni" vztahuje Klidne to muze byt vztazene k tomu oleji a ten treba ma zivotnost 3 roky.

06.10.2008 17:06 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167263
Childeater
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Jsou to kokoti. Ten chlap z Tábora mi pak omluvně na adresu sdělil, že v českým překladu servisního manuálu se fakt píše "celoživotní"... (

V německý servisce je velmi jasně napsáno 40.000km. Docela by mě zajímala česká serviska, pokud jí někdo vlastní.

06.10.2008 17:24 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167264
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Napis Mistrtwist, ten ma auto po majiteli, co jej koupil v CR a snad bude mit i servisku.

Podle me je to jen neznalost ceskych servisu a mozna lenost premyslet, zadny olej nemuze vydrzet vecne.

07.10.2008 10:35 - Re: Autorizovaný servis kde rozumí automatickým převodovkám 167265
Mistrtwist
Město: Prágl, Auto: Počet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
auto servisku samozrejme ma a dokonce servisni hystorie sedi ) olej v automatu se meni a to pri kazdem servisu 40tis. Nevim jak dosli na to, ze se olej nemeni. kdyz jsem auto koupil, prvni co bylo, tak kontrola geometrie a prave vymena oleje v automatu, ale v Brne v Brnocaru. chteli jen vedet, co to je za auto a proste udelali a netvrdili mi nic o dozivotni naplni... od te doby jsem najel nejakych 15 tis a pak delal komplet servisni prohlidku, ktera se ma delat pri 120-ti. ja ji ale zkratil, abych nemusel delat nektere veci 2x. to uz ale nebylo v autorizovanem servisu, ale u kamarada v dilne, protoze to vyslo ani ne na 1/4 ceny v Citroenu... Kdyz vydrzite do vecera, podivam se presne, co tam je o automatu. ja servisku zkoumal jen pri koupi auta... od te doby je na svem miste v aute... ale vim, ze je spolecna pro vice modelu Citroenu...

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator