Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Regulace podsvícení
|< < 1 2
18.10.2010 14:22 - Re: Regulace podsvícení 2358851
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli se nepletu, je to automatický stmívání (proti oslnění řidiče)

18.10.2010 15:05 - Re: Regulace podsvícení 2358854
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Saturnin napsal(a):
Ahoj,
chtěl bych se jen zeptat, jistě to všichni protřelí cépětkaři ví: k čemu je pod zpětným zrcátkem tlačítko, po jehož stlačení se rozsvítí zelená ledka? Je to nějaká regulace osvětlení? Nemůžu na to přijít ani nikde najít. Díky.

Mᚠto v uživatelském manuálu na straně 22.
.link.

18.10.2010 16:03 - Re: Regulace podsvícení 2358857
Saturnin
Město: , Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Mᚠto v uživatelském manuálu na straně 22.
.link.

Děkuju, zase ta slepota

15.07.2012 21:46 - Re: Regulace podsvícení 2492503
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
Chcem sa opytat ci osvetlenie pristrojovky nema vplyv na automaticke zapnutie svetiel. Mne sa zda ze ked ho stlmim tak mi svetla zopnu pri vačšom šere.

15.01.2017 04:26 - Re: Regulace podsvícení 3028727
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Priatelia, nemá niekto náhodou skúsenosti s tým, že či sa dá nastavi na X7-mičke regulácia podsvietenia prístrojovky na základe čidla? Mne to idie len manuálne (narozdiel od starej jednotkovej C5-ky) a je to otrava

15.01.2017 05:53 - Re: Regulace podsvícení 3028729
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
Priatelia, nemá niekto náhodou skúsenosti s tým, že či sa dá nastavi na X7-mičke regulácia podsvietenia prístrojovky na základe čidla? Mne to idie len manuálne (narozdiel od starej jednotkovej C5-ky) a je to otrava

Na C5 II to je také manuálně, ne dle čidla. Nepleteš si to s podsvětlením displeje?

15.01.2017 07:55 - Re: Regulace podsvícení 3028735
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
BlueSeven napsal(a):
Na C5 II to je také manuálně, ne dle čidla. Nepleteš si to s podsvětlením displeje?


nie nie... mal som predtým C5-I Exclusive r.v. 2003-2004 a tam, keď som stiahol podsvietenie prístrojovky (budíky, tlačidlá, displej navigácie) napríklad na minimum aby ma to v noci neoslňovalo, tak keď som napríklad cez deň vošiel do tunela a rozsvietili sa mi svetlá pomocou čidla, tak bolo vidie ako podsvietenie mení intenzitu s vonkajším osvetlením. Keď som však mal podsvietenie na maximum, tak sa neregulovalo nič.

15.01.2017 08:05 - Re: Regulace podsvícení 3028740
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jestli si dobre pamatuju tak pokud mas denni sviceni,tj nemas zaple svetla packou tak se nic nedeje
pokud nemas denni sviceni a svetla se ti rozinaji automatikou (cidlo v zrcadku) tak se stlumi dle intenzity,prikladne zminovany vjezd do tunelu..v tomto rezimu nejdou dalkova svetla a nesviti tusim osvetleni SPZ

15.01.2017 08:18 - Re: Regulace podsvícení 3028744
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jestli si dobre pamatuju tak pokud mas denni sviceni,tj nemas zaple svetla packou tak se nic nedeje
pokud nemas denni sviceni a svetla se ti rozinaji automatikou (cidlo v zrcadku) tak se stlumi dle intenzity,prikladne zminovany vjezd do tunelu..v tomto rezimu nejdou dalkova svetla a nesviti tusim osvetleni SPZ


No, a práve tak mi to nefunguje. Ak zapnem svetlá manuálne, alebo mi ich zapne svetelné čidlo, tak sa mi intenzita osvetlenia prístrojovky nastaví tak ako som si to nastavil naposledy. Čo je naprd práve za krásnych slnečných dní, keď vojdem napríklad do tunela, alebo musím svetlá zapnú manuálne kvôli prívesnému vozíku a vtedy sa mi stiahne podsvietenie (lebo v noci ho mám stiahnuté na minimum), že na displejoch nieje skoro nič vidie a tak si ich musím manuálne nastavi na vyšší jas

Preto by ma zaujímalo či niekto z vás diagnosticky skúsených nevie či sa to dá na X7-mičke nastavi tak aby sa mi potom podsvietenie nastavovalo automaticky podža intenzity... U nás v Citroene sa na to už ani nepýtam, lebo to je ako hrach na stenu hádza...

15.01.2017 09:21 - Re: Regulace podsvícení 3028758
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Automaticky???
Taktiez sa mi prepne podla poslednej volby, ziadna automaticka regulacia podla jasu…

Este to upresnim…
Ak sa mi zapnu svetla koli tomu ze prsi, teda, ze idu stierace, tak podsvietenie ostane zapnute na urovni, aku som mal nastavene bez zapnutych svetiel. Vtedy myslim ze sa ani neda prestavit to podsvietenie, proste nereaguje na tie gombiky. Ale ked sa zotmi a stierace stale idu, tak to uz prepne na nocne podsvietenie a aj jeho regulacia je funkcna. Aspon tak to mam odsledovane, ak si dobre spominam. Viem ze som z toho bol dakedy v panike, ze sa mi neda regulovat to podsvietenie a potom som odsledoval, ze sa to neda prave vtedy, ak sa zapnu svetla koli stieracom. Neviem preco sa v Citroene takto rozhodli, no je to niekedy troska blbe, nekomfortne… Hlavne na dlhej ceste. Vtedy treba svetla zapnut manualne vypinacom…

18.01.2017 14:49 - Re: Regulace podsvícení 3029435
shalafi
Město: Bratislava, Auto: KIA Stinger GTPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
v diag sa da zapnut automatika podla svetelneho senzora. Obcas to trochu preblikne - mozno nejaka divna hodnota zo senzora, blbo nastavene hodnoty, alebo co. Je to ale naozaj len obcas a asi na pol sekundy - pre mna urcite lepsie ako sa stale hrat so statickym nastavenim na palubke. Mozno pre to prelikavanie to zostalo len v diagnostike a nedostupne beznemu zakaznikovi.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator