Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Geometrie
1 2 3 4 ... 9 > >|
28.03.2008 15:04 - Geometrie 169052
spooky
Město: Beroun, Auto: Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, citroen foru jsem se docelt ze spravna poloha volantu ma vliv na ESP a hydrauliku. Prijde mi to logicke ale v prispevku je uvedeno ze se to musi dat na diagnostiku... to mi prijde divne.. kdyz je volant rovne seridi se kola a hotovo ne?!

Mluvim tedy celou dobu o geometrii.. tj. kdyz mi ji udelaji v pneuservisu je to ok.. u Citroenu delaj totez (nebo ne?!)

28.03.2008 17:09 - Re: Geometrie 169053
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Geometria musi byt urobena v polohe v ktorej cidlo na volante ukazuje 0' vychylku.

27.01.2010 22:04 - Geometrie.... 1803244
lubin
Město: Středočeský kraj, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem,nevíte někdo jaká je správná hodnota geometrie přední nápravy?
Je to jako všude +-1mm?
Děkuju

27.01.2010 22:08 - Re: Geometrie.... 1803245
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
strana 261

.link.

27.01.2010 22:29 - Re: Geometrie.... 1803247
lubin
Město: Středočeský kraj, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel mně to nejde se do toho programu dostat!

27.01.2010 22:31 - Re: Geometrie.... 1803250
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
0 az -3 mm (0 az -0° 25')

Je to PDF, plugin na otvorenie v prehliadaci ma evidentne problem (otestovane Adobe Acrobat Reader 9)
Treba to dat pravym, Save link target as (Ulozit ako) a urcit kam to v pc ulozit a az potom to otvarat

27.01.2010 22:33 - Re: Geometrie.... 1803251
lubin
Město: Středočeský kraj, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72
99 Poslat soukromou zprávu
0 až -3mm zbíhavé nebo rozbíhavé?

27.01.2010 22:35 - Re: Geometrie.... 1803252
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
-3 = rozbiehavost
+3 by bola zbiehavost

ja to mam na 0

27.01.2010 22:37 - Re: Geometrie.... 1803253
lubin
Město: Středočeský kraj, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 72
99 Poslat soukromou zprávu
Moc děkuju a mᚠu mě panáka (na srazu)za rady co od Tebe dostávám

15.07.2011 12:36 - Re: Geometrie 2401813
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
prehazoval jsem pneu (zadnipredni) a u LP mam pneu hodne sjetou z vnitrni (prave strany) strany (vnejsi strana a stred.je stejne sjeta) ... PP je sjete rovnomerne...
Volant na rovine nikde netahne, jen je lehce nalevo...
Geometrie byla delana asi 12tkm zpatky a podle rezervy ktera je stejne sjeta jako LP predpokladam, ze geometrii to asi jen tak neopravim... BTW mam 5 litaku, protoze to LP kolo puvodni majitel najel asi do diry ci nekde a litak nejde vyvazit tak je jako rezerva ted...
asi by bylo dobre menit to ulozeni ramene viz.obrazek...(je to fotka LP ale na PP je to da se rict stejne)
Vaham jestli to dat vse do kupy a hodit to do servisu protoze na vymenu tech gumovych bazmeku si netroufam ale zase abych nepomenil pulku veci za xy penez a byl bych tam kde doted,protoze geometrii to si myslim neni a je tam jiny problem.... rady/napady ?

Přílohy:
IMAG0048.jpg ( 623345b ) - LP ulozeni ramene

15.07.2011 14:48 - Re: Geometrie 2401846
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Podle popisu bych si tipnul na špatnou geometrii. Ale ne špatnou ve smyslu sbíhavosti či spíš rozbíhavosti, protože se sjíždí jen jedno kolo. Spíš bych to viděl na příklon kola. Neseřizuje se. Příčina by mohla být právě v tom, že bývalý majitel kolo naboural a pravděpodobně ohnul rameno, nebo něco na nápravnici. Tady silentbloky asi nepomůžou. Proměřit rameno není tak jednoduché, spíš bych to viděl rovnou na výměnu. A dají se myslím koupit i s nalisovanýma silentblokama a to už potom zvládneš hravě. Jen tu jistotu, že to tím vyřešíš ti zaručit nemůžu.

15.07.2011 15:19 - Re: Geometrie 2401859
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
jestli je až tak koplé kolo že nejde vyvážit... tak bude určitě rameno v haji, výměna v nejbližší době( uhnuté), siletny jsou taky zralé na výměnu, měl jsem je ve stejném stavu přidám foto, mě to vrzalo. Jak dorazi jumep. řekne co stim.

Přílohy:
17062011085.jpg ( 613403b ) - silent

15.07.2011 15:30 - Re: Geometrie 2401862
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Změřit geometrii-ten silentblok to nedělá(podle mne),možná zkontroluj ten přední a spodní čep.Rameno také jen tak neohneš.Geometrií změřit souosost,odklon a souběh.(odklon si můžeš změřit i doma - provázek nějaké závaží, pustit přes blatník ve středu kola a změřit nahoře a dole na ráfku. Souosost taktéž doma - kola do přímého směru a na obou stranách změřit vzdálenost kol od sebe(přední - zadní) - je to jen orientační!! ,ale jestli se to kolo tak hodně sjíždí(nevím kolik jsi najel Km) tak by jsi to mohl naměřit i takto doma-to by muselo být o hodně.

15.07.2011 18:06 - Re: Geometrie 2401874
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
není jednoduché ohnou rameno, ale jde to, pokud se předchožímu majiteli porařilo kopnout liak který je hodně tvrdý. a navíc výška gumy...to musela být hodně velká rána!!! Kulový čep to nebude taky, nevyosí se nikdy natolik aby sjel pneu tak razantně. Ten bdue určitě měněný s kolem.. Geometrií nic nezkazíš

15.07.2011 18:15 - Re: Geometrie 2401880
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
geometriu neriesim uz inac ako ze to zavezem na digitalnu, kde mi toto vsetko zmeria a teda si to vidim sam na monitore

predpis geometrie je 0.0 az rozbiehavost neviem kolko (su tu dokumenty)

silentbloky ramien su na vymenu, ale ak necitis za jazdy zmenu geometrie (tj. po prejazde po hrboch ti to nezacne tahat atd.), tak tie by nemali sposobit toto zodierananie gum

silentbloky menit predne aj zadne, este pred vymenou si daj skontrolovat tu geometriu (nenastavovat), ak mas zly odklon, skus si zohnat rameno, ak je ok, vymen silentbloky a nechaj nastavit geometriu

ps. na vymenu silentblokov si zozen 10nu ocko racna ... je to strasna patalia vybrat ten drziak hadice

17.07.2011 11:22 - Re: Geometrie 2402004
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
zadne zmeny necitim pri jizde, jen ten pocit ze se strouha jedna cast pneu me sere...
no zatim neresim, dojizdim stare pneu a nez nahodim nove dam geometrii (laserovou) a uvidim s cim na me vyblafnou...
nove rameno nejake obycejne okolo 45 liber na ebay
pri geometrii by teda meli ten volant nastavit rovne , pomoci diagnostiky zjisti kde ma byt presne? , kde to v lexii najdu?
ps.jumep: toto menit sam nebudu, jeslti jsi nedavno porovnal,ze vymena zhavicu neni az tak strasna oproti temhle silentblokumm, tak to to bych menil tyden

17.07.2011 12:36 - Re: Geometrie 2402009
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
vyměnit rameno není težké, odšroubuješ silenty a kolový čep, a mᚠho venku.. S tím ramenem, zkus to vzít přes nějaký servis, budeš to mít za polovic pokud to budeš mít přes zmánost...

17.07.2011 13:03 - Re: Geometrie 2402010
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Citronek napsal(a):
zadne zmeny necitim pri jizde, jen ten pocit ze se strouha jedna cast pneu me sere...
no zatim neresim, dojizdim stare pneu a nez nahodim nove dam geometrii (laserovou) a uvidim s cim na me vyblafnou...
nove rameno nejake obycejne okolo 45 liber na ebay
pri geometrii by teda meli ten volant nastavit rovne , pomoci diagnostiky zjisti kde ma byt presne? , kde to v lexii najdu?
ps.jumep: toto menit sam nebudu, jeslti jsi nedavno porovnal,ze vymena zhavicu neni az tak strasna oproti temhle silentblokumm, tak to to bych menil tyden


Nech udělat geometrii jak ti radí jumep a podle výsledku řeš dál.Já mám přední siletnblok KO a možná i spodní čepy(zatím jsem nemněl čas je vyměnit) a pneu se nesjíždí jen se to projevuje na vyjetých podélných kolejích.V tvém případě to bude spíš geometrie,nebo to rameno,ale to ohnout není tak jednoduché a vzhledem k tomu že zřejmě nevíš co se dělo s autem než jsi ho koupil tak to může být cokoli třeba i nápravnice,hnuté nosníky nebo bůh ví co.Je potřeba změřit i souosost(vdálenost kol-předek-zadek - musí být na obou stranách stejná)-aby to auto nebylo po ráně a šikovně zamaskované(zkontroluj i uložení nápravnice). I auto do vrtule se dá nastavit tak že nikam nepotáhne,ale potom to může klidně žrát gumy.

17.07.2011 20:26 - Re: Geometrie 2402047
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
TheOne napsal(a):
vyměnit rameno není težké, odšroubuješ silenty a kolový čep, a mᚠho venku.. S tím ramenem, zkus to vzít přes nějaký servis, budeš to mít za polovic pokud to budeš mít přes zmánost...


on ma H3+ kde su drziaky na trubky ktore zabiju veeeela casu, tak ako su spravene, vzdy nadavam a zabil by som toho kto to upevnenie vymyslel

co sa tyka tych hrozostrasnych prikladov od jruzeho, nemaj obavy a ries tu geo, potom daj vedet

09.07.2013 11:35 - Re: Geometrie 2597815
citrónek
Město: Litoměřice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Geometria musi byt urobena v polohe v ktorej cidlo na volante ukazuje 0' vychylku.

Zdravím, chci jet na zbíhavost jelikož je volant mírně na stranu, ale nejsem si jistý jednou věci a to ohledně toho natočení volantu na 0´ Když mám volant v rovině a kouknu na hodnotu na diag tak tam mam 128 stupňů a když volant natočím na tu nulu tak je věnec volantu do strany a kola vytočený téměř do levé strany, takže to nemohl někdo rozhodit s takovou odchylkou. Jedná se mi o to jestli mam při geo řešit natočení volantu podle diag kvůli naklápění světel a hydro, nebo zajed a nechat seřídit klasicky( volant rovně+zbíhavost a na diag s uhlem natočení kašlat? Jak to řešíte vy? Děkuji

1 2 3 4 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator