Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Volna predni naprava.
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 > >|
26.09.2014 07:01 - Re: Volna predni naprava. 2737022
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Opět bych chtěl upozornit majitele X7, že přední náprava je tak dokonalá, že skryje i své vlastní kiksy. A nemyslím to ironicky - viděl jsem asi 30 testů X7 a v jednom se shodují - obě nápravy jsou řešeny bez ohledu na peníze naprosto dokonale vy smyslu vedení kol i jízdního pohodlí.
Ale při výměněně ramen mi našli tyčku stabilizátoru v podstatě na upadnutí. U starší C5 stačila desetina milimetru a už to strašně klepalo a každých 40 000 km jsem s tím byl u jruzeho. U X7 hluboký klídek, žádný příznak. A jruze by mohl vyprávět, jak na mém autě loni u spodního uchycení těhlice chyběly 2 šrouby ze tří a kolo v přímém směru držela asi poloosa a tyč řízení a přesto jsem s tím před tím ujel několik tisíc km a nic neklepalo... Takže při nějaké údržbě (třeba olej...) si nechte projít aspoň zběžně pření nápravu, protože sama vám svě problémy ani nenaznačí.

26.09.2014 10:04 - Re: Volna predni naprava. 2737064
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
preto sa to vola servisna prehliadka a nie len vymena oleja
toto aj s platnickami by sa malo kontrolovat vzdy, pravda je vela ludom sa nechce davat dole kolesa a pri pouziti odstavacky ani pod auto nelezu

26.09.2014 10:15 - Re: Volna predni naprava. 2737072
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hmm, asi sa na tú nápravu detailne pozriem pri prezúvaní na zimné... Lebo ako čítam, kopu žudí už menilo zadné silentbloky na ramenách a ja ešte furt nič (ani nič nepočujem). A keďže viem po akých cestách jazdím, tak

26.09.2014 12:02 - Re: Volna predni naprava. 2737073
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No právě že u té nápravy žádné kiksy neslyšíš. Tam kdyby upadlo kolo, tak o tom nevíš, v tom je fakt konstrukčně dokonalá. Mně k tomu, aby se na to servis podíval přimělo to, že při středně silné akceleraci většinou do kopce zhruba tak od 60 do 100 km/h auto mírně vibrovalo. Nic dramatického, spolucestující si toho ani nevšimli. Řízení absolutně v klidu. Při sundání nohy z plynu to ihned pominulo. Psali mi v soukromých zprávách další dva místní členové, že mají úplně stejný problém.
Jinak auto má +- 200 tkm a přesně 5 let věku.

26.09.2014 15:12 - Re: Volna predni naprava. 2737125
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
hmm, asi sa na tú nápravu detailne pozriem pri prezúvaní na zimné... Lebo ako čítam, kopu žudí už menilo zadné silentbloky na ramenách a ja ešte furt nič (ani nič nepočujem). A keďže viem po akých cestách jazdím, tak


Tak zrovna ty zadni silenbloky jdou teda dost slyset. Staci mirne tuknout do brzdy. A kdyz to zadupnes, tak je to pak i docela rana, ale to uz musi byt ty silenbloky uplne vybite.

26.09.2014 16:39 - Re: Volna predni naprava. 2737128
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Tak zrovna ty zadni silenbloky jdou teda dost slyset. Staci mirne tuknout do brzdy. A kdyz to zadupnes, tak je to pak i docela rana, ale to uz musi byt ty silenbloky uplne vybite.


Když jsou ty zadní KO tak to plave,mlátí(když jen načaté tak to plave v podélných kolejích) - tyčky jsou slyšet také,ale není to tak markantní jako I a II - X7 je lepší odhlučněná.(a mimo to jsou z.silenty načaté skoro na všech)

26.09.2014 19:16 - Re: Volna predni naprava. 2737155
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jardo, musim rict, ze jsem je mel yvymlacene ale naprosto total, a na chovani auta jsem fakt nic krome toho bouchani pri akceleraci a brzdeni nic nepozoroval. Bylo ale poznat trocha, ze kolo chodi vpred a v zad pri skubani na miste. I kdyz ono je to cele ta naprava takova gumova, ze clovek nevi jeslti to tak ma byt nebo ne

26.09.2014 19:26 - Re: Volna predni naprava. 2737159
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jruze jako vždy má pravdu. Měl jsem dojem, že auto víc plavalo ve vyjetých kolejích, ale nijak jsem si to nespojoval se silentbloky ramen, prostě jsem to bral jako vlastnost měkkého auta. Díky za upřesnění důvodů.

20.10.2015 23:01 - Re: Volna predni naprava. 2876395
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem,
hledám radu ohledně nápravy C5 II kombi. Měl jsem přední nápravu takovou "volnější" až mne to opravdu jednoho dne naštvalo a nechal jsem ji opravit.
Dělalo se:
1) výměna hřebenu řízení
2) výměna čepů řízení
3) promázání a výměna manžet na poloosách
4) výměna zadní silenbloky na nápravách
5) výměna LDS

Teď je už náprava opravdu výrazně klidnější, auto stabilnější - a jízda pohodlnější , ale občas se v případě vytočení kol a přidání plynu ozve takové porupání od kola spolujezdce. a při sundavání auta ze zdviže (v nejvyšší poloze) se ozve rána a auto poskočí.

Poradíte mi, kde by ještě mohl být potíž (pístnice, poloosa, či něco jiného) ?

Dodatek na STK je prý úplně vše OK

Díky Michal

20.10.2015 23:12 - Re: Volna predni naprava. 2876396
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
znie ako poloos

20.10.2015 23:17 - Re: Volna predni naprava. 2876397
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
Je šance nějak jednoduše přesně určit, že je to ta poosa?
Už se mi do toho nějak nechce dávat další peníze.
A co to poskočení s ránou při sundavání ze zdviže?

20.10.2015 23:21 - Re: Volna predni naprava. 2876398
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak mas na max dvihnute a auto dvihnes tak sa obcas zasekne piestnica a ta po zmene vysky sa odtrhne, to neries

13.11.2015 21:04 - Re: Volna predni naprava. 2886427
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 224

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ahojte,
poprosil by som o radu. Najmä pri cúvaní registrujem trošku také tuknutie/buchnutie od prednej nápravy. Akoby doskočila ku zvyšku auta. Deje sa to keď cuvama zabrzdím. Inak nič podozrivé nepozorujem. Snáď len na diažnici pri vyšších rýchlostiach mi troskutrasie volantom, inak nič. Máte nápad na čo sa zamera?
ďakujem.

13.11.2015 21:07 - Re: Volna predni naprava. 2886431
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zodieraju sa ti gumy zvnutra?
dole kopcom sekane stupanie na brzdu buchoce?

13.11.2015 21:57 - Re: Volna predni naprava. 2886442
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 224

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zodieraju sa ti gumy zvnutra?
dole kopcom sekane stupanie na brzdu buchoce?


nic z toho som si zatial nevšimol, dolu kopcom to vyskusam a gumy sa mi udaju byt ok

14.11.2015 05:10 - Re: Volna predni naprava. 2886496
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
nic z toho som si zatial nevšimol, dolu kopcom to vyskusam a gumy sa mi udaju byt ok


A má to najeto nad 160000Km? Co by jsi po té nápravě chtěl- aby vydržela jako na C5 I a II ? - je celá na konci životnosti čepy,silenty - najdeš udělᚠa zanedlouho budeš dělat další(pokud to budeš dělat po kouskách.

14.11.2015 10:45 - Re: Volna predni naprava. 2886590
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mohol by si prosimta prestat zhadzovat tu napravu?
ten silent tam je slabina, to je fakt, ostatne veci na nej ale vedia drzat v pohode

14.11.2015 11:01 - Re: Volna predni naprava. 2886595
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mohol by si prosimta prestat zhadzovat tu napravu?
ten silent tam je slabina, to je fakt, ostatne veci na nej ale vedia drzat v pohode


Mᚠpravdu - je to nejdokonalejší náprava - (souhlasím - když budu psát pravdu poklesne poptávka po těchto autech = bude málo práce)

14.06.2016 07:37 - Re: Volna predni naprava. 2962113
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, přidávám se k diskuzi svými potížemi.
Začátkem roku jsem začala řešit předek celkově. Na autě se tedy doteď vyměnili všechny 4 ramenní silentbloky, celé servořízení za repasované, spodní čepy, rejdové čepy, axiální táhla s manžetami, všechny 4 koule, vyměněna komplet LDS (s řízením), přední výškový korektor. Po této anabázi jsem byla na geometrii (laserová-s "monitory na kolech?) u které jsem si hezky postála pokoukala a druhý den tam jela na reklamaci, protože poprvé jsem měla volant podstatně šikmo doleva. Podruhé jsem odjela s volantem šikmo doprava. Nicmémě se tam již nevracím, na další geo jedu ke známému v pondělí. Každopádně auto stále na silnici plave (nejen v kolejích po kamionech), ale to by mohla vyřešit i zítra výměna gum za nové. ALE auto stále nezvládá nerovnosti, a už krátké, dlouhé, šikmé, příčné... Nerovnosti se opírají do volantu, jak už tu bylo psáno, volant kopíruje tvar nerovností a přenáší se do něj rázy od nerovností. Vůbec mi příjde, že ten předek drncá a nemluvě o velkých kočičích hlavách nebo vlakovém přejezdu. Vydržím dost, ráda do auta naleju nějaké finance, když pomohou-mám to auto místo potomka, ale začíná se za mnou plazit frustrace.
Chci si ověřit, zdali můj další plánovaný postup je OK. Vyměním samozřejmě ty gumy a udělám další geo... A vidím to na výměnu těch kloubků na volantové tyči (kde se dají sehnat?), stabilizačky, držáky příčného stabilizátoru...? Auto má dnes 282tis.km, takže si zaslouží péči, jen do toho nemůžu jednorázově nacpat desítky tisíc, tak musím postupně
A taky mě zaujalo téma horního uložení pístnice, nemohl by být problém (i) tam a proto měl mechanik takový problém s tou geo?

14.06.2016 14:05 - Re: Volna predni naprava. 2962204
ink
Město: Řím, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163
99 Poslat soukromou zprávu
mal som take iste sintomy, pozrel som na silenty a boli na vymenu (najma pravy). Vymenil som lavy, zlepsenie o 20%. Vymenil som gumy (totalno hotove po 70.000km), zlepsenie na 90%, prestalo plavat a skoro aj tocit. Vymenil aj pravy (bol uplne odtrhnuty, ale uz to skoro vobec necvicilo) a teraz je to ok.
Cize tie gumy na to mali naozaj neuveritelny vplyv.

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator