Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nefunkční zadní stěrač
|< < 1 2 3
04.10.2013 21:41 - Re: Nefunkční zadní stěrač 2624578
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
voslik napsal(a):
Jeste k tomu rozebirani a rozhybavani ... mel sem taky zarezly sterac, ale kdyz sem se tady docetl, ze pri rozebirani vetsinou praskne, zkusil sem to bez rozebirani ... rozhybal rukou, vyfoukal prach, pisek, rez atp. a pak sem tam asi jednou tydne strikal olej a rukou rozhybaval ... asi po 4 tydnech sterac prestal zarezavat a uz asi 1/2 roku bez problemu funguje.


normálně zanedbaná pravidelná údržba, jsou věci, které se prostě musí ošetřit, ja to dělám na jaře a na podzim, očistím, promažu a důležité je stěrač i někdy použít a pohybem se ošetřuje sám

30.10.2016 21:23 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007415
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevím zda se to sem tak úplně hodí ale chci se zeptat.Na mojí X7 se mi občas stalo že zadní stěrač se zapnul sám od sebe.Při couvání za deště to beru jako automatiku,ale normálně za sucha?Nemám zapnutý automatický stěrač(senzor deště)Normálně mi funguje i ostřikování,jen se prostě sám od sebe někdy zapne a vesele si stírá

31.10.2016 11:05 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007614
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tankista napsal(a):
Nevím zda se to sem tak úplně hodí ale chci se zeptat.Na mojí X7 se mi občas stalo že zadní stěrač se zapnul sám od sebe.Při couvání za deště to beru jako automatiku,ale normálně za sucha?Nemám zapnutý automatický stěrač(senzor deště)Normálně mi funguje i ostřikování,jen se prostě sám od sebe někdy zapne a vesele si stírá


V diag to mᚠzaplé a pokud zapneš přední a zařadíš zpátečku tak by se měl spustit i zadní. (tak by to mělo fungovat)

31.10.2016 11:10 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007616
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale on hovori ze nema aktivovany stierac a spravi to

mne to pride ako ked boli polamane kable v C5 1/2, ale kedze je to X7 netusim/som sa nestretol

31.10.2016 11:32 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007622
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ale on hovori ze nema aktivovany stierac a spravi to

mne to pride ako ked boli polamane kable v C5 1/2, ale kedze je to X7 netusim/som sa nestretol


Jo jo já psal jak to má být - také nemám zkušenost ale třeba si ani neuvědomil jak a kdy se mu sám zapnul
z. stěrač spíná BSI tak aby nebyl problém třeba i vní a nebo jak uvádíš ty.

31.10.2016 20:09 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007775
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jo jo já psal jak to má být - také nemám zkušenost ale třeba si ani neuvědomil jak a kdy se mu sám zapnul
z. stěrač spíná BSI tak aby nebyl problém třeba i vní a nebo jak uvádíš ty.

Stalo se to při jízdě vpřed.Neměl jsem zaplé stěrače,nemám aktivované automatické stírání.Taky hledím jak sova z nudlí,možná bude někde v té páčce něco prošoupané a při otřesu to samo spojí a začne stírat.Stalo se mi to jen 3x a z toho 2x když bylo sucho.Navíc když pršelo a zařadil jsem spátečku tak mi to samo otřelo zadní okno a opět jsem neměl aktivní automatické stírání Zatím mi to nevadí,spíš se divím jak je to možné.

31.10.2016 21:02 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3007788
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
mas tam nastavenou automatiku pri zarazeni spatecky,je to funkce
sam sterac se vetsinou "rozjede" kdyz mu "upadne" dobeh ,pokud nemas aktivovane nic jineho

22.12.2016 14:11 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3022293
tankista
Město: Hlubočky 3, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 88
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak nevím bud tam mám šotka,nebo si ten stěrač dělá co chce.To že se zapne sám při zařazení spátečky za deště nebo rosy na okně jsem si už zvykl.Ale že se zapíná sám od sebe kdy se mu zachce tak to je už docela opruz.Hlavně když je suché nebo zaprášené sklo.Taky jsem zjistil že když si ráno oškrabávám námrazu a přejedu škrabkou pod tryskou odstřikovače tak se spustí-není tam někde čidlo co ho samo zapíná pokud uzná za vhodné že je sklo špinavé a potřebuje otřít??Opakuji že mám DEAKTIVOVANÉ automatické stírání

22.12.2016 14:14 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3022296
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to s tym nic nema, bud ti blbne snimac polohy v motore, alebo mas nacaty kabel ako som uz uviedol

to je moj odhad, skus skontrolovat tie kable

20.03.2017 14:43 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3051887
brutar
Město: Český Dub, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 56
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar pánové,
prosím o radu, nefunguje mi zadní stěrač. Postupoval jsem takto. Zjistil jsem, že ve skle je zahuhlý čep, ten jsem demotoval a promazal, takže stěračem jde už hýbat, ale stále nefunguje. Dále jsem prověřil kabely od motorku ke sloupku ke konektoru. Vše OK. K motorku jde napětí cca 13 voltů (když měřím dva krajní kabely, teď si nejsem jistý). Dále jsem vymazal přes diag všechny chyby. Stále nic. Demontoval jsem motorek a zjistil jsem, že je spálený. Dnes mi přišel starší, který by měl být funkční. Když jsem ho namotoval tak stále nic. Jak mohu vyzkoušet motorek, abych zjistil, že funguje? A kde jinde hledat příčinu problému. Když spustím páčkou stěrač, tak je slyšet cvaknutí relátka. Má spouštění stěrače nějaká čidla nebo pojistky v pátky dveřích, který musí být spuštěny?
Moc díky za pomoc, už začínám být bezradný.

20.03.2017 16:23 - Re: Nefunkční zadní stěrač 3051910
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kabelaz ve dverich mas ok?
kdyz to zkousis mas zavrene 5 dvere ?

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator